Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Перемир’я не буде

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Перемир’я не буде

Міністр економіки Петро Порошенко (на фото) уже намірявся оголосити перемир’я в «сирній війні» між Російською Федерацією (РФ) й Україною, як у росіян знайшлися нові претензії до вітчизняних виробників. Тепер, коли самі ж вони підтвердили, що жодної пальмової олії в українських сирах не було, стало зрозуміло, що Геннадій Онищенко, головний санітарний лікар Кремля, блефував від самого початку.

Незважаючи на те, що заїжджа комісія підтвердила свою помилку, блокади експорту не знято. Замість визнати помилку, російські гості озвучили нові претензії. Тепер нібито сама технологія виробництва суперечить інструкціям, що діють на території РФ. Зокрема, інспектори вимагають для сиру іншого розміру, ваги, форми й органолептичних якостей.

Олександр Савченко, фахівець Національного університету харчових технологій, переконаний, що в комісії професійних виробників сиру напевно не було. «Сказати ось так, що тут порушено технологічний режим, — це якось трохи непрофесійно», — каже п. Савченко. Утім, за брак професійної підготовки Геннадія Онищенка чималою мірою мали би відповідати українські педагоги, зокрема з його альма-матер — Донецького медичного університету (ДНМУ). Однак Олександр Герасименко, декан медично-профілактичного факультету ДНМУ, припускає, що всі ці ідеї належать не п. Онищенку. «Хтось сказав — він, як головний санітарний лікар, як фахівець, повинен це перевірити, і більш нічого. Потрібна його фахова думка. А далі вже буде ухвалюватися рішення», — сказав п. Герасименко.

У тому, що головним дефектом українських сирних рецептів є політика, мало хто сумнівається. Рівно шість років тому вустами того ж таки Геннадія Онищенка Москва заборонила своїм громадянам пити мінеральну воду «Боржомі», грузинські та молдовські вина: там нібито виявили пестициди. Однак ні Грузія, ні Молдова не пустили до себе російської інспекції. Зрештою, пестицидів так і не знайшли, натомість у РФ констатували зростання контрабанди й небезпечного для здоров’я фальсифікату. Таким чином, торгові війни стали ще одним інструментом Кремля.

Найближчими днями Росспоживнагляд планує знову скерувати в Україну фахівців для інспекції підприємств, які мають намір постачати сир на російський ринок. «Нова перевірка може відбутися цього тижня. Дати ще не визначено», — зазначив Геннадій Онищенко. Наприкінці березня інспекція Росспоживнагляду вже побувала на українському підприємстві «Гадячсир» і начебто знайшла якісь порушення. «Виробництво сиру, що постачається на територію РФ, проводиться з порушеннями технологічного процесу на стадіях його дозрівання, пакування, а також доставки компонентів для продукування, — ішлося в повідомленні Росспоживнагляду. — У технологічних параметрах із виробництва сиру не дотримано вимог російського законодавства. У процесі перевірки також виявлено, що, крім сиру, підприємством виробляються сирні продукти й спреди, технологія яких передбачає використання тропічних олій».

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...