Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

Примара безвізового режиму

Автор:

|

Травень 14, 2015

|

Рубрика:

Примара безвізового режиму

Україна в оточенні зірок ЄС

Українські громадяни при отриманні віз у країни Європейського Союзу (ЄС) часто зазнають принижень і безпідставних відмов. Тому отримання безвізового режиму зараз є більш актуальним питанням, аніж вступ України в це об’єднання, та й перспектива такого членства — ще дуже далека. Однак право їздити в Європу без обмежень українцям вже вкотре відклали.

Україна досягла прогресу, але ще має виконати визначені рекомендації для задоволення критеріїв зі завершення імплементації другої фази Плану дій із візової лібералізації з ЄС. Про це йдеться у висновках доповіді Європейської комісії (ЄК) з імплементації Україною Плану дій із візової лібералізації. «Проведені оцінки засвідчили, що, незважаючи на виключні обставини, в яких зараз опинилася Україна, у процесі імплементації критеріїв другої фази Плану дій із візової лібералізації відбувся вагомий прогрес. Значні зусилля українського керівництва забезпечили чіткі законодавчі засади та зобов’язання до проведення інституційних реформ. Ключовими пріоритетами у процесі сталої імплементації правових та інституційних засад є, зокрема, сфери надання притулку, протидії корупції, організованій злочинності, торгівлі людьми та щодо антидискримінації. Виконання зазначених у доповіді вимог дозволить Україні завершити імплементацію критеріїв другого етапу Плану дій із візової лібералізації», — йдеться у документі.
ЄК продовжить моніторинг процесу й оприлюднить наступну доповідь про прогрес України з візової лібералізації з ЄС наприкінці 2015 року.
Однак деякі моменти в доповіді ЄК про прогрес імплементації Україною другого етапу Плану дій із візової лібералізації викликають в Києві здивування. Своєю думкою поділилася заступник міністра закордонних справ із питань євроінтеграції Олена Зеркаль. «На наш погляд, там (у доповіді) є багато того, що дивує в тому сенсі, чому воно знайшло відображення саме в доповіді щодо безвізового режиму, оскільки не було відзначене в плані з візової лібералізації і взагалі не стосується питання безвізового режиму», — зауважила посадовець.
Вона при цьому визнає, що є, звісно, питання, які справді вимагають вирішення усередині країни. Наприклад, під’єднання наших прикордонників до бази даних Інтерполу. За оцінками української сторони, це коштуватиме приблизно 100 млн грн. «Ми сподіваємося, що на це знайдуться якісь додаткові гроші з Європи або що ми якось зможемо розділити ці витрати між українським бюджетом і країнами — або членам (Інтерполу), або ЄС. Оскільки це є важлива проблема, пов’язана не лише з нашою безпекою, але і безпекою ЄС», — заявила чиновниця. Є, за її словами, і запитання щодо того, що досі не вийшла постанова Кабміну, яка нормує видачу внутрішніх паспортів у формі картки.
У німецькій столиці заступник міністра провела зустрічі в офісі федерального канцлера, з політиками, бюрократами, котрі мають вплив на ухвалення рішень, з депутатами Бундестагу та дипломатами. Крім того, вона взяла участь у берлінській конференції Riga and Beyond, присвяченій питанням подальшого розвитку політики сусідства і Східного партнерства, а також в саміті з енергетичної безпеки.
Раніше Президент України висловлював упевненість, що на саміті «Східного партнерства», який пройде в Ризі вже незабаром, буде знайдено формат для впровадження безвізового режиму з ЄС вже з 1 січня 2016-го. Петро Порошенко неодноразово казав, що очікує від ЄС рішення про надання безвізового режиму для громадян України на Ризькому саміті «Східного партнерства». 12 січня ц. р. Президент першим в Україні отримав біометричний паспорт. У березні Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, також повідомив, що ЄС має сумніви щодо надання Україні безвізового режиму через конфлікт на Донбасі. А Ян Томбінський, голова представництва ЄС в Україні, заявив, що Україна не отримає безвізового режиму з країнами ЄС на саміті «Східного партнерства» в Ризі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...