Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 19, 2018

Представили «Чорну книгу Кремля»

Автор:

|

Лютий 26, 2015

|

Рубрика:

Представили «Чорну книгу Кремля»
Данило Лубківський

Данило Лубківський

Данило Лубківський, радник прем’єр-міністра України, представив першу версію зведеної інформації про втрати України від російсько-української війни «Чорна книга Кремля — війна Росії проти України». «Це — орієнтовний зразок, зведена інформація на початок лютого 2015 року. Збір інформації буде продовжено для остаточного встановлення всіх даних про втрати та збитки. Частина цієї книги стане підставою для міжнародних позовів проти Російської Федерації» (РФ), — розповів він.

Чиновник зазначив, що військова аґресія РФ проти України призвела до значних людських втрат і економічних збитків: станом на 1 лютого ц. р, унаслідок конфлікту загинуло понад 5 тис. людей, поранення отримали 11 тис.; станом на 1 січня ц. р., загинуло 1,3 тис. учасників Антитерористичної операції (АТО). Крім того, майже мільйону людей довелося покинути свої домівки. З-поміж тимчасово переміщених осіб по медичну допомогу звернулося понад 103 тис. осіб, 25 тис. із них було шпиталізовано.
Щодня України витрачає близько 100 млн грн на захист від російської аґресії. Країна зазнала значних макроекономічних втрат. Скорочення промислової продукції загалом склало понад 10 %, у т. ч. у Донецькій області падіння становить 30 %, у Луганській — більш як 40 %. Втрати машинобудівної галузі за минулий рік оцінюються сумою 10 млрд грн.
Радник голови українського уряду також наголосив на тому, що через збройний конфлікт суттєво постраждала інфраструктура та житловий фонд Донбасу. У Донецькій області пошкоджено й знищено понад 9 тис. житлових будинків (12 % житлового фонду). Загальна сума руйнувань становить близько 1 млрд грн. У Луганській області пошкоджено та зруйновано 489 житлових будинків.
Книга підготовлена п’ятьма мовами — українською, англійською, французькою, німецькою та російською. Міністерство закордонних справ України доручило забезпечити поширення цієї інформації серед дипломатичних представництв в Україні, міжнародних партнерів та організацій.
Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України, заявив, що не відкидає варіанту, що Київ вимагатиме від РФ компенсації за руйнування Донбасу. У Державній думі РФ заяву п. Яценюка про репарацію назвали «верхом цинізму».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...