Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Президент Ізраїлю оскандалився в українському парламенті

Автор:

|

Вересень 29, 2016

|

Рубрика:

Президент Ізраїлю оскандалився в українському парламенті
Реувен Рівлін

Реувен Рівлін

Цього тижня в Україні побував Реувен Рівлін, президент Ізраїлю. В ході парламентських слухань на тему «75-та річниця трагедії Бабиного Яру: уроки історії і сучасність» він заявив про підтримку Ізраїлем України на шляху проведення важливих реформ і сказав, що сподівається на якнайшвидше мирне врегулювання конфлікту на Донбасі. «Сьогодні Україна повертається до світу новим обличчям. Україна на ділі доводить своє глибоке прагнення до змін і вдосконаленням. Я захоплююся Україною, її демократичним устроєм, який вона впроваджує з гордістю, незважаючи на виклик, який стоїть перед нею в сфері безпеки й економіки», — виголосив п. Рівлін.
За його словами, Україна йде непростим шляхом, стикається з труднощами та проблемами. «І в цей складний період ми підтримуємо зусилля українського уряду, спрямовані на здійснення важливих реформ у соціально-економічній сфері», — наголосив президент Ізраїлю.
Він додав, що це сприяє і сприятиме в майбутньому просуванню України. «Хотів би висловити надію, що знайдеться швидке мирне вирішення конфлікту, який зачепив вашу країну. Знаю, наскільки це важливо для вас — забезпечити мирне майбутнє, процвітання і безпеку для України та українського народу», — додав високий гість.
Після цього відбулися прямі перемовини між президентами Ізраїлю й України. За їхніми результатами Петро Порошенко повідомив, що розраховує на послідовну підтримку ізраїльських партнерів у питанні деокупації Криму та територіальної цілісності України. Він подякував Ізраїлю за допомогу Україні у важкі часи та висловив сподівання на подальшу підтримку. «Ми дуже цінуємо цю підтримку та допомогу, які необхідні у цей важкий час», — зазначив Президент України.
«Ми впевнені в тому, що особливу увагу зараз треба приділити обговоренню безпекових викликів, які постали перед Україною у зв’язку з аґресією Російської Федерації. Ми підтвердили спільність наших позицій у частині підтримки Ізраїлем суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України і необхідності повного виконання мінських домовленостей», — додав він.
Петро Порошенко заявив, що домовився з президентом Рівліним прискорити перемовини щодо укладання угоди про зону вільної торгівлі між країнами а також про те, що очікує найближчим часом від Верховної Ради (ВРУ) ратифікації угоди про тимчасове працевлаштування українських робітників на ринку праці в Ізраїлі.
Однак гарний початок візиту був безнадійно зіпсутий. Президент Ізраїлю виступив у ВРУ, де заявив, що українці й ОУН були посібниками масових вбивств близько 1,5 млн євреїв. «У Бабиному Яру й інших місцях, їх розстрілювали в лісах біля ярів і ровів, зіштовхували в братські могили, багато з посібників злочинів були українці, і серед них особливо виділялися бійці ОУН», — сказав він.
Звісно, що це викликало обурення в українському соціумі. Зокрема Богдан Червак, заступник голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України та теперішній голова ОУН, назвав заяву п. Рівліна плювком у душу українців. «Звинуватити ОУН в Голокості та ще під час парламентських слухань із нагоди 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру — це зневажити українську націю», — вважає він.
На думку голови ОУН, Реувен Рівлін насправді так і не побачив нової України. Відтак Богдан Червак звернувся до єврейської громади в Україні з проханням переконати президента Ізраїлю у тому, що «читати московські газети та дивитися російське телебачення не просто шкідливо, але й непристойно».
«Перед ним жоден, наголошую, жоден із учасників слухань такого собі не дозволив. Навпаки, всі промовці наголошували — настав час гідно вшанувати пам’ять Олени Теліги і сотень інших учасників Похідних груп ОУН, які від рук нацистів загинули у Бабиному Яру. При цьому загинули як борці за незалежність України», — написав п. Червак у Facebook.
Олег Ляшко, народний депутат і лідер Радикальної партії України, також різко розкритикував виступ президента Рівліна в стінах ВРУ. «Під час парламентських слухань, присвячених трагедії Бабиного Яру, де вбивали і українців, і євреїв, і циганів, і людей іншої крові президент Ізраїлю з трибуни українського парламенту (!) заявив, що серед пособників нацистських злочинів було багато українців. На жаль, усі присутні в парламентській залі — і Президент, і депутати, і міністри — сором’язливо промовчали», — обурився він.
«Виступ п. Рівліна принижує українців, тому закликаю президента Ізраїлю вибачитися перед нашою державою і нашим народом. А Кнесет Ізраїлю — нарешті визнати Голодомор ґеноцидом українського народу, як ВРУ ще 2008 року визнала Голокост ґеноцидом євреїв», — написав політик у Facebook.
Своєю чергою, Володимир В’ятрович, директор Українського інституту національної пам’яті, зазначив: «На жаль, президент Ізраїлю в своєму виступі в українському парламенті повторив радянський міф про участь ОУН в Голокості. Вшанування жертв Бабиного Яру було б більш щирим без використання міфів тих, хто стирали пам’ять про них».
Історик зазначив, що під час Другої світової війни масові вбивства євреїв були «компетенцією» німецьких айнзацгруп і німецької поліції. Серед членів цієї поліції, на жаль, були українці, але не всі поліцаї були українцями — до місцевої поліції масово вписувалися радянські військовополонені різних національностей, для котрих служба у німців була єдиним порятунком від смерті. Також п. В’ятрович повідомив, що серед українських службовців поліції справді були члени ОУН, але не усі поліцаї були оунівцями, як і не всі оунівці були поліцаями. Посадовець наголосив, що серед оунівців, котрі служили у німецькій поліції, були ті, хто брав участь у вбивствах євреїв. Але не всі оунівці-поліцаї робили це. Так, наприклад, член ОУН Роман Біда-«Гордон», начальник слідчого відділу місцевої поліції у Києві, врятував єврейського хлопчика, котрого вели на розстріл у Бабиному Яру, а взимку 1942 року він сам був розстріляний і похований у цьому ж місці. «Уникайте необґрунтованих узагальнень, вони ведуть до спрощень, які створюють можливості для маніпуляцій і обману», — закликав голова Українського інституту національної пам’яті.
Візит президента Ізраїлю в Україну мав тривати до 30 вересня. Реувен Рівлін планував узяти участь у заходах високого рівня з нагоди 75-х роковин трагедії в Бабиному Яру, а також відвідати Одесу. Однак він був змушений перервати свій візит до України і повернутися на батьківщину у зв’язку зі смертю свого попередника, Шимона Переса, котрий помер 28 вересня в медичному центрі «Шиба» у віці 93 років.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply