Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 11, 2019

Про операцію з підтримки мінських угод

Автор:

|

Вересень 17, 2015

|

Рубрика:

Про операцію з підтримки мінських угод
Петро Порошенко

Петро Порошенко

Петро Порошенко заявив, що російські війська та техніка так і не повернулися до РФ і далі залишаються в Україні. «Наші розвідувальні джерела разом із нашою супутниковою розвідкою, а також наші трансатлантичні партнери підтверджують, що в Україні є місце, куди не дозволяють доступитися спостерігачам Організації з безпеки та співпраці в Європі», — сказав він.
Президент наголосив, що Україні «точно відомо, де розміщені російська артилерія, російські танки, ракети, пускові установки та російські солдати». При цьому він назвав суттєвим досягненням припинення вогню в зоні проведення Антитерористичної операції, яке спостерігається в останні дні.
«Настав час обговорити можливість розгортання операції на Донбасі для підтримки належного виконання мінських угод. Це допоможе нам досягти двох цілей для відновлення миру в Донецькій і Луганській областях: повне виведення всіх російських найманців і озброєнь, а також відновлення контролю над українсько-російським кордоном», — заявив п. Порошенко.
Він наголосив, що мінські угоди необхідно виконувати 2015-го, а не переносити на наступний рік. «Я прошу Леоніда Кучму, мого представника у Тристоронній контактній групі, скасувати заяву про те, що можливо продовжити мінський процес 2016-го», — звернувся теперішній Президент України до колишнього.
Як писав «Міст», 18 лютого ц. р. Рада з національної безпеки й оборони України (РНБО) постановила звернутися до Організації Об’єднаних Націй (ООН) та Європейського Союзу (ЄС) з проханням розгорнути в Україні операції з підтримеи миру. На думку членів РНБО, миротворчу місію ООН має бути розміщено вздовж лінії розмежування на Донбасі та на неконтрольованих ділянках державного кордону з РФ. На думку п. Порошенка, найкращим форматом для України буде базування поліційної місії ЄС, яка працюватиме на підставі рішення Ради безпеки ООН.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply