Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 14, 2019

Перший усесвітній гуманітарний саміт пройшов у Туреччині

Автор:

|

Травень 26, 2016

|

Рубрика:

Перший усесвітній гуманітарний саміт пройшов у Туреччині

Гуманітарний саміт

Перший усесвітній гуманітарний саміт Організації Об’єднаних Націй (ООН) на початку тижня пройшов у Стамбулі. Туреччину місцем проведення обрали не випадково, адже ця країна прийняла найбільше біженців із Сирії серед усіх країн світу. На захід прибули лідери понад 60 держав, міжнародні організації і навіть Джеймс Бонд, точніше виконавець його ролі Деніел Крейґ, цього разу — як посол доброї волі ООН. Головне, що прагнули досягти всі ці люди — привернути увагу до долі сучасних біженців. Пан Ґі Мун, генеральний секретар ООН, розповів, що саміт замислив ще чотири роки тому, але масштаби біди відтоді зросли кардинально. «Рекордна кількість людей — 130 млн — потребують допомоги. Зараз є найбільша кількість тих, хто був змушений покинути свої домівки, за весь період із часів Другої світової війни», — наголосив він.
Хвиля міґрантів із Сирії накрила не лише Європу. Найбільше їх прийняли Туреччина, Німеччина та Велика Британія. Але не таємниця, що є країни, які за будь-яку ціну прагнуть уникнути участі у долі біженців. Делегація Німеччини у Стамбулі була чи не найпотужніша — федеральний канцлер, міністр закордонних справ. Вони наполягали, що має бути узгоджена нова єдина політика у цьому питанні. «Маємо бути впевнені, що допомога приходить туди, де її найбільше потребують. Маємо впевнитися, що гуманітарна робота ведеться і це те, для чого ми повинні працювати всі разом», — наголосила Анґела Меркель.
Російська Федерація (РФ) як держава, напряму причетна до організації щонайменше двох сучасних гуманітарних катастроф — в Україні та Сирії — до Стамбула відрядила заступника міністра надзвичайних ситуацій. І це був справжній демарш. У своєму листі російська місія при ООН розкритикувала й організацію саміту, і коло учасників, і — наперед — його підсумки. Мовляв, росіянам не дали вписати свої пропозиції у фінальні документи. Тож, усе, що залишилося від участі РФ, це напис на вітальних банерах: «Добро пожаловат». Без м’якого знака в кінці.
Президент України говорив на саміті не лише про потреби Донбасу. В українській делегації були також лідери кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та Рефат Чубаров. Заявлена була також і переможниця цьогорічного «Євробачення» Джамала, але вона не змогла приїхати. Україна нагадала, що до гуманітарної катастрофи та порушення прав людини у Криму та на Донбасі спричинилася саме РФ, яка становить загрозу цілому світу. «Ми це дуже чітко бачимо у теперішній Росії — ядерній державі, що розглядає демократію як загрозу, а свободу як отруту. Йдеться не про відмінність у тлумаченнях, а про відмінність у цілях. Захід прагне більше гармонії для збереження та спільного процвітання. Росія ж, з іншого боку, прагне більшого впливу та відмовляється керуватися принципом глобальної спільної вигоди», — наголосив п. Порошенко.
Також на саміті він розповів, що готовий підписати помилування засудженим російським диверсантам Євгенові Єрофєєву й Олександрові Александрову, коли такі документи йому надійдуть. Глава держави наголосив, що готовий вдатися до будь-яких способів, аби повернути в Україну полонену Надію Савченко, котра незаконно перебуває у в’язниці в РФ. «Я готовий використовувати будь-які свої конституційні повноваження для того, щоб повернути Надію додому. До слова, що під час сьогоднішніх перемовин значну частину часу було присвячено, зокрема, і питанню Надії Савченко», — заявив п. Порошенко й уточнив що, можливо, це станеться «до кінця місяця».
Після повернення зі саміту Президент вночі на 24 травня провів телефонну розмову у «Нормандському форматі». Він звернув увагу на погіршення безпекової ситуації, зокрема обстріли в районі Авдіївки Донецької області, що є реальною перешкодою для досягнення прогресу у мирному врегулюванні. Співрозмовники погодилися, що для продовження політичного діалогу потрібна рішуча деескалація та повне припинення вогню.
Петро Порошенко наголосив, що для цього РФ має вивести війська з окупованої частини України та припинити постачати туди зброю та найманців. Він також звернув окрему увагу на необхідність відновлення контролю за українсько-російським кордоном.
Керівники України, Франції, Німеччини та РФ погодилися на розгортання поліційної місії Організації з безпеки та співпраці в Європі на Донбасі і початку консультацій з цього питання. Під час розмови було також наголошено на необхідності повного виконання мінських домовленостей, в т. ч. створення безпекових передумов для проведення місцевих виборів у деяких районах Луганської та Донецької областей на основі українського законодавства.
Глава Української держави знову закликав РФ звільнити всіх українських заручників — Надією Савченко, Геннадія Афанасьєва, Юрія Солошенка й інших. Він також назвав неприпустимим постійне порушення прав кримських татар в окупованому РФ Криму і закликав припинити їхнє переслідування та негайно відпустити всіх політичних в’язнів.

Ольга Кошеленко, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply