Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 14, 2020

Поновили розслідування в іще одній справі Тимошенко

Автор:

|

Жовтень 17, 2013

|

Рубрика:

Поновили розслідування в іще одній справі Тимошенко

Генеральна прокуратура України (ГПУ) поновила слідство в справі про нецільове використання «кіотських грошей» у період прем’єрства Юлії Тимошенко. Ініціатором цього стала сторона екс-прем’єра, яка просила про проведення низки допитів. Тим часом, захисники Юлії Володимирівни звертають увагу на «дивну поведінку» прокуратури, яка спочатку відхилила клопотання захисту, а потім задовольнила лише деякі з них.

14 жовтня стало відомо про новий поворот у справі про нецільове витрачання коштів, отриманих Україною від продажу квот на викид парникових газів, а також про закупівлю урядом автомобілів для сільської медицини. Як писав «Міст», 2011 року Юлії Тимошенко висунули звинувачення в неправомірних діях у згаданих епізодах, потім їх об’єднали в одне провадження. 2012-го прокуратура завершила розслідування та передала матеріали захисту п. Тимошенко для ознайомлення.
Джерело в оточенні колишнього прем’єра повідомило, що розслідування справи відновили. У прес-службі ГПУ офіційно підтвердили цю інформацію, уточнивши, що і дорозслідування ініціювала сторона захисту. «Будуть проводитися слідчі дії, на яких наполягали адвокати. Мова йде не тільки про допит колишніх чиновників, у тому числі членів Кабміну, а й про інші дії. Уся робота в межах дорозслідування буде проходити згідно з новим Кримінально-процесуальним кодексом», — поінформували в прес-службі. Варто зазначити, що основна частина розслідування відбувалася в рамках старого Кримінального кодексу. У справі також повинні бути допитані колишні чиновники Держказначейства.
Клопотання захисту було вимушеним кроком, адже 2 вересня закінчився термін ознайомлення адвокатів із матеріалами слідства й прокуратура мала передати справу до суду. «Тому вже 3 вересня ми заявили більш ніж 50 клопотань — обґрунтованих і мотивованих. Ми вважаємо, що слідство проведено не до кінця», — заявив Олександр Плахотнюк, адвокат Юлії Тимошенко.
Між тим, прохання захисту було задоволено не відразу. «Спочатку слідчий прокуратури відмовив у задоволенні всіх клопотань, але потім із незрозумілих нам причин інший прокурор, його процесуальний керівник, скасував частину постанов слідчого. У підсумку було задоволено тільки п’ять чи шість клопотань, — розповів п. Плахотнюк. — Про мотиви таких дій можна лише здогадуватися. Мені здається, що прокуратура вирішила підчистити недоробки, допущені під час досудового розслідування». У прес-службі ГПУ підтвердили, що рішення про задоволення клопотань ухвалював не слідчий, а процесуальний керівник.
Для захисту п. Тимошенко така новина, поза сумнівом, є позитивною. Дорозслідування затягує терміни передачі справи до суду — потрібен час для допитів, потім матеріали справи знову буде передано захисникам колишнього прем’єра для ознайомлення. А з огляду на те, що нині ведуться перемовини про можливий виїзд Юлії Володимирівни за кордон для проходження курсу лікування, в разі сприятливого розвитку сценарію на момент передачі справи до суду вона може опинитися вже за межами України.
Однак влада поки що не демонструє готовності виконати вимогу Європейського Союзу про розв’язання «проблеми Тимошенко». 14 жовтня Вищий спеціалізований суд із цивільних і карних справ повернув без розгляду заяву Юлії Тимошенко про перегляд її вироку. У відповідь на це в партії «Батьківщина» заявили, що втрачено черговий шанс виконати ключову умову Брюсселя для підписання Угоди про асоціацію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply