Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Політика – «чоловіча справа»

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

Політика – «чоловіча справа»

Експерти констатували низький рівень представництва жінок в органах влади. Про це йдеться в попередніх висновках комплексного дослідження представництва жінок у владі. Як зазначила Оксана Ярош, координатор проекту «Розбудова стратегії участі жінок на місцевих виборах», в Україні політика залишається чоловічою справою. За її словами, для жінок це – некомфортне середовище, жінкам бракує знань і ресурсів для успішної участі в політичних процесах.

Марта Скорик, керівник громадської організації «Київський інститут гендерних досліджень», зазначила, що надто мало жінок представлено нині в українській політиці. Аби з’ясувати причини цього, профільні громадські організації провели комплексне дослідження, опитавши близько 60 жінок-депутатів, представниць місцевої влади та громадських активісток у шести реґіонах України.
Пані Скорик зазначила, що згідно з попередніми висновками, удалося виявити кілька обставин. Жінки наголошували, зокрема, на ускладненнях у реалізації політичної кар’єри, із якими зіштовхується жінка-політик, про її часто запізнілий старт, причому старт – «з оглядкою» на чоловіка. Жінок, охочих бути політиками, турбують подвійні стандарти, необхідність прийняття «чоловічих» правил гри, коли поруч немає соратниць.
«Я можу бути лідером сто разів, але що робити, якщо у бюджетній комісії я одна?» — процитувала одну з учасниць проекту п. Скорик. Серед позитивних рис нинішнього гендерного розподілу в політиці жінки зазначили сприятливу ситуацію на низових рівнях політичного представництва, у місцевій владі, де кількісно жінки та чоловіки представлені відносно рівно.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...