Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Пацюки в пастці

Автор:

|

Квітень 23, 2015

|

Рубрика:

Пацюки в пастці
Раїса Богатирьова

Раїса Богатирьова

Микола Азаров, колишній український прем’єр-міністр, досі переказує з Російської Федерації (РФ) в Україну кошти на організацію зрежисованих акцій протесту, спрямованих на створення сприятливого інформаційного фону для російським засобів масової інформації (ЗМІ). Про це заявив Валентин Наливайченко, голова Служби безпеки України (СБУ).

«Нас непокоїть те, що, навіть перебуваючи в Москві, наприклад, колишній прем’єр-міністр через кур’єрів і спільників продовжує передати кошти на інспірування так званих масових акцій у Києві», — сказав п. Наливайченко на засіданні парламентського комітету з протидії корупції.
За словами посадовця, минулого тижня біля будівлі посольства США в Києві відбулася акція, яка «насправді була картинкою не так для українських, як для російських ЗМІ». «Готівка, гроші передавалися кур’єрами так званим сотникам і тисячникам у Києві. Ось у чому ми вбачаємо небезпеку з боку колишніх високопоставлених чиновників. Вони не заспокоїлися, вони гризуть країну далі й своїми брудними грішми не дають жити своїй країні», — зазначив очільник СБУ.
А в справі про узурпацію влади можуть з’явитися «найнеочікуваніші прізвища». Про це заявив Василь Вовк, начальник головного слідчого управління СБУ. Він стверджує, що «наслідки злочину — важкі, негативні — почали проступати після того, як було втілено у життя незаконні рішення Конституційного суду» (КСУ).
«Поки що зупинилися на трьох складових — рішеннях суду щодо можливості формування коаліції позафракційними депутатами. Тоді було чітко записано, що коаліція формується депутатськими фракціями. Ще були попередні рішення суду з цього питання. І при цьому суд прийняв заяви нардепів з фракції Партії реґіонів. Суд ухвалив ще одне рішення і дозволив особі, що обіймала посаду президента, «приручити» більшість Верховної Ради», — зазначив п. Вовк.
Друге — фактичне позбавлення функцій Верховного суду й передача повноважень створеним спеціалізованим судам, пояснює начальник головного слідчого управління СБУ. Третє — повернення до Конституції 1996 року у редакції грудня 2004 року, до повноважень, на які не міг претендувати на виборах президента.
При цьому п. Вовк зазначив, що у цій справі можуть проходити «усі причетні» особи. «Тут буде президент (Янукович) — «зірка на ялинці», депутати, які оформляли подання (до КСУ), поплічники, котрі писали листи, подання, вели перемовини з суддями, тиснули на них, звільняли суддів, проводили їхні збори тощо. Тут багато і з тогочасної Адміністрації президента, і деякі міністри на той час, і деякі інші посадові особи не дуже низького рангу», — заявив він.
Перший крок у цьому напрямку вже зроблено. Минулого тижня Печерський районний суд Києва заочно заарештував Раїсу Богатирьову, колишнього міністра охорони здоров’я, котру з 9 січня ц. р оголошено у міжнародний розшук. Ще 21 жовтня 2014 року її оголосили в розшук по Україні за підозрою у розкраданні бюджетних коштів на суму 6,5 млн грн 2012-го, під час закупівлі імунобіологічних препаратів, лікарських засобів і медичного обладнання. За інформацією Генеральної прокуратури України (ГПУ), Раїса Богатирьова діяла «за попередньою змовою з групою осіб».
У ГПУ повідомили, що триває розслідування карного провадження від 11 червня 2014 року, в якому п. Богатирьова є підозрюваною в розкраданні державних коштів у особливо великих обсягах. У прокуратурі повідомили, що на час розслідування наклали арешт на грошові кошти підозрюваної на суму 100 тис. USD і 300 тис. грн.
Майно колишнього держслужбовця зараз теж перебуває під арештом. У п. Богатирьової, котра офіційно жила на чиновницьку зарплату, є три квартири у Києві, апартаменти в Ялті, дача у Конча-Заспі та два будинки на околицях столиці. У маєтку у селі Підгірцях є сауна, будинок для садівника і навіть тенісний корт. Офіційно особняк зареєстрований на чоловіка екс-міністра. У селі Плютах є ще один будинок, офіційно оформлений на сина Раїси Богатирьової. Триповерховий маєток розташований на окремому острові, де є власний пункт пропуску. Ще одна садиба розташована у Конча-Заспі, де колишній чиновниці колись виділили майже готову державну дачу. Також держава надала п. Богатирьовій помешкання в столиці, в елітному районі Печерську. Але з минулої осені на квартиру накладено арешт.
Водночас, із іншого соратника Януковича — Андрія Клюєва, колишнього заступника голови Адміністрації президента, – зняли підозру у причетності до масових убивств у Києві у січні-лютому 2014-го, але висунули йому іншу підозру. «У зв’язку з тим, що в ході досудового розслідування не здобуто доказів про причетність Клюєва А. П. до скоєння масових вбивств мітинґувальників у центральній частині міста Києва у січні-лютому 2014 року, 23.05.2014 р. повідомлення про підозру Клюєву А.П. змінено, винесено повідомлення про підозру у вчиненні карного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27 ст. 340 КК України за фактом перешкоджання проведенню зборів, мітинґів, які відбувалися 30.11.2013 року на майдані Незалежності у місті Києві», — йдеться у судовому документі. Також, за інформацією ГПУ, наразі досудове слідство щодо Клюєва зупинено у зв’язку з тим, що він перебуває в розшуку.
Як писав «Міст», 3 жовтня 2014-го Антон Геращенко, радник міністра внутрішніх справ України, поінформував, що Путін надав російське громадянство сім’ям Януковича й Азарова. У січні ц. р. Інтерпол оголосив у міжнародний розшук Януковича, Азарова та їхніх посіпак. 9 квітня СБУ та Генеральна прокуратура України погодили карне провадження проти Януковича та його поплічників за узурпацію влади. У справі проходять судді КСУ, котрі своїм рішенням скасували конституційну реформу 2005 року та повернули дію попередньої Конституції. У рамках розслідування карного провадження про узурпацію влади Януковичем і суддями КСУ СБУ планувала вилучити документи у Конституційному суді.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply