Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 18, 2018

Партія для «укропів»

Автор:

|

Травень 14, 2015

|

Рубрика:

Партія для «укропів»
Ігор Коломойський

Ігор Коломойський

В оточенні бізнесмена Ігоря Коломойського роздумують про створення нової політичної сили правого спрямування, яка може отримати назву «Укроп». Саме так уже йменується міжфракційне депутатське об’єднання у Верховній Раді України (ВРУ), куди входять лідер «Правого сектора» Дмитро Ярош і соратник п. Коломойського Борис Філатов.

Станіслав Жолудєв, керівник Дніпропетровської обласної організації Комітету виборців України, нагадав, що в Дніпропетровську бренд «Укроп» почали активно розкручувати ще влітку минулого року. «Зневажливе прізвисько борців із сепаратизмом вирішили сприймати як абревіатуру від «Український опір». З’явилися емблеми із цією рослиною. Бренд отримав оформлення і через якийсь час — упізнаваність по всій країні», — розповів посадовець.
На думку п. Філатова, оточення Ігоря Коломойського хоче створити політичну силу, яка не стане партією лідерського типу, де в ролі керівника — сам олігарх. «У партії повинна бути ідеологія. А скажіть, яка ідеологія — у Блоку Петра Порошенка або, наприклад, у «Народного фронту»?» — запитує він
Водночас, політолог Олексій Голобуцький вважає, що навряд чи вдасться позбутися «прив’язки до олігарха». «Для когось ім’я Коломойського буде «плюсом», адже він успішно боровся із сепаратизмом. Але інших може відлякати», — вважає він.
А політолог Костянтин Бондаренко припускає, що новий політпроект команди Ігоря Коломойського з огляду на обрану ідеологію зможе претендувати на електорат, який на попередніх парламентських виборах голосував за «Народний фронт», «Свободу» і «Правий сектор». «Це буде претензія на правий фланг. А націленість буде не так на майбутні місцеві вибори, як на дочасну парламентську кампанію», — пояснив п. Бондаренко. Він не відкидає й того, що нова політична сила спробує поглинути інші праві партії в країні.
Цієї точки зору не поділяє політолог Олексій Голобуцький: «Праве крило застовпили кілька партій, і не факт, що новий політпроект змусить їх потіснитися, навіть враховуючи серйозні ресурси команди п. Коломойського. Якісну партію будувати довго. Можливо, у Дніпропетровську вирішать, що простіше і швидше — створити технологічний проект, який не відрізняється довговічністю».
Між тим, п. Жолудєв каже, що після відставки олігарха Коломойського з посади голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації його перший заступник Геннадій Корбан не раз заявляв про бажання розвивати політичний проект реґіонального рівня «Україна майбутнього» (УМ). Головою УМ є Святослав Олійник, інший колишній заступник п. Коломойського.
На його думку, привабливість УМ — у її розкрученості в Дніпропетровській області. «Партія регулярно бере участь у виборах всіх рівнів. Підвищити її популярність до всеукраїнського рівня буде простіше, ніж розвивати новий проект», — переконаний Станіслав Жолудєв. Він вважає, що команда Ігоря Коломойського зараз вирішує, що робити: розкручувати відразу два політпроекти — УМ і «Укроп», чи зосередитися на якомусь одному.
Джерело в оточенні Олександра Вілкула, одного з лідерів «Опозиційного блоку», у котрого зараз погані стосунки з групою Ігоря Коломойського, заявив, що Святослав Олійник має намір взяти участь у майбутніх виборах мера Дніпропетровська. Сам п. Олійник не прокоментував можливості свого висунення на мерську посаду. Проте п. Жолудєв не вірить у такий розвиток подій. «Як я знаю, Олійнику це не дуже й цікаво. Гадаю, з команди п. Коломойського може піти, наприклад, перший заступник міського голови Анатолій Крупський або секретар Дніпропетровської міськради Галина Булавка», — припустив експерт.
«В Олійника — набагато серйозніші амбіції, ніж бути просто мером міста», — заявив Дмитро Симанський, заступник голови УМ. За його словами, УМ має намір узяти активну участь у місцевих виборах, причому не тільки в базовій для себе області: «Для нас очевидно, що час іти в Київ, Харків, Одесу, Запоріжжя та Львів». Причому п. Симанський не вважає, що на базі УМ можна побудувати «справді масовий рух, здатний перевернути країну й отримати більшість у місцевих радах на всіх рівнях». Він зазначає, що партійний актив зараз веде перемовини зі своїми партнерами на тему «консолідації зусиль у розвитку міжпартійних проектів». Імен тих, хто входить до кола перемовників, Дмитро Симанський не назвав.

Денис Рафальський, «Апостроф»

About Author

Meest-Online

  • Людміла Гусенко

    без змін державного устрою ніяких змін ні в житті людини, ні в житті Украінм Не відбудедеться.На посади не призначаються А Обираються.

Loading...