Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 23, 2020

Путін, підібгавши хвіст, утік зі саміту «Великої двадцятки»

Автор:

|

Листопад 20, 2014

|

Рубрика:

Путін, підібгавши хвіст, утік зі саміту «Великої двадцятки»

Путін

В Австралії президента Російської Федерації (РФ) піддали колективній обструкції через його аґресію щодо України. Тепер експерти очікують помсти з боку Кремля.

«Вам в Австралії не раді»
16 листопада Путін дочасно покинув саміт G-20 в австралійському місті Брісбені, хоч і запевняв на прес-конференції перед своїм відльотом назад у Росію, що зустріч нібито проходила у «доброзичливій і діловий» атмосфері. А своє рішення повернутися додому завчасно, ще до оприлюднення підсумкового комюніке, пояснив «завантаженістю свого робочого графіка» та «необхідністю трохи поспати».
Однак усі політичні оглядачі, окрім російських, дійшли спільного висновку: Путін утік зі саміту, тому що в Австралії зазнав загальної обструкції через аґресію щодо України. Причому країна-господар саміту анітрохи не приховувала свого ставлення до президента РФ: в аеропорту Брісбена Путіна зустрічав усього лише заступник міністра оборони Австралії.
А Пітер Косгроув, генерал-губернатор Австралії, і Кемпбелл Ньюман, прем’єр-міністр штату Квінсленд, котрі приїхали зустрічати лідера Китаю Сі Цзиньпіна й канцлера Німеччини Анґелу Меркель, від російського літака з Путіним на борту підкреслено відвернулися. «Не хочу зустрічатися з ним віч-на-віч», — розтлумачив свою поведінку п. Ньюман.

Протест діаспори

Протест діаспори

Натомість, зустрічали Путіна в Брісбені учасники акції протесту, організованої Австралійською федерацією українських організацій, лідер якої Стефан Романів розповів у інтерв’ю «Радіо Свобода»: «Ця акція зібрала людей з усієї Австралії, не тільки з української громади, були представники й інших громад, у т. ч. російської, були люди з Нової Зеландії — вони зібралися разом, аби дати зрозуміти Путіну: «Вам в Австралії не раді, і ми хочемо, щоби ви поїхали назад». Ми вважаємо, що поведінка Путіна суперечить міжнародним нормам і цінностям. Йому треба дати відповідь щодо російської аґресії в Україні. Хоча він і його уряд говорять, що вони до того не причетні, є достатньо свідчень, які демонструють, що російські солдати до цього залучені й допомагають терористам. Інше питання стосується трагедії літака, збитого над сходом України».

Сніданок на самоті
А коли Путін підійшов потиснути руку Стівену Гарперу, прем’єр-міністрові Канади, то почув від нього: «Гадаю, я мушу потиснути вашу руку. Але повинен вам сказати лише одне: забирайтеся з України». Російський президент, як пізніше розповів його прес-секретар Дмитро Пєсков, відповів, що, на жаль, це неможливо зробити, «тому що нас там… немає».
Однак інші учасники саміту відкрито продемонстрували, що не вірять йому. Зокрема, проігнорувавши вимушеного колегу під час ланчу. Агенція Reuters оприлюднило відео, на якому видно, як Путін ішов до столика самотою. Тоді як президент США, котрий заявив у Брісбені, що аґресія проти України є загрозою світові, сидів разом із лідером Китаю Сі Цзіньпіном і прем’єр-міністром Австралії Тонні Ебботом, котрий із трибуни саміту звинуватив російського лідера в тому, що той намагається відновити царську Росію, а також у постачанні зброї бойовикам на Донбасі.
Путіну ж довелося снідати за майже порожнім столом, хоч за ним сиділа ще й президент Бразилії Ділма Руссеф, але вона була так далеко, що навряд чи вони розмовляли. Утім, поспілкувався з главою РФ прем’єр-міністр Великої Британії, після чого на прес-конференції переповів журналістам, що «назвав аґресію Росії проти України неприйнятною й застеріг щодо можливих подальших наслідків за такі її дії».
Девід Камерон також зазначив, що, на його думку, «президент Росії усвідомлює, що опинився на роздоріжжі в питанні розв’язання української кризи». Керівник британського уряду пояснив, що «він (Путін. — Ред.) сам сказав учора ввечері, що Україна є єдиним політичним простором і що цей політичний простір потребує поваги й повинен мати змогу самостійно ухвалювати рішення про власне майбутнє».
Сам Путін на своїй підсумковій прес-конференції в Австралії назвав «великою помилкою» указ Президента України про припинення державного фінансування територій на сході країни, які перебувають під контролем сепаратистів. Російський лідер також попередив, що таким чином «українська влада власною рукою відрізає ці реґіони».
Стосовно ж протидії йому країн Заходу, то в інтерв’ю, оприлюдненому в день прибуття в Австралію Путін пригрозив, що «санкції проти російських банків можуть відбитися на економіці України». Водночас президент РФ спробував хоч трохи «підсолодити гірку піґулку», заявивши, що «Москва не вимагатиме від Києва дочасного погашення кредиту на суму 3 млрд. USD, щоби не погіршувати ситуації в Україні», ще й наголосив: «Ми хочемо, щоб Україна нарешті стала на ноги».

Москва повинна припинити!
Між тим, після саміту G-20, на заключній прес-конференції, Барак Обама заявив, що хоч «США не мають наміру застосовувати нові санкції проти РФ, адже нинішні штрафні заходи виявилися дієвими, однак можлива нова хвиля обмежень, якщо Росія не змінить своєї поведінки в українській кризі». Президент США ще й акцентував: «Коли Росія не поверне свого курсу, то ізоляція країни триватиме, але в разі виконання Москвою вимог Заходу я буду першим, хто відкличе санкції».
А в спільному комюніке Тоні Ебботта, Барака Обами та Сіндзо Абе, голови японського уряду, оприлюдненому за підсумками їхніх консультацій, заявлено: «Москва має припинити дестабілізувати ситуацію на сході України».
Тим часом агенція Reuters також цитує російських експертів — опозиціонера Станіслава Белковського та прокремлівськи налаштованого Федора Лук’янова, котрі після такого холодного прийому Путіна в Австралії пророкують ще більшу жорсткість позиції РФ в українському конфлікті й інтенсифікацію боїв на території України.
«Як людина реактивна й імпульсивна Путін буде реагувати на те, що трапилося, досить жорстко, а це не обіцяє нічого доброго ні Україні, ні російському громадянському суспільству. За психотипом Путін належить до людей, на котрих фактично неможливо тиснути. Під тиском він чинить зло й наперекір із силою пропорційною до цього тиску. Із Путіним потрібно провести серйозну й складну психотерапевтичну роботу, щоби примусити його піти на поступки. Захід не захотів цим займатися, і це може спровокувати жорстку відповідь Путіна», — вважає п. Бєлковський.
В Україні також не відкидають того, що після невтішних для російського лідера результатів австралійського саміту Путін може санкціонувати різке загострення ситуації в зоні збройного конфлікту на сході України, тим більше що напередодні українська розвідка отримала інформацію з кількох джерел про ймовірний наступ сепаратистів і підрозділів регулярної російської армії вже найближчим часом.
На думку  Олега Соскіна, директора київського Інституту трансформації суспільства, «після різких розмов зі світовими лідерами в австралійському Брісбені Путін перебуває в стані неконтрольованої люті, тому впродовж найближчих годин треба очікувати, що він дасть російським терористам наказ захопити як мінімум Мелітополь і Дебальцеве».
Микола Маломуж, екс-голова Служби зовнішньої розвідки України, також думає, що обструкція на саміті G-20 підштовхне президента РФ «продемонструвати силу». «Знаючи Путіна особисто, я чітко розумію, що він не відступить від своїх позицій. Це буде привід показати свою силу. Він задіє асиметричні формати аж до застосування ядерної зброї, як він заявляв. Не потрібно заганяти Путіна в кут, бо це — павук, який буде кусатися», — пояснив експерт.

Ворог знервованим і менш самовпевненим
Богдан Яременко, колишній Генеральний консул України у Стамбулі, теж припускає, що після ганебної втечі з Австралії Путін удасться до помсти. Але водночас дипломат вважає, що у Брісбені «Путін відступив».
«Уперше він був змушений рятуватися втечею. Поки що лише із саміту «Великої двадцятки» в Австралії. Але тепер маємо в цьому повне переконання, — це початок великої поразки Росії. Правда, висловлена чітко, упевнено, неодноразово зробила перебування Путіна в Австралії не лише нестерпним, а й неможливим. Саме об нашу українську правду розбилася путінська пропаганда та дипломатія в Австралії. Об неї розіб’ються полчища путінських орків в Україні. Путін не міг не знати, що низка держав «Великої двадцятки» не сприймає його позиції. Знав, але поїхав. Отже, гадав, що впорається з «гнилими західними лібералами». Але коли однією мовою розмовляють США, Канада, Велика Британія, Австралія, Німеччина… Коли внаслідок простої дискусії з ними Путін тікає — це простий і зрозумілий сигнал.
Чи розізлить це Путіна? Чи вдасться він до радикальних дій у відповідь? Ще й як! Не маю сумнівів, що команди посипалися вже з літака на шляху з Австралії. Але це зовсім не означає, що австралійський саміт буде нам на шкоду. Річ у тому, що якби Путін повернувся з Австралії зі щитом, він сприйняв би це як повний карт-бланш робити з нами все, що захоче.
Наш ворог не змінився, лише став знервованим і менш самовпевненим. Але наші друзі стали більш сконцентрованими, зібраними і консолідованими. Це і є основний підсумок австралійського саміту. Цей саміт не скасовує для нас війни. Він додає сили її виграти», — сказав дипломат.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply