Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Рада Європи зробила висновки

Автор:

|

Червень 26, 2014

|

Рубрика:

Рада Європи зробила висновки

Рада Європи

На своєму засіданні 23 червня в Люксембурзі Рада Європейського Союзу (ЄС) ухвалила висновки щодо ситуації в Україні, що складаються з десяти пунктів. У цих висновках окреслено коло запитань – починаючи від деескалації ситуації на Донбасі й закінчуючи українсько-російськими газовими перемовинами. Подаємо повний текст документа:

1. ЄС вітає Петра Порошенка на посаді новообраного Президента України. ЄС підтримує мирний план як головну можливість щодо деескалації ситуації та схвалює рішучі дії Президента з відновлення миру й стабільності в Україні, які він робить від моменту інавгурації, на тлі зростаючого насильства з боку проросійських сепаратистів на сході України та щоденних людських жертв. Зокрема, нещодавнього збиття українського військового літака, що призвело до загибелі 49 осіб під Луганськом. Це відбувається, незважаючи на обнадійливі перемовини, проведені за участю представників Російської Федерації (РФ) і чинного глави Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) з ініціативи Президента, а також прямі контакти між українською та російською владою на високому рівні. Зараз стає все важливішим те, аби ці перемовини дали швидкі й реальні результати.
ЄС закликає всі сторони негайно дати згоду та дотримуватися припинення вогню, щоби стабілізувати ситуацію в галузі безпеки, досягти справжньої деескалації й створити необхідні умови для реалізації мирного плану Президента Порошенка. У зв’язку із цим ЄС закликає РФ підтримати мирний план, ужити ефективних заходів, аби зупинити потік нелегальних бойовиків, зброї й обладнання через кордон України, використати свій вплив на сепаратистів, щоби зупинити насилля та досягти роззброєння, продовжити виведення військ і утриматись від їх накопичення біля українського кордону, а також скасувати мандат Ради Федерації на застосування сили на українській території. Рада також закликає РФ використати свій вплив для того, щоби забезпечити негайне звільнення спостерігачів від ОБСЄ й інших заручників із полону озброєних сепаратистів.
2. Рада нагадує, що Комісія, Європейська служба зовнішніх зв’язків і держави-члени провели підготовчу роботу щодо можливих цілеспрямованих кроків, як того потребувала Європейська Рада у березні, для того щоби можна було вжити подальших заходів, якщо події на сході України цього вимагатимуть.
3. Рада нагадує про своє рішуче засудження незаконної анексії Криму та Севастополя й не буде її визнавати. Рада вітає роботу, проведену щодо реалізації правових наслідків незаконного приєднання Криму. Рада вирішила заборонити імпортування до ЄС товарів, що походять із Криму чи Севастополя, за винятком тих, яким надано сертифікат походження уряду України, або надання прямо чи побічно фінансування або фінансової допомоги, страхування та перестрахування, пов’язаних з імпортом таких товарів. Рада закликає надалі стежити за розвитком ситуації й представити план подальших необхідних заходів. Рада просить держави – ??члени ООН розглянути можливість вжиття аналогічних заходів згідно з резолюцією ГА ООН 68/262.
4. ЄС також стурбований різким загостренням ситуації з правами людини та гуманітарної ситуації в східній Україні та Криму, на чому було наголошено в останній доповіді Управління Верховного комісара ООН із прав людини. Зокрема, випадками катувань, убивств, зникнень журналістів і активістів. ЄС високо оцінює поточні запити української влади, які, як ми очікуємо, проллють світло на відповідальних за такі дії. Рада закликає всі сторони зробити все можливе, щоби захистити цивільне населення і як частину цього надати можливість гуманітарним організаціям, зокрема медичному персоналу, виконувати свою роль, керуючись засадами нейтральності, неупередженості та недискримінації.
5. ЄС закликає українську владу продовжувати свої реформаторські зусилля, у тому числі стосовно конституційної реформи та реформи з децентралізації, прав осіб, котрі належать до національних меншин, реформи судової системи, боротьби з корупцією та поліпшення бізнес-клімату. Ці зусилля повинні стати об’єктом всеосяжного національного діалогу. Рада вітає активну участь Ради Європи й інших міжнародних організацій у наданні допомоги українській владі, щоб ці реформи задовольняли європейські стандарти. ЄС підтвердив свою підтримку процесу економічної стабілізації в Україні двома нещодавніми важливими виплатами Комісії на загальну суму 750 млн. EUR у межах контракту на державне будівництво й макрофінансової допомоги згідно з умовами, викладеними в Меморандумі про взаєморозуміння. У цьому контексті Рада очікує координаційної наради донорів високого рівня щодо України, яка відбудеться у Брюсселі 8 липня.
6. Рада чекає на підписання наприкінці цього тижня решти положень Угоди про асоціацію, у т. ч. її поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі. ЄС переконаний, що Угода надасть додатковий стимул політичним і економічним реформам, забезпечить модернізацію, посилення верховенства права й економічне зростання. ЄС підтверджує свою підтримку України щодо попереднього застосування Угоди та її ефективної реалізації.
Рада нагадує про намір Комісії також долучитися до консультацій на політичному рівні разом з Україною та РФ стосовно аспектів імплементації Угоди, щоби зняти занепокоєння щодо її можливих наслідків. Погрози РФ застосувати торговельні заходи до країн, що підпишуть Угоду про асоціацію, є невиправданими.
7. Рада погоджується створити Місію з питань спільної безпекової й оборонної політики, щоби сприяти Україні у сфері реформування сектору цивільної безпеки, у тому числі охорони порядку та верховенства права. У зв’язку із цим Рада схвалює Концепцію управління кризою, представлену Верховним комісаром як реагування на її висновки від 12 травня. На цьому ґрунті можна продовжити оперативне планування з прицілом на рішення щодо подальших кроків на її наступному засіданні та почати розгортання Місії влітку. Рада наголошує на важливості координації й узгодженості з іншими зусиллями ЄС, ОБСЄ й іншими міжнародними учасниками.
8. ЄС схвалює вже започатковану роботу ОБСЄ та її Спеціальної моніторингової місії. ЄС буде підтримувати діяльність Місії й сподівається на продовження її мандату.
9. Висловлюючи жаль, що консультації стосовно газових поставок із РФ в Україну в рамках тристоронніх газових перемовин з ініціативи та за сприяння Європейської комісії не було завершено й що поставки газу в Україну було переведено в режим передплати, а потім припинено, Рада закликає сторони якнайшвидше досягти домовленості та підтримує Комісію в її намаганнях сприяти виробленню компромісного рішення. Така домовленість є важливою для стабілізації української економіки й забезпечення надійності поставок і транзиту природного газу до та через територію України на основі прозорого режиму. У цьому контексті Рада підкреслює важливість продовження реформ у енергетичному секторі в Україні.
10. Рада підтверджує готовність ЄС посилювати контакти між громадянами ЄС та України, зокрема через процес безпечної та контрольованої візової лібералізації за умови повного дотримання погоджених критеріїв, визначених Планом дій із лібералізації візового режиму. У цьому контексті Рада вітає Четверту доповідь Комісії про прогрес від 27 травня 2014 року. Рада поділяє висновок, що Україна виконала всі критерії першої фази Плану дій із лібералізації візового режиму, і постановляє розпочати оцінку критеріїв другої фази.
Рада очікує на якнайшвидше представлення Комісією оцінки наслідків можливого міґраційного та безпекового впливу майбутньої візової лібералізації для України на ЄС і в пріоритетному порядку в межах другої фази Плану дій із лібералізації візового режиму. Рада звертається до Комісії з проханням продовжити підтримку України в реалізації Плану дій із візової лібералізації, а також надалі звітувати про вищезазначену реалізацію щодо можливого міґраційного й безпекового впливу та його наслідків із перспективою рішення щодо виконання всіх критеріїв Плану дій із візової лібералізації.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply