Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Під спікером захиталося крісло

Автор:

|

Лютий 07, 2013

|

Рубрика:

Під спікером захиталося крісло

Забезпечення персонального голосування в парламенті «дасть нам змогу не лише виконувати Конституцію, а й показати, що Партія реґіонів (ПР) не має більшості». Про це сказав Арсеній Яценюк, голова фракції «Батьківщина», на зборах опозиційних депутатів 31 січня. Окрім цього, політик закликав опозиційних депутатів заблокувати роботу Верховної Ради України (ВРУ), аж доки там введуть персональне голосування.

Нагадаємо, що три опозиційні парламентські партії повідомляли, що зібрали 158 підписів народних депутатів і звернулися до Володимира Рибака, голови ВРУ, із конституційною вимогою про скликання позачергової сесії парламенту. Однак п. Рибак відмовився скликати позачергову сесію для розгляду ситуації навколо Юлії Тимошенко. За його словами, опозиція не зібрала 150 потрібних підписів. Відтак, депутати від опозиції зібралися в сесійній залі Ради на збори, однак, за їхнім твердженням, якісь невідомі люди намагалися зірвати засідання, поінформувавши депутатів, що засідання скасоване. Додамо, що 14 грудня 2012 року Арсеній Яценюк вніс до ВР проект постанови «Про забезпечення функціонування модернізованого програмно-технічного комплексу-системи «Рада», що передбачає використання сенсорної кнопки. Депутати трьох опозиційних фракцій у парламенті одноголосно ухвалили у ВРУ спільну заяву й завершили засідання. За відповідну заяву вони голосували руками, оскільки система Рада була вимкнена.
У підсумку нардепи вирішили висловити недовіру голові Верховної Ради та розпочати процедуру його відкликання з посади «у зв’язку з незадовільним виконанням ним своїх повноважень і грубими порушеннями норм Конституції». «Він фактично є не головою парламенту, який представляє інтерес усіх парламентських фракцій, а представником особисто Віктора Януковича та ПР», — ідеться в заяві.
Також опозиціонери постановили висловити недовіру Генеральному прокурору Віктору Пшонці, керівникам правоохоронних органів, які здійснюють політичні репресії в Україні. «Вимагати негайного звільнення всіх політичних в’язнів, Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, забезпечення їхнього повноцінного лікування», — ідеться в документі.
Депутати також мають намір вимагати створення спеціальної слідчої комісії з розслідування фактів тиску на народних депутатів, перешкоджання виконання конституційних повноважень народних депутатів Людмили Слюз, Олександри Кужель, Людмили Денисової, фальшування карних справ проти Сергія Власенка, Григорія Немирі й інших. «Поінформувати послів іноземних держав, ПАРЄ, Європарламент, Раду Європи, Європейський Союз, ОБСЄ про дії влади, спрямовані на згортання демократії в країні та розгортання нової хвилі політичних репресій», — зазначається в заяві.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply