Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

Порошенко затвердив декомунізацію

Автор:

|

Травень 21, 2015

|

Рубрика:

Порошенко затвердив декомунізацію
Петро Порошенко

Петро Порошенко

Президент України підписав чотири закони: «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні й заборону пропаганди їх символіки», «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 рр.», «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр.» і «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ ст.».

Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України Українська повстанська армія й інші організації. Ці закони було прийнято народними депутатами на ранковому засіданні Верховної Ради України (ВРУ) 9 квітня ц. р. більшістю голосів.
Підписуючи зазначені документи, глава держави заявив, що найближчим часом до парламенту буде подано проект закону, спрямований на вдосконалення норми про відповідальність за порушення закону про статус борців за незалежність України у ХХ ст. Законопроектом, ініційованим Президентом, пропонується усунути колізії, які можуть бути використані для зловживання нормами законодавства, порушення прав і свобод людини та громадянина, зокрема в частині свободи наукових досліджень і міжнародної співпраці та діалогу.
Петро Симоненко, лідер Комуністичної партії України, закликав Петра Порошенка і Володимира Гройсмана, голову ВРУ, не підписувати Закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». За його словами, документ серед іншого визнає незаконною або злочинною націоналізацію власності в інтересах держави. Однак п. Гройсман підписав документ, а тепер це зробив і п. Порошенко. За цим законом, пропаганда тоталітарного режиму або його символіки є підставою для відмови в реєстрації чи припинення діяльності юридичної особи, політичної партії, іншого об’єднання громадян, а також друкованого засобу масової інформації.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...