Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 25, 2018

Поки будемо торгувати з окупантом, ситуація не зміниться

Автор:

|

Січень 21, 2016

|

Рубрика:

Поки будемо торгувати з окупантом, ситуація не зміниться
Віктор Ющенко

Віктор Ющенко

Те, що держава рухається у невірному напрямку, переконані 70 % українців. Про це свідчить опитування соціологічної групи «Рейтинґ» станом на листопад 2015-го, проведене за підтримки уряду Канади. Порівняно з попереднім аналогічним опитуванням, проведеним у вересні, цей показник погіршився — тоді у хибності шляху держави були впевнені 68 % українців.
При цьому лиш 15 % опитаних вважають курс країни правильним (у вересні таких було 17 %). Ще 15 %, як і раніше, не змогли визначитися з відповіддю. У той же час серед жителів неокупованої частини Донбасу не схвалюють курс держави 65 %, схвалюють — 8 %, а не визначилися 27 %.
У відповідь на запитання, чи достатньо влада робить для того, щоб зберегти звільнені райони Донбасу у складі України, 64 % заявили, що недостатньо (з них половина у цьому твердо переконана), а 21 % вважає, що достатньо (з них тверде переконання мають лише 3 %). Решта 15 % не визначилися.
Самі жителі цих районів налаштовані трохи оптимістичніше. 52 % з них вважають дії держави у цьому питанні недостатніми (29 % у цьому переконані), а 24 % — достатніми (6 % вірять у це твердо). Ще 24 % не визначилися. Було опитано 1,8 тис. людей старших 18 років у всіх реґіонах крім Криму й окупованої частини Донбасу. Можлива похибка не перевищує 2,3 %.
Як це виправити, запропонував Віктор Ющенко. «Будь-який діалог — хороший, до нього треба прагнути, але зараз ми говоримо про те, що ні нормандський діалог, ні мінський діалог не мають успіху. Чому не мають? Погляньте на склад сторін нормандського формату: Німеччина — спостерігач, Франція — спостерігач, Росія — спостерігач, лише Україна — сторона. Скажіть, будь ласка, що може дати цей формат?», — запитує третій президент.
«Цей формат не дав навіть спільної заяви для преси. Усе передається на мінський формат. Що таке мінський формат? Це коли Організація з безпеки та співпраці в Європі — спостерігач, далі вже смішно: Росія — спостерігач, сторона — в особі Леоніда Даниловича Кучми — українська офіційна влада, і друга сторона — якийсь Захарченко. Цим нібито хочуть сказати, що аґресор, ворог і джерело війни — якийсь Захарченко всередині країни, і тому це — не війна», — обурився він.
«Запитайте будь-якого, як ви вважаєте, яка найбільша політична проблема сьогодні в Україні? Він скаже — війна. Нам потрібен план перемоги. Не план миру, а план перемоги. Про мир ми потім будемо говорити, коли виграємо війну або коли, не дай Боже, програємо. І так і так мир настає, але нам потрібен «мир» перемоги», — стверджує п. Ющенко.
На його думку, однією зі сторін перемовин із врегулювання конфлікту має виступати Європейський Союз (ЄС). «Треба мати ясний план перемоги. Він може містити, я тільки пункти назву, обов’язкові для перемоги. Перший параграф — це дипломатичний компонент. Без американців, без британців, плюс французи, можливо, плюс китайці як наші гаранти, повинні бути задіяні у форматі перемовин. Друге, очевидно, що ЄС має бути однією зі сторін цього формату, принаймні як посередник. Коли ми говоримо про те, що в Європі зараз є сім конфліктів, то давайте не забувати, що шість із них — на сході Європи. Це — ключове питання та ключова проблема ЄС», — зазначив екс-президент.
Віктор Ющенко також наголосив, що ми створили помилкове бачення і не націлені на ворога. «Не дивно здається, що у нас з окупантом безвізовий режим? Вільна економічна зона. Через нашу територію ходять потяги окупанта, ми торгуємо з окупантом. Очевидно, що це — не модель перемоги. Ми склали помилкове бачення, і тому не націлені ні самі, ні весь світ на ворога», — вважає колишній глава держави.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...