Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Представників ПАРЄ намагаються не пустити в Україну для моніторингу

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

Представників ПАРЄ намагаються не пустити в Україну для моніторингу

Українською влада вже два місяці перешкоджає прибуттю в країну представниць моніторингової місії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Цю проблему, зокрема, має намір обговорити Жан-Клод Міньйон, президент ПАРЄ, під час візиту в Київ на цьому тижні.

«Протягом двох останніх місяців співдоповідачки асамблеї з українського питання Майліс Репс і Марієтта Пурбе-Лундін не можуть відвідати Україну. Влада знаходять щораз нові відмовки: то президента немає, то ще щось», — заявляють представники ПАРЄ.
Планувалося, що доповідачки відвідають Україну в першу декаду березня. Цю поїздку довелося відкласти на місяць, але й нової дати українська сторона не підтвердила. Скасування останнього візиту особливо обурило ПАРЄ, бо в прес-службі асамблеї вже анонсували його здійснення 4-5 квітня.
«Київ повідомив співдоповідачкам, що вони не зможуть провести зустрічі в парламенті, оскільки це — дні сесії. Хоча раніше Київ, навпаки, відмовлявся підтверджувати візит у непленарні тижні, пояснюючи, що нікого не буде на місці», — розповіло джерело в ПАРЄ. За словами п. Репс, скасування візиту мотивували тим, що «високопоставлені українські чиновники 4-5 квітня будуть зайняті з іншими офіційними гостями».
Швидше за все, приводом до відмови стали плани провести 3-4 квітня засідання Комітету парламентської співпраці Україна-ЄС. Між тим, минулого тижня Партія реґіонів зірвала засідання цього комітету, заблокувавши затвердження його складу. Ця ситуація вже обговорювалася на зустрічі Моніторингового комітету ПАРЄ 20 березня в Парижі, а також стала причиною для дипломатичної ноти, надісланої до Києва президентом ПАРЄ. Тепер п. Міньйон хоче особисто обговорити це з українським керівництвом. «Очевидно, Київ намагається уникнути розгляду в ПАРЄ питання про ситуацію в Україні. Без візиту в країну співдоповідачки не зможуть підготувати звіт», — стверджують експерти.
Майліс Репс поінформувала, що зараз розглядається нова дата візиту: «Ми приїдемо 15-16 квітня». Між тим, через перенесення часу поїздки місія не встигне підготувати до квітневої сесії повноцінний звіт про ситуацію з демократією в Україні. «Буде так зване оновлення колишнього звіту — зазвичай воно займає дві сторінки. Повноцінну доповідь з українського питання буде підготовлено наприкінці 2013 року й винесено на обговорення асамблеї на початку 2014-го», — припускає п. Репс.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...