Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Пастка Мінських перемовин

Автор:

|

Лютий 26, 2015

|

Рубрика:

Пастка Мінських перемовин
Петро Порошенко таки потиснув руку Путіну

Петро Порошенко таки потиснув руку Путіну

За результатами аналізу документів, підготовлених та ухвалених 12 лютого у Мінську Німеччиною, Францією та Російською Федерацією (РФ), визначився один момент, який жодним чином не вписується у формат перемовин із врегулювання ситуації на Донбасі. Мова йде про пункт Декларації політичних лідерів вказаних країн, викладений у такій редакції: «Вони також підтверджують необхідність проведення тристоронніх перемовин між Європейським Союзом (ЄС), Україною та РФ з метою обговорення питань, які викликають занепокоєння у Росії у зв’язку з виконанням Угоди про глибоку та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та ЄС».
Дуже дивний пункт Декларації. По-перше, не зрозуміло, яким чином ЗВТ між Україною та ЄС стосується присутності російських регулярних військ і російської зброї на Донбасі, а також кровопролиття, спричиненого прямим військовим і політичним втручанням Росії у життя Донбасу. Адже протягом кривавих місяців від лідерів сепаратистів жодного разу не почули навіть згадки про ЗВТ між Україною та ЄС.
По-друге, на тристоронньому форматі діалогу Україна-ЄС за участю РФ наполягав ще Микола Азаров, колишній український прем’єр-міністр, котрий як агент впливу Путіна доклав чимало зусиль до справи руйнування української державності. Отже, ідеї Азарова (точніше, не його, а Кремля), який переховується у Москві, якимось магічним чином вигулькнули в Мінську і були зафіксовані у тексті Декларації. І така фіксація відбулася з благословення п. Меркель і п. Оланда. Дивно, чи не так?
Цей проблемний пункт залишає більше запитань, ніж дає відповідей. Наприклад, коли та в якому форматі буде створено консультативну тристоронню групу, що зніматиме російське занепокоєння щодо двосторонньої торгівлі між Україною та ЄС. Чи будуть рішення групи обов’язковими до виконання Брюсселем і Києвом? Чи не становить такий тристоронній формат загрози для українських товаровиробників, які вже поступово починають звикати до правил вільної торгівлі з ЄС? Ці запитання не повинні повиснути у повітрі.
І ще – кілька слів про проміжні результати Мінських перемовин. Не можна було очікувати від Мінська, що там вирішиться ситуація на Донбасі. Конфлікт, спровокований Путіним, насправді є дуже глибоким і складним. Він має зовсім не реґіональну, а глобальну природу. У нього втягнуто США, ЄС, Китай і РФ — найбільших світових геополітичних гравців. Кожен зробив свої ставки, і кожен чекає на дивіденди.
Єдиний, хто втратив надію на отримання бонусів, — це Путін, котрий починає усвідомлювати, що з анексією Криму його підставили. Той, хто штовхнув кремлівського керівника на таку авантюру, добре розумів, що «живим» він із неї не вибереться.
Мати завищені очікування від Мінська — означає не розуміти природи подій на Донбасі. Але важливим є те, що виник реальний шанс на припинення кровопролиття. Це — необхідна передумова для вироблення Україною власної стратегії щодо розвитку Донбасу. Невід’ємним елементом такої стратегії є негайне проведення глибинних внутрішні реформ.
Тепер перед українською владою та громадянським суспільством постають такі завдання:
* ми Путіну не віримо, тому продовжуємо зміцнювати й озброювати армію, вдягати, тренувати, годувати її; одночасно очікуємо перезавантаження російської політичної системи, шукаємо на російських просторах адекватних людей, котрі прийдуть на заміну Путіну та його кривавій команді;
* паралельно проводимо реформи, а громадянське суспільство продовжує створювати цивілізовані механізми контролю за діями влади;
* починаємо думати над відновленням господарських зв’язків із територіями, які тимчасово не є підконтрольні офіційному Києву: українським ТЕС потрібне вугілля Донбасу, а мешканцям Донбасу — український хліб;
* створюємо історію успіху «Польща-2», яка привабить Донбас і Крим.
Група стратегічної Розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/976

До слова
Міністри закордонних справ «нормандської четвірки» (Росія, Німеччина, Франція, Україна) з урегулювання кризи в Україні 24 лютого ц. р. зустрілися вперше після досягнення домовленостей щодо врегулювання української кризи на саміті 12 лютого.
Урядовці звернулися до всіх сторін конфлікту на Донбасі з проханням надати спостерігачам Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) цілковитий доступ до всіх районів. Про це повідомив Лоран Фабіус, представник Франції. «Ми закликаємо до відведення важких озброєнь і повної імплементації (мінських домовленостей. — Ред.). Ми просимо всі сторони повною мірою співпрацювати з ОБСЄ для виконання їхнього мандата, особливо в тому, що стосується робіт з моніторингу та верифікації процесу відведення важких озброєнь», — заявив він.
Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії, дочасно покинув зустріч, назвавши її «корисною». А Павло Клімкін, керівник зовнішньополітичного відомства України, висловив жаль, що успіху досягти не вдалося.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...