Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Порошенку хочуть оголосити імпічмент

Автор:

|

Квітень 07, 2016

|

Рубрика:

Порошенку хочуть оголосити імпічмент
Олег Ляшко

Олег Ляшко

Німецька газета Suddeutsche Zeitung опублікувала ґлобальне розслідування про офшори світової еліти. Над розслідуванням працювало 380 журналістів із 78 країн світу. Вони з’ясовували, як можновладці використовують офшори для того, щоб сховати своє багатство. Доповідь стала можливою завдяки витоку 11 млн документів із 1977-го по 2015 рік із бази даних панамської компанії Mossack Fonseka, четвертої за величиною у світі офшорної юридичної фірми. Документи пояснюють, як Mossack Fonseca допомагала клієнтам відмивати гроші, уникати санкцій і ухилятися від податків. У них містяться посилання на 72 теперішніх або колишніх глав держав.
У документах є дані про таємні офшорні компанії, пов’язані зі сім’ями та сподвижниками Хосні Мубарака (Єгипет), Муаммара Каддафі (Лівія) та Башара Асада (Сирія). Також згадуються члени сімей Сі Цзіньпіна (Китай), Ільхама Алієва (Азербайджан), короля Марокко Мухаммеда VI і короля Саудівської Аравії Салман ібн Абдул-Азіза Аль Саудо, батько Девіда Кемерона, прем’єр-міністра Великої Британії, а також діти Наваза Шарифа, прем’єр-міністра Пакистану. У документах є дані про мільярдну схему з відмивання грошей, яка здійснювалася російським банком за участю близьких соратників Путіна.
Розповідається в цих документах і про Петра Порошенка, котрий створив три офшорні компанії для продажу активів Roshen без сплати податків у держбюджет України. Загалом там є інформація про людей, пов’язаних із Україною: Президента Порошенка, екс-прем’єра Павла Лазаренка, підприємця Мохаммада Захура, британського бізнесмена пакистанського походження, котрий живе і веде бізнес в Україні, й інших. Ці документи Suddeutsche Zeitung передала Міжнародному консорціуму журналістських розслідувань і Центру з дослідження корупції й організованої злочинності.
У статті щодо п. Захура йдеться про те, що він був фігурантом карної справи про газову корупцію. У цій справі фіґурували колишній прем’єр Павло Лазаренко й Юлія Тимошенко. Генеральна прокуратура намагалася з’ясувати, чи використовувалися компанії п. Захура для переведення «брудних грошей» для п. Лазаренка. Слідчі не знайшли підтверджень того, що бізнесмен причетний до шахрайства і підкупу у цій справі.
Петро Порошенко, усупереч власним заявам, досі не передав своїх активів у траст, однак почав реструктуризацію активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. «Фактична передача активів у траст вимагає дотримання значної кількості юридичних формальностей. Юридичний радник забезпечує дотримання таких формальностей», — запевнив Макар Пасенюк, керуючий директор ICU, уповноважений прес-службою Адміністрації Президента відповідати на запитання журналістів щодо бізнес-справ п. Порошенка. Про траст у листі повідомляється тільки в майбутньому часі.
У відповіді на запитання щодо фірми Prime Asset Partners Limited, яку п. Порошенко заснував у серпні 2014-го, з’ясувалося, що офшорна фірма була не одна. «Prime Asset Partners Limited було засновано в ході проведення корпоративної реструктуризації, яка була підготовчою стадією для подальшого продажу групи Roshen. Після її заснування компанія не здійснювала жодної діяльності, крім тієї, що зазначена нижче. Восени 2014 року Prime Asset Partners Limited заснувала на Кіпрі компанію CEE Confectionery Investments Limited, яка своєю чергою заснувала в Нідерландах компанію Roshen Europe BV», — зазначено у повідомленні.
Усі фіґуранти скандалу свою вину заперечують. Однак антикорупційні та податкові органи відповідних країн уже почали власні розслідування. А автори «панамського зливу» обіцяють нові розслідування, у т. ч. і щодо України.
Натомість у Вашинґтоні вважають передчасними висновки щодо даних, які містяться в «панамських документах», про участь Петра Порошенка в офшорних схемах. «Правильним є і те, що Президент Порошенко продемонстрував прихильність упровадженню в Україні цілої низки реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією», — зауважив Джош Ернест, представник Білого дому.
Своєю чергою, фракція Радикальної партії у Верховній Раді ініціює процедуру імпічменту Президента України та вимагає створити парламентську Спеціальну тимчасову слідчу комісію. Про це повідомив Олег Ляшко, лідер партії.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply