Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

Президентська кампанія в Україні набула кримінального ухилу

Автор:

|

Березень 20, 2019

|

Рубрика:

Президентська кампанія в Україні набула кримінального ухилу

Чим ближче дата голосування на президентських виборах — 31 березня, тим тривожніше стає на серці в українців. Особливо через те, що ця виборча кампанія не просто брудна, вона ще й набула злочинних ознак. Тим паче, що головних претендентів троє, а в другий тур хтось із них не потрапить.

Карні провадження
Національна поліція (НП) порушила 142 кримінальні провадження, пов’язані з виборчою кампанією. Про це повідомили в Міністерстві внутрішніх справ України. Лідирують за кількістю порушень Київ, Черкаська та Чернігівська області. Найрезонансніші — ймовірні факти підкупу виборців у Василькові за кандидата Петра Порошенка. Повідомляється про роздачу продуктових наборів для малозабезпе чених сімей. Понад 2 тис.
викликів на допит уже роздали правоохоронці.
Ще одна справа пов’язана з порушеннями правил фінансування Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Батьківщина». Інша резонансна справа — НП виявила 12 осіб, які, ймовірно, фіктивно перераховували кошти кандидатові в президенти Юрію Тимошенку. В Одеській області виявили, що кухарі в ресторані, працівники автосервісу і продавці в крамницях у різний час переказали від 100-120 тис. грн на рахунок цього кандидата.
А в Національному антикорупційному бюро України відкрили справу проти Ольги Богомолець. Її підозрюють у приховуванні власного майна упродовж 2015-2017 рр., не вказаного в декларації кандидата на посаду Президента.

Петро Порошенко
Журналісти «Схем» — спільного проекту «Радіо Свобода» та «UA:Перший» — виявили, що під час будівництва на ділянці Петра Порошенка в Царському Селі знищили пам’ятку — частину Олексіївського люнета бастіону Київської фортеці. Та міліція це провадження закрила вже на четвертий день президентства Петра Олексійовича.
Це був 2014 рік. А тепер, за твердженням «Схем», Управління державної охорони на чолі з Валерієм Гелетеєм засекретило документи щодо земельної ділянки п. Порошенка в історичній частині Києва, де й була зруйнована пам’ятка національного значення.

Юлія Тимошенко
Тим часом Юрій Луценко, генеральний прокурор України, заявив про викриття організації, яка займалася підкупом виборців. Її очолював Валерій Дубіль, народний депутат. України від ВО «Батьківщина», лідером якого є Юлія Тимошенко. Вся схема працювала для забезпечення їй перемоги на президентських виборах. За словами генпрокурора, у справі організації цієї «піраміди» вже розіслали близько 5 тис. повісток. Їхнім розслідуванням займатимуться слідчі Служби безпеки України (СБУ) та Державного бюро розслідувань (ДБР). В останньому відомстві п. Дубіля запросили для допиту. Однак пославшись на депутатську недоторканість він цей виклик проігнорував. СБУ ж оцінила цю «виборчу піраміду» у понад 82 млн. USD.
А на британському сервісі Liveleak, який ще називають «сайтом зливів» виклали телефонну розмову нібито між лідером «Батьківщини» і бізнесменом Ігорем Коломойським. Судячи з аудіозапису, Юлія Володимирівна телефонувала, щоб привітати оліграха з днем народження. «Привіт, імениннику! Вітаю тебе з днем народження! Хочу подякувати у твій день народження за все. За те, що можеш бути справжнім другом і справжнім партнером у всіх найважливіших справах», — промовляє жінка з голосом, схожим на голос Юлії Тимошенко. У відповідь чоловік з голосом, схожим на голос Ігоря Коломойського, сказав: «Ми ж поки мети не досягнемо — не заспокоїмося». «Ні, це однозначно, — відреагувала жінка. — Я дуже ціную те, що ти робиш. Дуже». Отже, стало відомого, на кого насправді ставить це олігарх.

Володимир Зеленський
Однак офіційно вважається, що Ігор Коломойський підтримує іншого кандидата — Володимира Зеленського. І йому начебто систематично погрожують. Тому кандидату у Президенти звернувся Головне слідче управління НП зі заявою, що на один із телефонів студії «Квартал-95» систематично надходять повідомлення з погрозами йому та його родині.
Правоохоронці встановили особу жінки, котра систематично посилала SMS-повідомлення з погрозами на один із телефонів студії «Квартал-95». Про це заявив Максим Цуцкірідзе, заступник начальника Головного слідчого управління НП. За його словами, п. Зеленському погрожувала, ймовірно, психічно хвора людина. Правоохоронці вилучили телефон, з якого посилали ці SMS. Проводять слідчі дії та психіатричну експертизу.

А що каже соціологія?
Нещодавно фонд Open Mind Foundation оприлюднив результати свого соціологічного дослідження, за допомогою якого дізнався, які емоції в українців викликають кандидати у Президенти. Піддослідними стали десять найвідоміших претендентів на омріяну посаду, котрим 4 тис. громадян добре промили кісточки.
Виявилося, що якщо раніше страх наганяли варвари та природні катаклізми, то тепер цю місію виконують Петро Порошенко й Юлія Тимошенко, адже, згідно з результатами, близько 30 % українців відчувають саме це, коли доводиться споглядати на цих політиків.
У 81 % приниження асоціюється саме з Олегом Ляшком. Достеменно не відомо, чи вмикали українцям під час опитування відео зі славнозвісним Борею (там ішлося про одностатеві стосунки. — Ред.), проте саме радикал у них асоціюється зі засоромленням і збентеженням. Цікаво й те, що Олег Валерійович, за критеріями українців, убиває усю надію, адже він останній у списку, хто, на їхню думку, здатен пробудити позитивну емоцію.

Вороги готують наступ
А от у спільноті «Інформаційний спротив» (ІС) заявили, що на 31 березня в окупованому Донецьку планують масову акцію. «На центральну площу Донецька хочуть зігнати 100 тис. осіб, незважаючи на те, що вона фізично стількох людей вмістити не може. Підвезення організують автобусами. «Домальовувати» натовп будуть численні російські пропагандисти. Існує навіть схема розміщення людей на площі», — йдеться в повідомленні.
На думку експертів ІС, існує велика ймовірність того, що під час цієї масової акції відбуватимуться провокації. Наприклад, «вибух із великою кількістю жертв, яскраво задокументований російськими пропагандистами». Такі дії можуть стати приводом для повноцінного російського вторгнення на територію України. На сайті також оприлюднили копії документів окупаційної влади та терористичної організації «Донецька народна республіка» щодо доставки та розміщення на площі Леніна «учасників акції».

Євген Клен

Коментарі експертів
Володимир Воля, політичний експерт:
— Щодо страху, то тут чудового підійде слово «тривога», адже, гадаю, саме її відчувають українці при згадці про Тимошенко та Порошенка. Обидва політики мають стосунок до влади. Юлія Тимошенко була тривалий час прем’єр-міністром, а Петро Порошенко вже п’ять років Президент, тож великий обсяг неґативного рейтинґу, який є у них обох, викликає у людей неприємні асоціації. Тому їхня ймовірна перемога й викликає почуття страху. Щодо п. Ляшка, то його певні епатажні дії не сприймаються чималою частиною українських виборців, тож 81 % — це оцінка неприйняття його політичного стилю.

Сергій Гайдай, український політтехнолог:
— Олег Ляшко багато бреше, тому це викликає приниження, до того ж, він грає на почуттях найбіднішого та найбільш залежного прошарку суспільства. Юлія Тимошенко, на жаль, асоціюється з усіма українськими політиками, адже дуже довго там присутня без явного ключа успіху. Ми майже ні з ким з українських чиновників не пов’язуємо зараз успіх у політиці, це насправді дуже сумно. І все позначиться на результатах виборів.

До слова
Військові Збройних сил України на першій лінії оборони в зоні проведення операції Об’єднаних сил (ООС) зможуть проголосувати на президентських виборах на ротаційній основі. Про це повідомив Олексій Трегуб представник прес-центру Об’єднаних сил. Бійці вирушатимуть на спеціально створені дільниці у військових частинах за відповідним рішенням командирів підрозділів. «Нічого кардинально нового — військовослужбовці голосуватимуть, які і всі громадяни України, єдине — ті, хто несуть службу на першій лінії оборони, на передовій, то командири будуть вирішувати питання, аби особовий склад голосував за чергою, тобто на ротаційній основі», — заявив він. Підполковник Трегуб розповів, яким чином може відбуватися голосування. «Хтось до обіду несе службу, решта голосує на спеціально створених виборчих дільницях у військових частинах, хтось буде голосувати після обіду. Впродовж дня усім буде надана можливість скористатись своїм конституційним правом і проголосувати на виборах», — запевнив він. Також представник прес-центру ООС наголосив, що армія перебуває поза політикою. «Як і будь-які громадяни військовослужбовці мають можливість переглядати телевізор, читати пресу, але ніякої спеціальної агітації у військових частинах, звісно, не ведуть», — зазначив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply