Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

Про участь бойових командирів у політиці

Автор:

|

Вересень 11, 2014

|

Рубрика:

Про участь бойових командирів у політиці
Володимир Парасюк

Володимир Парасюк

Семен Семенченко, командир добровольчого батальйону «Донбас», заявив, що не має жодного стосунку до закликів призначити його міністром оборони. «Який ідіот призначить мене міністром оборони на свою голову? — дивувався він. Я не готовий до цієї посади, ніколи не буду її обіймати. Це (заклики про його призначення на посаду міністра) наївна віра в людей, у героїв. Більшою мірою та вдячність і ті сподівання, які люди на мене покладали, є авансом. Люди хочуть вірити. Я заповнив собою вакуум».

Він також зізнався, що досі не вирішив, чи йти в політику. «Мене запросили всі, — зазначив вояк, кажучи про списки політичних сил, увійти до яких йому запропонували. – Та мене цікавить життя хлопців, формування батальйону, щоби змінилася система і щоби ми виграли у війні. Якщо мені для цього потрібно буде йти в політику, то я піду».
Він додав, що зараз найактуальнішими питаннями є забезпечення добровольчих батальйонів і перемога. «Щоби вони, хлопці, отримали нові документи, гроші від держави вчасно й щоби поїхали додому. Пораненим треба зібрати по 10 тис. Подивитися, щоби їм допомогла держава. А їх згрібають до Дніпропетровська. Питання полонених я не висвітлюватиму, натомість використаю всі кошти, аби хлопців витягнути, обіцяю. Мене цікавить отримання важкої техніки, новобранці, те, де вони будуть жити та спати, питання офіцерського складу», — сказав Семен Семенченко.
Володимир Парасюк, сотник Майдану та командир четвертої роти добровольчого батальйону «Дніпро» не відкидає повністю можливості взяти участь у цьогорічних парламентських виборах. Йому пропонували місця в списках різних партій. «Ляшко пропонував. Усі пропонували, але заходили з дуже далеких кіл. Конкретно — ніхто не запропонував. Здалека підходили, питали, як я дивлюся на те, на інше», — зазначив Володимир.
Однак він запевнив, що не вірить у жодну партію. «Мене нагодували ідеологіями та партіями ще з 2004-го, коли молоді світлі студенти йшли, доводили щось за лідерів. А потім «лідери» приходили до влади та заробляли на нас мільйони. Для мене зараз партія — це суто технічний момент», — наголосив він.
Наразі сотник Майдану ще не вирішив, чи взагалі балотуватиметься у Верховну Раду України (ВРУ). Каже, що усе залежить від того, чи бачитиме у цьому доцільність. «Не можу сказати, що я піду, і не можу сказати, що не піду. Подивлюся, як складуться обставини. Якщо побачу, що воно вартує того, щоби влізти в це болото і сміття, тоді піду. Якщо ж зрозумію, що це не має сенсу й моя боротьба буде набагато ефективніша в громадському секторі, то в політику не піду. Повірте, я за депутатством не бігаю», — пояснив він.
Майдан організовується не тоді, коли його анонсують, а тоді, коли виникає сукупність усіх ситуацій. Таку думку висловив Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ, коментуючи можливість появи в країні так званого ??третього Майдану проти нинішньої влади. Міністр позитивно оцінив участь бойових командирів Антитерористичної операції в майбутніх парламентських виборах як можливість демократичним способом оновити владу, дати патріотам і принциповим людям пройти у ВРУ.
«Людина на війні, навколо якої вибухають міни, — я таких людей бачив у цій ситуації багато. Я досить мало часу проводжу на лінії фронту, а коли звідти повертаються мої співробітники, то помічаю, що в них щось змінюється в очах. Це — зміна цінностей. Я це називаю так: війна опалює та прибирає все наносне, і люди бачать чисту правду. Ось у цих людей є загострене почуття справедливості. Коли вони повернуться з такими цінностями, у яких згоріло все несправжнє, — це буде добра сила, що змінює. Хочете назвати це «третім Майданом»? Нехай це буде «третім Майданом», — зазначив п. Аваков.
Це буде критична маса змін, стверджує урядовець. «Добре, коли бойові командири наших батальйонів ідуть у політику. Що більше цих хлопців буде в списках, то краще. Те, що відважна людина буде в списку партії та входитиме у фракцію, — це гарантія того, що ця партія не «скурвиться». Це буде такий прес, який буде підтискати й де цей хлопець сидітиме та думатиме: «Я не піду на таку зраду, бо разом зі мною під кулями… Я вижив, а мої друзі – убиті». У нього – справжні цінності. Люди зі справжніми цінностями знайдуть, кому довіряти, вони знайдуть чесного журналіста, чесного менеджера. І це буде той сплав, який працюватиме», — пояснив міністр.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply