Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 15, 2018

Позитивних зрушень у Мінська-2 немає

Автор:

|

Січень 28, 2016

|

Рубрика:

Позитивних зрушень у Мінська-2 немає

Петро Порошенко

Петро Порошенко вважає, що позитивних зрушень у реалізації Мінських домовленостей щодо Донбасу немає і ситуація не дає змоги перейти до політичного етапу врегулювання. Про це він заявив на Давоському економічному форумі, що проходив минулого тижня в Швейцарії.
Президент нагадав, що напередодні завершилося чергове засідання контактної групи з врегулювання російсько-українського конфлікту. «На жаль, воно не було дуже ефективним. У нас є інформація, що російська сторона тільки останнім часом 21 раз відмовляла спеціальній моніторинговій місії Організації з безпеки та співпраці в Європі у проведенні інспекцій. І, на жаль, досі тривають жорстокі артобстріли, — сказав президент. — Тож ситуацію з безпекою, що дає можливість розпочати політичний етап, поки що не створено. Але ми робили все можливе, щоб досягти його».
Цю заяву прокоментував Дмитро Тимчук, координатор групи «Інформаційний спротив» і член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони. Він вважає, що найголовніша проблема Мінська-2 — відсутність відповідальності за зрив домовленостей, тому угоди й не діють. Народний депутат наголосив на необхідності складати нові домовленості для завершення війни на Донбасі, де має бути чітко прописана відповідальність сторін. «Складається низка умов, які є неприйнятними як для Російської Федерації (РФ), так і для України. Наприклад, для України це може бути закриття програми фінансування Міжнародним валютним фондом, а для РФ — посилення санкцій у вигляді відключення від міжнародної банківської системи», — зазначив п. Тимчук.
Після цього, за його словами, необхідно прописувати, скільки часу дається для виконання того чи іншого пункту. Якщо пункт не виконується вчасно, санкції починають діяти автоматично. «Якщо уважно перечитати текст Мінських угод, стає ясно, що вони складені повністю в інтересах РФ. Змусити Росію переписати ці угоди так, щоб вони відповідали українським інтересам, буде дуже складно. Але гадаю, що під тиском Заходу РФ на це пішла б. Іншого виходу у неї не буде», — підсумував координатор «Інформаційного спротиву».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...