Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Президент Туреччини офіційно погостював у Києві

Автор:

|

Жовтень 12, 2017

|

Рубрика:

Президент Туреччини офіційно погостював у Києві

Реджеп Таїп Ердоган і Петро Порошенко

До Києва з офіційним візитом 9 жовтня прибув Реджеп Таїп Ердоган, президент Турецької Республіки (ТР).
Його зустріч із Петром Порошенком тривала набагато довше, ніж це було передбачено протоколом. «Замість запланованих 45 хвилин, перемовини віч-на-віч тривали три години», — наголосив Святослав Цеголко, речник Президента України, і додав, що ТР увійшла до п’ятірки найбільших торговельних партнерів України, а разом із президентом до Києва прибула велика турецька делегація.
За підсумками перемовин глава Української держави повідомив, що сторони обговорили порушення прав людей в окупованому Криму та домовилися боротися на захист прав і свобод громадян України. «Разом із президентом ТР ми відзначили неприпустимість порушень прав людини в Криму та репресивних дій окупаційної влади на півострові. Ахтем Чийгоз, Ільмі Умеров, Микола Семена — список жертв політичних репресій увесь час поповнюється», — наголосив він.
На думку п. Порошенка, спроби Російської Федерації (РФ) легалізувати окупацію українських територій приречені на провал. Він подякував Туреччині й особисто п. Ердогану «за тверду позицію підтримки суверенітету та територіальної цілісності і незалежності України з жорстким невизнанням аґресії РФ на сході нашої держави, а також незаконної анексії Криму».
«Ми були б дуже зацікавлені у збільшені представництва ТР у спеціальній моніторинговій місії Організації з безпеки та співпраці в Європі, — правив далі український лідер. — Дякуємо за дуже чітку і добре організовану роботу спеціальної моніторингової місії, на чолі якої стоїть представник ТР. Також найближчим часом особливу важливість матиме для нас підтримка нашими партнерами, зокрема Туреччиною розгортання миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй на території окремих районів Донецької та Луганської областей».
Він також констатував, що контакти між Україною і ТР стали результативнішими зокрема і в таких чутливих сферах, як оборона, національна безпека та правоохоронна діяльність. «Наше стратегічне партнерство перебуває на дуже високому рівні, так само як і рівень довіри між президентами», — заявив п. Порошенко. Президенти України і ТР домовилися вивести товарообіг між країнами до рівня 10 млрд USD на рік.

Олег Костюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply