Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Порошенко – Президент офіційно

Автор:

|

Червень 05, 2014

|

Рубрика:

Порошенко – Президент офіційно
Результати голосування

Результати голосування

Верховна Рада України призначила церемонію вступу на посаду новообраного глави української держави на 7 червня.

Перший робочий день — субота
2 червня ц. р. Центральна виборча комісія (ЦВК) оголосила обраним на дочасних виборах 25 травня Президентом України позафракційного депутата й бізнесмена Петра Порошенка, оскільки саме він набрав більшість голосів виборців — 54,7 %. Таким чином, позачергові президентські вибори в Україні визнано за такі, що відбулися одним туром. Участь у них узяло 18 019 544 українці, і 9 857 308 із них проголосувало за п. Порошенка.
А 3 червня ц. р. Верховна Рада України постановила прискорити вступ нового глави держави на посаду, визначивши дату, час і місце проведення врочистого засідання парламенту, присвяченого складанню присяги українському народові його новим очільником. Постановою ВРУ цю подію призначено на 10.00 7 червня. За це рішення проголосували 300 із 347 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Столиця
Своєю перемогою Петро Порошенко завдячує не лише прагненню більшості співгромадян якомога швидше підтвердити легітимність нової української влади, а й відмові балотуватися в Президенти попереднього лідера рейтинґу електоральних симпатій Віталія Кличка, керівника партії УДАР, якого, натомість, 56,44 % киян обрали своїм міським головою на також позачергових виборах столичного мера.
Відрив п. Кличка від конкурентів на виборах теж вражає. Позаяк Леся Оробець, депутат ВРУ від Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Батьківщина», котра посіла друге місце, здобула лише 8,46 % голосів, Володимир Бондаренко, керівник Київської міської державної адміністрації, — 7,96 %, Олександр Омельченко, екс-мер столиці, — 7,5 %, Микола Катеринчук, іще один депутат парламенту від «Батьківщини», — 5,14 %, а Андрій Іллєнко, представник фракції партії «Свобода» в законодавчому органі, — 2,48 %.
Щоправда, троє представників «Батьківщини» перемогло на дочасних виборах мерів у шести обласних центрах. Окрім них міськими головами були обрані два колишніх «реґіонали» й один соратник новообраного Президента України. Адже водночас із главою держави 25 травня ц. р. жителі шести обласних центрах — Одеси, Херсона, Миколаєва, Черкас, Чернівців і Сум – обирали мерів. Причому майже всі переможці після зміни влади в Києві в лютому тимчасового керували цими містами або ж заручилися підтримкою виконувачів обов’язків мерів. Відтак, новообрані керівники згаданих населених пунктів працюватимуть до чергових місцевих виборів восени 2015-го.

Одеса
Чи не найзапеклішим було виборче протистояння в Одесі. Кампанія там відбувалася на тлі трагедії 2 травня, коли десятки людей загинули під час зіткнення прихильників цілісності України та проросійськи налаштованих активістів. Згідно з даними виборчої комісії, міським головою одесити обрали депутата парламенту Геннадія Труханова, котрий набрав 43,5 % голосів. Друге місце з результатом 32 % посів «ударівець» Едуард Гурвіц, котрий уже заявив про фальсифікації на виборах і свій намір оскаржити результат голосування в суді.
Прикметно, що протистояння в Одесі набуло всеукраїнського характеру й перекинулося в стіни Верховної Ради, де фракція УДАР, чиїм представником є п. Гурвіц, із парламентської трибуни заявляла про російське громадянство п. Труханова. Однак Анатолій Кінах, представник групи «Економічний вибір», до якої після виходу з фракції Партії реґіонів (ПР) входить і Геннадій Труханов, цю інформацію публічно спростовував. Поразку ж Едуарда Гурвіца пояснюють тим, що він не спромігся досягнути помітних успіхів тоді, коли вже керував містом, причому впродовж кількох каденцій.
А перемогу Геннадію Труханову, на думку політологів, принесли не лише його обіцянки одеситам, а й удалі піар-ходи. Приміром, на зустрічі з виборцями він часто приходив разом з Олегом Бриндаком, виконувачем обов’язків мера від ПР, котрому вдалося заспокоїти одеситів після трагедії 2 травня, коли в Будинку профспілок загинули від випарів отруйної речовини десятки сепаратистів. Прихильність до Геннадія Труханова демонстрував і губернатор області. І вже у вівторок він, не чекаючи на судові оскарження, він прийняв присягу від нового мера.
Тим часом, у Чернівцях, столиці Буковини й малій батьківщині прем’єра Арсенія Яценюка, очікувано тріумфував представник ВО «Батьківщина» Олексій Каспрук, який отримав близько 52 % голосів, тоді як його найближчий конкурент — самовисуванець Віталій Михайлішин — майже 21 %.
Олексія Каспрука на цих виборах підтримував Микола Федорук, котрий обирався міським головою п’ять разів поспіль і 2010-го мав понад 60 % голосів чернівчан. Проте 2011 року його змістили з посади з ініціативи місцевого осередку ПР, тож 2012-го він обирався до парламенту в окрузі в Чернівцях під прапором «Батьківщини». Тоді п. Федорук майже тричі обійшов тоді ще секретаря міськради від Партії реґіонів Віталія Михайлішина, котрий після Євромайдану більше не представляє ПР.

Миколаїв
Дочасні вибори міського голови Миколаєва виграв виконувач обов’язків мера Юрій Гранатуров, який після революційних подій теж покинув Партію реґіонів. За даними міської виборчої комісії, він набрав понад 28 % голосів виборців, а його головний конкурент Юрій Ісаков, котрий є керівником заводу «Лиман», — 23 %. Вагомим відсотком голосів може похвалитися й Олександр Жолобецький (15 %), а також Юрій Антощенко (10 %). До слова, лідери перегонів ішли на вибори як самовисуванці, і жодного з них не підтримували головні кандидати на посаду Президента України.
«Вибори були досить чесними. Було мало «чорного» піару, усім давали можливість агітувати. У день голосування не обійшлося без дрібних фальсифікацій, але ці вибори стали найчеснішими за останні роки», — заявив Олександр Ухмановський, керівник місцевих програм Комітету виборців України (КВУ). За його словами, п. Ісаков, котрий завжди стояв на ліберальних позиціях, намагався заручитися підтримкою Петра Порошенка, проте це йому не вдалося.

Херсон
У сусідньому Херсоні переконливу перемогу на виборах міського голови здобув кандидат від партії ВО «Батьківщина», керівник її місцевого осередку, який після Євромайдану став виконувачем обов’язків мера, Володимир Миколаєнко, набравши 42 % голосів, тоді як самовисуванець Ігор Семенчев і кандидат від ПР В’ячеслав Єременко — мапо 12,5 %.
Після анексії Криму Російською Федерацією Херсонська область стала прикордонною, що суттєво вплинуло на перебіг виборчої кампанії. Варто зазначити, що колишній мер міста та депутат парламенту від ПР Володимир Сальдо не брав участі у виборах.

Черкаси
Найбільше голосів на виборах міського голови в Черкасах здобув усунутий торік із цієї посади Сергій Одарич, який тоді посварився як із місцевими «реґіоналами», так і з представниками опозиції. Попри це цьогоріч свою прихильність до нього виявило майже 35 % виборців.
У спину Сергію Одаричу дихав висуванець від «Батьківщини» Анатолій Бондаренко з 25 % голосів, а на третьому місці з 10 % опинився самовисуванець Микола Булатецький, котрий нещодавно балотувався в парламент від «Батьківщини». Конфігурація міської ради за списками буде приблизно такою: «Вільні демократи» Сергія Одарича мають близько 20 %, «Удар» і «Батьківщина» по 15 %, Радикальна партія Ляшка — близько 10 %, і по 5-7 % отримали «Солідарність», «Свобода» та «Рідне місто».

Суми
За даними підрахунку понад 90 % протоколів, які озвучила Сумська територіальна виборча комісія, новим міським головою Сум було обрано виконувача обов’язків мера від «Батьківщини» Олександра Лисенка. За нього проголосувало майже 42 % виборців. Друге місце посів самовисуванець Сергій Клочко — 21 %. А третє — Анатолій Жук, ставленик колишнього мера Геннадія Мінаєва, котрий набрав 12 % голосів.
Цікаво, що п. Мінаєва, котрий двічі обирався на посаду мера й під час Євромайдану займав зважену позицію, хоча й підтримував ці події, а його син був активістом протестів у Києві, у Сумах звинуватили в підігруванні владі, а тому він подав у відставку та рекомендував підтримати на виборах голову департаменту містобудування міськради п. Жука.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply