Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 22, 2018

ПА ОБСЄ жорстко виступила проти окупації Криму

Автор:

|

Липень 07, 2016

|

Рубрика:

ПА ОБСЄ жорстко виступила проти окупації Криму

ОБСЄ

На сесії Парламентської асамблеї (ПА) Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), що пройшла у Грузії, затвердили запропоновану українською делегацією так звану Тбіліську декларацію, частиною якої є жорстка резолюція з приводу Криму. Про це повідомив Антон Геращенко, народний депутат України.
«За» голосували 122 представники парламентів понад 50 країн, що входять в ОБСЄ. «Проти» голосували шестеро представників Російської Федерації (РФ) і Вірменії. Делеґація Казахстану й один делеґат від Італії утрималися. «Ця декларація буде ще однією цеглинкою в системі економічних і політичних санкцій проти держави-аґресора», — наголосив п. Геращенко. Він додав, що це маленька, але перемога на одному з напрямків дипломатичного протистояння з РФ.
Декларація містить розділи «Російська аґресія в Україні», в якій зокрема зазначено: «Хоча тема Криму відійшла в певному сенсі на другий план стосовно інших пріоритетних для міжнародної спільноти питань, пов’язаних із Україною, в т. ч. припинення конфлікту на Донбасі, важливо і далі вказувати на те, що суверенітет України над усією її територією, включно з Кримом, має дотримуватися».
Особливо важливою ця декларація є на фоні розбіжностей, що виникають в Європі стосовно ставлення до анексії Криму. Так, ще одна італійська область — Лігурія — нещодавно закликала уряд Італії переглянути політику щодо Криму та санкцій проти РФ. Раніше подібну постанову прийняла область Венеція. За послаблення санкцій виступає і Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Німеччини, й інші єврочиновники. Однак декларація ПА ОБСЄ підтвердила єдність негативної позиції Європи щодо окупації Криму.
Нарешті в Європі гостро постало питання Криму, адже в мінських угодах про нього навіть не згадували. Тепер РФ прямо називають військовим аґресором і країною-окупантом. Останнє формулювання застосували вперше.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...