Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

РФ розірвала угоди щодо ЧФ

Автор:

|

Квітень 03, 2014

|

Рубрика:

РФ розірвала угоди щодо ЧФ

Державна дума РФ 31 березня постановила денонсувати російсько-українські угоди щодо Чорноморського флоту (ЧФ) РФ. За це рішення проголосували 443 із 450 депутатів. Проект Закону «Про припинення дії угод, що стосуються перебування Чорноморського флоту РФ на території України» було внесено до Держдуми 28 березня. 

У законопректі пропонувалося припинити дію російсько-українських угод від 28 травня 1997-го: про параметри розділу ЧФ, про статус та умови перебування ЧФ на території України, про взаєморозрахунки, пов’язані з розділом і перебуванням ЧФ на території України, а також угоди від 21 квітня 2010 року з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України.
Представляючи проект закону в Держдумі, Григорій Карасін, заступник міністра закордонних справ РФ, пояснив, що наразі немає жодних підстав для продовження дії російсько-українських угод щодо ЧФ. «Територія Республіки Крим і міста федерального значення Севастополь відтепер — невід’ємна частина Російської Федерації, на яку, згідно зі статтею 4 Конституції, поширюється суверенітет РФ. Тому зараз відсутні будь-які підстави для продовження правовідносин щодо розміщення об’єкта й персоналу ЧФ РФ в Україні, у тому числі зобов’язання російської сторони з надання українській стороні оплати або іншої компенсації чи відшкодування», — наголосив посадовець.
Як писав «Міст», у квітні 2010 року Росія й Україна підписали в Харкові угоду, що продовжила термін перебування ЧФ РФ в Україні після 2017-го на 25 років із можливістю подальшої пролонгації дії угоди на п’ятирічні періоди за взаємної згоди сторін. В обмін Україна отримала знижку при закупівлі російського газу на 100 USD за 1 тис. куб. м. Угода була ратифікована українським парламентом 27 квітня 2010 року.
Своєю чергою, Міністерство закордонних справ (МЗС) України вважає, що відтепер перебування ЧФ РФ у Криму є незаконним. Про це заявив Євген Перебийніс, директор департаменту інформаційної політики МЗС: «Хочу нагадати, що Крим — це територія України. ЧФ РФ базується на території України в Криму, згідно з угодами. У разі денонсації цих угод, перебування ЧФ у Криму стає незаконним».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply