Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Порошенко в Парижі

Автор:

|

Квітень 30, 2015

|

Рубрика:

Порошенко в Парижі
Франсуа Олланд і Петро Порошенко

Франсуа Олланд і Петро Порошенко

Минулого тижня Президент України побував з офіційним візитом у Франції. Франсуа Олланд, глава цієї держави, під час спільної з Петром Порошенком прес-конференції наголосив на тому, що не поставлятиме «Містралі» Російській Федерації (РФ).

Також французький президент заявив, що українська влада не зверталася до його країни з проханням надати летальну зброю. «Не буде ніяких поставок, тому що не було ніякого звернення до нас, і Франція поки що не намагається надавати зброю», — заявив французький лідер.
Франсуа Олланд також не вважає за необхідне відправляти миротворців на Донбас. «Франція брала участь у військових операціях з підтримання миру, але наразі ми не впевнені, що це потрібно», — сказав французький президент.
Він, зокрема, нагадав, що рішення про скерування миротворців ухвалює Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй. «Сьогодні є бажання, аби була присутня місія спостерігачів Організації з безпеки та співпраці в Європі на сході для того, щоб «мінські домовленості» було введено в дію», — сказав він.
Президент Франції акцентував на тому, що його країна виступає за повне та всеосяжне виконання «мінських угод». При цьому він висловився за те, щоб жодні міркування не перешкоджали виконанню зафіксованого графіка. Франсуа Олланд констатував, що «загалом, режим припинення вогню дотримується, хоча все ще трапляються окремі інциденти».
Президенти України та Франції обговорили співпрацю своїх країн у галузі приватизації українських об’єктів. «Ми використовуватимемо експертизи Французького бюро для проведення найпрозорішої приватизації в історії України», — заявив п. Порошенко. Крім цього обговорювалася участь французьких інвесторів у приватизації великих об’єктів в Україні.
За словами Президента Порошенка, присутність потужних французьких інвесторів в Україні «лише сприятиме зміцненню реформ». Також Франція планує поділитися з Україною своїм досвідом у галузі банківського нагляду, митного контролю, управління державними підприємствами і приватизації.
Між тим, Франсуа Олланд зробив наголос на зацікавленості його країни в розвитку тісніших відносин в агропромисловому секторі, сфері університетської освіти й анонсував створення французької школи в Україні.
Також президенти обговорили важливість посилення двосторонніх торговельно-економічних відносин, особливо у галузях енергетики, транспорту, сільського господарства й харчової промисловості, охорони довкілля й туризму, і домовилися, що глава Франції відвідає Україну з офіційним візитом.
Загалом, візит Президента Порошенка до Франції можна було б назвати марним. Одним із небагатьох позитивних наслідків стало підписання Державним концерном  «Укроборонпром» угоди з французькими компаніями про співпрацю у військово-технічній сфері. Контракт був підписаний, зокрема, компанією Thales Communication & Security SAS на поставку засобів тактичного радіозв’язку. Також було укладено угоду з компанією Airbus Helicopters SAS про поставку одномоторних гвинтокрилів H125.
А ще 24 квітня український «Енергоатом» і французька AREVA підписали контракт на постачання збагаченого урану. «Цей договір є реальним кроком у галузі диверсифікації поставок ядерних матеріалів для українських атомних електростанцій», — заявив Юрій Недашковський, президент «Енергоатому».
Як зазначають в українській компанії, AREVA виграла конкурс на поставку збагаченого урану завдяки не тільки привабливій ціновій позиції, але й мінімізованим ризикам для енергетичного комплексу, закладеним у контракті. Підписи під документом поставили старший виконавчий віце-президент, голова підрозділу Mining & Front-End Олів’є Вантц і Юрій Недашковський.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply