Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Партія реґіонів скликала надзвичайний з’їзд

Автор:

|

Квітень 24, 2014

|

Рубрика:

Партія реґіонів скликала надзвичайний з’їзд

Борис Колесніков

Партія реґіонів (ПР) схвалила ініціативу про проведення в Донецькій області референдуму, запланованого на 11 травня ц. р. Про це розповів Роман Коваленко, делегат ПР, під час проведення 16 квітня надзвичайного з’їзду депутатів усіх рівнів Донецької області. «Вважаю, що нам необхідно підтримати бажання народу щодо проведення референдуму», — наголосив він.

Раніше повідомлялося, що в Донецьку створюється Центральна виборча комісія (ЦВК), яка займеться організацією та проведенням референдуму. Зокрема, Ірина Попова, депутат Донецької облради, поінформувала, що їй стало відомо про те, що ЦВК Донецької народної республіки (ДНР) виділено будівлю поряд з обласною адміністрацією, відому в місті як колишній Будинок політпросвіти.
«Поіменний список членів ЦВК зараз формується», — сказала п. Попова. Вона також уточнила, що на референдум буде винесено два питання: «Чи згодні ви зі створенням незалежної Донецької республіки? У складі якої держави повинна перебувати Донецька республіка — України чи Росії? На думку депутатки, ЦВК доведеться виконати «титанічну роботу», оскільки на Донеччині з населенням в 4,5 млн людей — приблизно 3,5 млн виборців.
Партія регіонів за підсумками проведення надзвичайного з’їзду депутатів усіх рівнів Донецької області прийняла резолюцію, яку підтримала більшість делегатів, зазначив Микола Левченко, голова Донецької обласної організації ПР. не може залишитися непоміченим, що у своїх виступах депутати погано приховували ненависть до всього українського.
Зокрема, серед основних пунктів резолюції є такі: внесення змін до Конституції України щодо статусу другої державної російської мови; реґіональна форма влади; розпуск міських і районних адміністрацій; право реґіонів на самостійну гуманітарну політику, у тому числі автономія навчальних закладів; внесення змін до Конституції шляхом референдуму; ухвалення закону про звільнення мітинґувальників на сході України; люстрація всіх незаконних формувань в Україні. Також делегати на з’їзді вимагали від протестувальників скласти зброю. «Складіть зброю. Звільніть адміністративні будівлі. Ми — за Донбас без зброї, за сильний Донбас, за єдину країну», — закликав п. Левченко.
Київ може дуже швидко виконати вимоги донецьких «регіоналів» щодо стабілізації ситуації в області, вважає Борис Колесніков, один із керівників ПР. За його словами, лише статус російської мови потребує проведення всеукраїнського референдуму. Решту положень резолюції зібрання депутатів усіх рівнів Донеччини можна втілити шляхом ухваленння відповідних законів і нормативних актів.
Партієць наголосив на тому, що для ліквідації місцевих державних адміністрацій і впровадження бюджетної автономії реґіонів не потрібно проводити голосування всіх українців. Достатньо спільного рішення депутатів Верховної Ради й схвалення змін конституційною більшістю голосів. «Реґіонал» переконаний, що разом із підтримкою цього питання 300 народними обранцями влада має надати гарантії стосовно проведення референдуму зі статусу російської мови в Україні.
На думку п. Колесникова, не потрібно ухвалювати таке рішення поспіхом, адже досі немає закону, який би забезпечував механізм утілення підсумків референдуму в законодавчі акти. «Наша мета — добитися результату», — резюмував депутат. І додав, що провести референдум можна швидко, але значно важливіше – домогтися імплементації його підсумків у життя.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply