Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

П’ятий президент України

Автор:

|

Травень 29, 2014

|

Рубрика:

П’ятий президент України

Петро Порошенко

25 травня ц. р. громадяни України вже в першому турі обрали собі Президента.

Легітимізували нашу революцію

Коли 27 травня, о 14:30, Центральна виборча комісія (ЦВК) оприлюднила результати опрацювання 97,19 % електронних протоколів із виборчих округів, то за позафракційного депутата парламенту, бізнесмена й колишнього міністра закордонних справ Петра Порошенка було подано 54,51 % голосів. Натомість, за наступного «в черзі» претендента — лідера Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» й екс-прем’єра Юлію Тимошенко — проголосувало лише 12,87 % виборців.

Утім, Михайло Охендовський, голова ЦВК, іще напередодні констатував, що «потреби в проведенні другого туру президентських виборів немає, оскільки главу держави обрано». За його словами, «хоч у ЦВК ще не надійшли всі повідомлення з дільниць, але з огляду на тенденцію, яка виявляється під час підрахунку голосів, необхідності в проведенні повторного голосування не буде».

Власне, очільник рейтинґу електоральних симпатій перетнув межу 50 % голосів виборців саме тому, що більшості з них хотілося якомога швидше, не відкладаючи до другого туру президентських перегонів, покінчити з «безпрезиденством» у країні, аби остаточно спростувати кремлівську дезінформацію про нібито нелегітимність нової влади в Україні.

А Наталія Лебідь, політичний оглядач київської газети «Україна молода», дійшла висновку, що позачергові президентські вибори «легітимізували нашу революцію, ба навіть більше: оскільки лідер перегонів набрав більше за 50 % голосів, легітимність ця стала бездоганною». Журналіст також констатувала: «Найкраща відповідь українців усім тим, хто не визнавав наших нових реалій, — це багатогодинні черги на дільницях і готовність громадян юридично закріпити вибір, зроблений узимку 2013-2014 рр.»

Аби не розтягувати процедури

Колега п. Лебідь за фахом Віталій Портников доповнив її висновок: «Про те, чому Петрові Порошенку вдалося здобути таку переконливу перемогу на дочасних виборах глави Української держави й стати другим після Леоніда Кравчука президентом, обраним у першому турі, будуть говорити як про справжній політичний феномен, хоча насправді в перемозі Порошенка є кілька закономірностей, які можна легко розшифрувати. Перший тур — це навіть не закономірність, і пов’язана ця перемога не так з особистістю Порошенка, як із прагненням українського суспільства до втраченої стабільності — а багато хто пов’язує її саме з президентськими виборами та з тим, щоби не розтягувати процедури».

А Романія Горбач, оглядач київської «Газети по-українськи», уже в заголовку своєї публікації стверджує: «Ситуація на Донбасі дала Порошенку змогу виграти в першому турі». І не тільки тому, запевняє вона, що коли би терористи не перешкодили проведенню президентських виборів на більшій частині Донецької та Луганської областей, то їх жителі голосували б за кандидата від Партії реґіонів. Ситуація на Донбасі дозволила Петрові Порошенку виграти в першому турі ще й тому, що Президент України як Головнокомандувач її Збройних сил має порівняно більше, аніж виконувач його обов’язків Олександр Турчинов, передбачених Конституцією, повноважень рішучіше протидіяти російським диверсантам, закинутим у Східний реґіон, і місцевому криміналітету, який теж став «п’ятою колоною Москви».

Політолог Вадим Карасьов висловився із цього приводу так: «Люди не хотіли розтягувати президентську кампанію ще на три тижні, бо стомилися від тимчасовості нинішньої влади, від очікувань більш відчутної результативності антитерористичної операції на сході. Тому вони голосували не тільки за Петра Порошенка, а й за один тур президентських виборів».

Похорон путінського плану

Тим часом, Андрій Ілларіонов, колишній радник російських президентів Бориса Єльцина та Володимира Путіна, констатує: «Найголовніший результат президентських виборів — це формально-юридична смерть путінського міфу про так званий розкол України на західно-центральну й південно-східну частини, на «западенців» і російськомовних, на «Бандерівщину» та «Новоросію». Це — похорон путінського плану розділу України».

Експерт аргументує свій висновок тим, що «вперше за два десятиліття виборів у незалежній Україні глава держави обраний не голосами жителів сходу України проти голосів жителів її заходу й не голосами жителів заходу проти голосів жителів її сходу. «Уперше президент України обраний голосами всієї України, голосами жителів усіх великих українських макрореґіонів… Інакше кажучи, проміжним підсумком десятимісячної путінської війни проти України… став тотальний крах планів Путіна в Україні… Україна фактично вся стала антипутінською. Й орієнтованою на інтеграцію в західний, тобто в сучасний світ», – зазначає він.

Подібної думки дотримується й Едвард Лукас, фахівець із російських справ і редактор журналу The Economist, котрий, наголошуючи на тому, що явка на президентських виборах була «вищою, аніж на більшості виборів в Америці — і це навіть враховуючи втрачені або проблемні реґіони», підсумував: «Росії дуже важко буде тепер заявляти, що все це — продовження фашистського путчу… Більшість українців не хоче жити в складі Росії, не хоче поділу своєї країни. І це зовсім не залежить від того, яку мову вони вважають рідною. Зазнала поразки ідея, що Україна — приречена країна через свої мовні проблеми. Як це часто вже бувало з Україною, усе пішло не зовсім так, як хотів Путін. Він уже не вперше припускається помилки. Путін робив велику ставку на Януковича, але це не спрацювало. Він не зрозумів Майдану – думав, що це просто бунт, не усвідомив, що ця революція була істинним висловленням політичної позиції країни».

Години, а не місяці

Між тим, переможець президентських перегонів уже запевнив, що жодного припинення антитерористичної операції (АТО) на Донбасі не буде. Ба більше, він вважає, що АТО має бути більш результативною. За словами Петра Порошенка, вона має тривати «години, а не місяці». Але водночас він пообіцяв тим на Донбасі, хто «готовий скласти зброю, на кому немає крові», амністію, діалог із ними й використання російської мови без жодних обмежень, «у тому числі на офіційному рівні». А от «із тими, хто хоче побудувати на Донбасі Сомалі, хоче залишити собі право вбивати та грабувати, жодних перемовин бути не може».

Євген Якунов, політичний оглядач інформаційної агенції «Укрінформ», зауважив щодо цього: «Хрест, який узяв на свої плечі Порошенко, – неймовірно важкий. І не лише тому, що країна – у вогні. А тому, що ми всі так само, за звичкою, чекаємо на героя, який умить покінчить із багатоголовою гідрою. Гасло: обери президента вже в першому турі, і ти врятуєш життя наших солдатів, — спрацювало. Але це — усього лише передвиборче гасло. І якщо хтось очікує, що від грізного погляду Петра Олексійовича сепаратисти розбіжаться в різні боки, то дуже помиляється. Адже методи впливу на життя держави в президента — дуже обмежені. Важелів впливу на уряд фактично немає. Своїх людей в уряді — немає. Фракції у Верховній Раді — немає».

Ігор Голод

До слова

Служба безпеки України (СБУ) затримала групу гакерів, котрі мали намір атакувати інформаційні ресурси ЦВК. «Виявлено й ліквідовано низку спроб здійснення гакерських атак на інформаційні ресурси ЦВК — сайт і систему «Вибори». У столиці затримано групу гакерів, котрі, за оперативними даними, вели підготовку до виведення з ладу інформаційних ресурсів ЦВК і як наслідок мали на меті поставити під сумнів результати голосування. Було вилучено гакерське обладнання іноземного виробництва», — розповів Віктор Ягуней, заступник голови СБУ. За словами посадовця, один із гакерів уже почав давати свідчення. Крім того, п. Ягуней зазначив, що зараз відомство успішно захищає інформаційні ресурси від загроз і змогло попередити деякі з них. Нагадаємо, організація, що називає себе «Кіберберкут», заявила про злом і знищення Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Вибори». Згодом у ЦВК повідомили, що система «Вибори» працює в штатному режимі.

Гоп-ля

За інформацією російського телеканалу ОРТ, на виборах Президента України переміг… Дмитро Ярош. СБУ запевнила, що це повідомлення є наслідком спланованої та підготовленої провокації проти України. Як виявилося, вірусне програмне забезпечення мало спрацювати в поствиборчий період підрахунку голосів на сайті ЦВК. Зокрема, переможцем виборів із показником 37 % мав стати Дмитро Ярош. Однак вірус удалося знищити. Його було знешкоджено за 40 хвилин до виходу сюжету ОРТ у ефір. Очевидно, у Москві не встигли про це дізнатися, і російський телеканал подав у ефір неправдиву інформацію. Це підтвердив Володимир Звєрєв, голова Держспецзв’язку України. «Повідомлення було заготовлене заздалегідь, зберігалося на ресурсах Росії», — уточнив чиновник.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply