Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Підозрюваних у розгоні Євромайдану амністували

Автор:

|

Лютий 20, 2014

|

Рубрика:

Підозрюваних у розгоні Євромайдану амністували

Печерський суд м. Києва закрив провадження й зняв звинувачення із чиновників, котрих підозрювали в організації розгону Євромайдану 30 листопада 2013 року. Прокуратура міста Києва повідомила, що судове рішення було ухвалене на виконання закону про амністію від 16 січня ц. р. Про закриття карної справи стосовно себе розповів Олександр Попов, колишній голова Київської міської державної адміністрації (КМДА). «Проти мене немає жодних проваджень, справу закрито», — заявив п. Попов.
Нагадаємо, спеціальний підрозділ «Беркут» у ніч на 30 листопада розігнав мирний протест на майдані Незалежності, унаслідок чого десятки протестувальників, а також українські й іноземні журналісти отримали травми. Після цього на Майдані було встановлено наметове містечко та барикади, а протести стали рішучішими.
Й ось тепер українські засоби масової інформації (ЗМІ) повідомили, що Печерський суд міста Києва 7 лютого ц. р. закрив карне провадження щодо Олександра Попова, колишнього голови КМДА, і Володимира Сівковича, заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони (РНБО).
Яна Соболевська, керівник прес-служби прокуратури Києва, пояснила, що справу проти п. Попова, п. Сівковича й інших обвинувачених у організації тих подій закрили за рішенням суду через дію Закону «Про внесення змін до закону про усунення негативних наслідків і недопущення переслідування та покарання осіб із приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань». Відповідний закон авторства Сергія Ківалова, депутата від Партії реґіонів (ПР), ухвалили 16 січня ц. р. Він вніс зміни до першого закону про амністію, який депутати ухвалили ще в грудні минулого року, проте він так і не набув чинності через нечіткість формулювань.
Цей документ не був скасований Верховною Радою, коли депутати на позачерговому засіданні відмінили дев’ять скандальних законів від 16 січня. Згідно з положеннями цього закону, від покарання звільняються особи, що вчинили злочини, пов’язані з масовими протестами з 21 листопада по 26 грудня 2013-го. До переліку статей Кримінального кодексу, на які поширювалася амністія, була включена також стаття 365 — про перевищення службових повноважень. Саме її інкримінували Олександру Попову, Володимирові Сівковичу й іншим чиновникам, причетним до розгону Євромайдану.
Віктор Пшонка, генеральний прокурор України, 14 грудня оголосив перелік осіб, яких Генеральна прокуратура України (ГПУ) підозрювала в порушенні 365 статті Кримінального кодексу — перевищенні влади під час розгону протестувальників на майдані Незалежності 30 листопада. Ішлося про колишніх заступника секретаря РНБО Володимира Сивковича, голову КМДА Олександра Попова, начальника київської міліції Валерія Коряка та його заступника Петра Федчука. ГПУ вручила цим чиновникам повідомлення про підозру про вчинення злочину.
Віктор Пшонка тоді заявив, що, за даними слідства, п. Сівкович і п. Попов тиснули на голову київської міліції та схиляли його до застосування сили. «Цей тиск зафіксовано. Їх усіх допитано. Із ними проведено й інші слідчі дії», — зазначив генпрокурор. 14 грудня президент усунув із посад Володимира Сівковича й Олександра Попова на клопотання ГПУ. Працівники міліції, котрі фігурували в справі, також були звільненні зі займаних посад.
В українських ЗМІ було оприлюднено протоколи допитів названих чиновників, автентичність яких підтвердила Маргарита Валькова, прес-секретар ГПУ. Як зазначено в протоколі допиту Олександра Попова, указівку виконувати розпорядження Володимира Сівковича щодо наведення ладу на майдані Незалежності він отримав від Андрія Клюєва, тодішнього секретаря РНБО. Замість Олександра Попова на посаду голови КМДА президент 25 січня ц. р. призначив Володимира Макеєнка.
За законом про амністію, закрили також справу щодо Андрія Дзиндзі, керівника «Дорожнього контролю». «Печерський і Шевченківський районні суди столиці виконали вимоги вказаного закону й звільняють від карної відповідальності підозрюваних, звинувачених і засуджених за події, що відбувалися в листопаді-грудні минулого року», — заявила п. Соболевська. За її словами, на вимогу цього закону вже закрито 35 карних справ та звільнено 21 людину.
Бі-бі-сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply