Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

РЄ визнала, що російська — поза загрозою

Автор:

|

Квітень 10, 2014

|

Рубрика:

РЄ визнала, що російська — поза загрозою

Рада Європи

У Раді Європи (РЄ) зазначили, що Україна виконала фактично всі зобов’язання щодо захисту російської мови як мови меншин. Про це йдеться в заяві Комітету експертів Європейської хартії реґіональних мов і мов меншин. «Що стосується російської, то більшість зобов’язань, узятих Україною в рамках Хартії, виконано або частково виконано», — заявили в РЄ.

Разом із тим, експерти вказали на необхідність додаткових заходів для захисту білоруської, болгарської, кримськотатарської, гагаузької, німецької, грецької, угорської, молдавської, польської, румунської та словацької мов, а також ідишу. У заяві написано, що захист мов меншин в Україні залишається на високому рівні, причому останнім часом було помічено деякі поліпшення щодо використання мов меншин у медіа.
Що ж до російської мови, то, на думку експертів, є певні недоліки в питаннях її використання в судовій системі та в органах влади. Фахівці також ствердили, що використання російської в судових органах є загалом задовільним, чого не скажеш про решту 12 мов меншин.
Крім того, згідно зі заявою, за винятком російської, угорської та румунської мов, інші мови меншин не використовуються місцевими та реґіональними органами влади. Експерти також зауважили, що закон про мови, який привернув велику увагу політиків і преси, в основному, використовувався для російської, але не застосовувався для захисту інших мов меншин.
«Важливо, щоб українська влада зробила активні кроки, аби забезпечити застосування закону про мови до всіх мов меншин, визначених при ратифікації Конвенції», — наголошено в заяві.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...