Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Резолюція підтримки

Автор:

|

Червень 05, 2014

|

Рубрика:

Резолюція підтримки
Г'ю Бейлi

Г’ю Бейлi

Парламентська асамблея (ПА) НАТО ухвалила декларацію під назвою «На підтримку України». Її автор — Г’ю Бейлi, голова ПА НАТО. У цій декларації, зокрема, міститься пропозиція щодо запровадження жорсткіших санкцій щодо Російської Федерації (РФ), a також вимога до РФ вести перемовини з Україною про повернення Криму. А НАТО тим часом схвалить «нову політику» реагування на загрози — з урахуванням проявлених Росією «нових можливостей».

Так, через майже два місяці після того, як ПА НАТО припинила співпрацю з парламентом РФ через анексію Криму, головуючий Бейлі запропонував повністю виключити Росію з ПА НАТО, де вона значилася як асоційований член організації.
Г’ю Бейлі заявив про це на весняній сесії ПА, що проходила в Литві. «Ми повинні засудити те, що Росія анексувала Кримський півострів. Це – неприйнятно, адже є втручанням у внутрішні справи України, — заявив п. Бейлі. — Ми вважаємо, що членство РФ у ПА НАТО має бути припинене». На думку політика, Північно-Атлантичний альянс, мабуть, недостатньо реагує на ситуацію щодо Криму, і його члени повинні «зробити висновки з того, що накоїла Росія та як вона поводиться, і думати далі про архітектуру євроатлантичної безпеки».
Він, однак, наголосив на тому, що шляхи співпраці, як і раніше, залишаються вільними. «Не кажу, що ми повинні зачинити двері перед Росією — наші двері завжди відчинені. Але не зараз», — заявив Г’ю Бейлі, виступаючи на прес-конференції у Вільнюсі. Як писав «Міст», 5 квітня ц. р. Парламентська асамблея НАТО припинила формальну співпрацю з РФ, що означає заборону на подальшу участь представників російського парламенту в заходах ПА.
А Росія вирішила бойкотувати Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ). Про це повідомив Олексій Пушков, голова комітету Державної думи РФ із міжнародних справ. «Російська делегація не братиме участі в червневій сесії ПАРЄ. Ми тимчасово припинили співпрацю з асамблеєю — на той час, поки діють санкції проти нашої делегації», — сказав він. За твердженням депутата, про таке рішення був проінформований Тіні Кокс, член Президентського комітету ПАРЄ й керівник групи «євролівих», під час зустрічі з Сергієм Наришкіним, спікером Держдуми.
«Про це ж недвозначно йдеться й у листі, який він спрямував кілька днів тому Анні Брассер, голові ПАРЄ. У посланні міститься розгорнуте обґрунтування російської позиції щодо Криму й української кризи, критикується рішення ПАРЄ позбавити російську делегацію низки повноважень і говориться про те, що ми не відмовляємося від діалогу, але відкидаємо мову санкцій, оскільки вони унеможливлюють співпрацю», — уточнив п. Пушков. Він також додав, що виступити в Страсбурзі п. Наришкін зможе тоді, коли дія санкцій закінчиться.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply