Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Путін знову відмовився помилувати Сенцова

Автор:

|

Листопад 07, 2018

|

Рубрика:

Путін знову відмовився помилувати Сенцова

Олег Сенцов

Президент Російської Федерації (РФ) не розглядатиме питання про помилування Олега Сенцова без його особистого звернення та подання губернатора Ямало-Ненецького автономного округу, в якому бранець Кремля відбуває покарання. Це випливає з відповіді Управління президента РФ зі забезпечення конституційних прав громадян на звернення федерального Бюро партії «Яблуко». «Право помилування — виняткова прерогатива президента, Конституція Росії не обмежує його в цьому праві. Закликаємо не боятися здійснити цей крок, найважливіший з гуманітарної, правової та політичної точок зору», — йдеться у зверненні прес-служби партії.
У відповіді на це звернення Сергій Єсипов, начальник департаменту Управління президента РФ зі забезпечення конституційних прав громадян пояснив, що згідно з положенням про порядок розгляду клопотань про помилування, процедура помилування починається з особистого клопотання засудженого, котрий звертається до президента країни через адміністрацію виправної установи.
Надалі клопотання, разом із іншими матеріалами, спрямовують у комісію з питань помилування на території суб’єкту РФ, де приймають попереднє рішення про доцільність помилування. «При надходженні на адресу президента РФ клопотання про помилування засудженого Сенцова О. Г. та подання губернатора Ямало-Ненецького автономного округу звернення Бюро партії «Яблуко» про помилування Сенцова О. Г. буде залучене до цих матеріалів», — зазначається у відповіді чиновника.
Така відповідь, на думку Емілії Слабунової, голови партії «Яблуко», свідчить про те, що президент знімає зі себе відповідальність за «вирішення дуже важливого політичного і, найголовніше, гуманітарного питання — збереження життя людини, звинувачення на адресу якої політично мотивовані».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply