Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 9, 2018

Петро Порошенко зустрівся з діаспорою і виступив в ООН

Автор:

|

Вересень 22, 2016

|

Рубрика:

Петро Порошенко зустрівся з діаспорою і виступив в ООН

Петро Порошенко

Президент України цього тижня прибув у Нью-Йорк і насамперед вирішив поспілкуватися з українською діаспорою. Зокрема, він подякував за роботу Тамарі Галло-Олексій, президенту Українського конґресового комітету Америки (УККА). «Українська громада Америки продовжуватиме робити все можливе для зміцнення двостороннього та стратегічного партнерства між нашими державами. На 25 році незалежності ми зобов’язуємося продовжувати маніфестацію на захист України, заохочувати США підтримувати та зміцнювати економічні санкції проти Російської Федерації (РФ), поки вона повністю не дотримуватиметься своїх міжнародних зобов’язань, закликатимемо США надати Україні військову допомогу, яку вона потребує, продовжувати забезпечувати волонтерських вояків гуманітарною допомогою та підвищувати обізнаність про триваючу війну в Україні», — запевнила п. Тамара. Вона наголосила, що Україна змогла довести світу своїми словами, вчинками та найбільше — через пролиту кров свого народу, що готова до демократії, європейських цінностей і незалежного майбутнього.
Петро Порошенко також вручив відзнаку Президента України — ювілейну медаль «25 років незалежності України» Ларисі Кий, президенту Злученого українсько-американського допомогового комітету, та Марії Шуст, директору Українського музею в Нью-Йорку, за внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, популяризацію її історичної спадщини та сучасних надбань.
Глава Української держави зустрівся з представниками української громади США в Українському інституті Америки у Нью-Йорку. Він назвав символічним, що вдруге розпочинає свій візит до США зі спілкування зі закордонними українцями Америки.
Президент відзначив присутність на зустрічі представників кримськотатарського народу. За його словами, Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, повідомив, що жоден із кримських татарів не брав участі у російських «виборах» у Криму.
Петро Порошенко привітав присутніх із 25-ю річницею відновлення державної незалежності України, зазначивши, що вже третій рік поспіль ця подія затьмарена». Він зпзнпчив, що спільними зусиллями, в т. ч. за допомогою українців Америки вдалося відновити українські Збройні сили. «Пишаюся бути на чолі такої великої нації, як українці. Вчергове переконався в цьому 24 серпня — ми пройшли по Хрещатику одразу після параду, і я бачив сльози щастя і радості об’єднаної України, гордості за свою країну, — розповів глава держави. — Спасибі, що ви є небайдужими, об’єднаними, так любите Україну і будете та готові за неї боротися».
Президент наголосив, що зараз дуже важливо, щоб санкції щодо РФ продовжувалися та посилювалися. «Порушення Росією прав людини на окупованих територіях, у т. ч. щодо кримських татар, вимагає запровадження додаткових секторальних санкцій. Світ має обов’язково реагувати на це. Як приклад, добрий для нас результат міг би дати осучаснений аналог поправки Джексона-Веніка», — сказав п. Порошенко.
Не менш важливим за значенням питанням він назвав отримання летальної зброї й іншої військової допомоги. «Ми за ці 2,5 роки довели, що на нас можна покластися і нам можна довіряти. Продемонстрували, що Україна ніколи не вела і не вестиме загарбницьких воєн. З України ніколи не надходило загрози. Й абсолютно безпечно нам передати летальну зброю. За свою землю ми будемо боротися до останньої краплі крові», — наголосив Президент. Він також поінформував присутніх про хід реформ в Україні та процес викорінення корупції.
А 18 вересня Петро Порошенко виступив на засіданні найвищого рівня 71-ї Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй (ООН), присвяченій збільшенню потоків біженців і міґрантів. За його словами, безпрецедентна міґраційна криза і наплив біженців стали важливим іспитом для людства. «Ця глобальна криза вимагає від нас спільної відповідальності таі скоординованих зусиль», — зазначив він. Крім цього, п. Порошенко поінформував, що російська військова аґресія змусила близько 1,8 млн українців шукати новий прихисток у межах країни. Також він виступив за відновлення посади спеціального представника Генерального секретаря ООН із питань внутрішньо переміщених осіб.
Президент України заявив про необхідність припинення російської аґресії проти України. Зокрема, він подякував всім урядам та гуманітарним партнерам за підтримку України в цей важкий час, але при цьому зазначив, що «ми не можемо постійно перебувати в режимі реагування».
Петро Порошенко закликав світову спільноту не закривати очі на бомбардування РФ цивільних об’єктів. «Ми не маємо права закривати очі на бомбардування Росією цивільних об’єктів в сирійському Алеппо чи на українському Донбасі. Йдеться не лише про дотримання гуманітарних принципів», — сказав він і звернув увагу на необхідності покладення відповідальності на державу, яка порушує міжнародне право та фундаментальні свободи, в результаті чого цивільне населення змушене покидати свої домівки.
Після цього Президент України зустрівся з Гіларі Клінтон, кандидатом у президенти США. «Для мене ця зустріч — дуже важлива. Я вдячний вам за чітку позицію щодо підтримки українського суверенітету, територіальної цілісності та незалежності, а також за підтримку при проведенні реформ, які здійснюються в останні два роки», — сказав він. Його візаві зазначила, що їй цікаво почути, які реформи здійснюються в Україні. «Це хороша можливість обговорити прогрес України та зміни, які здійснюються в умовах російської аґресії», — сказала п. Клінтон.
Аби не образити її чоловіка, п. Порошенко зустрівся і з ним. «Дуже була тепла і дружня зустріч із Білом Клінтоном», — написав Святослав Цеголко, прес-секретар Президента України в Twitter та опублікував фото.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...