Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Парламентське прокляття

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

Парламентське прокляття
Володимир Парасюк

Володимир Парасюк

Громадяни України повсякчас отримують підтвердження для висновку, що, обравши до законодавчого органу порядних людей, обов’язково втратять їх.

А був перспективним…
Чи не про кожного депутата Верховної Ради України (ВРУ) можна написати товсту книгу. Відтак, хоча би стисло згадаємо, як минуло півтора року після Революції гідності для двох її героїв, обраних до законодавчого органу України. 28-річний Володимир Парасюк зі села Майдана на Львівщині очолив під час Євромайдану одну зі сотень «Самооборони», однак більшість його співвітчизників дізналася про нього лише 21 лютого 2014 року. Тоді він зі сцени, спорудженої посеред головної площі країни, висунув ультиматум: якщо лідери тодішньої опозиції не вимагатимуть відставки Януковича з посади президента України, то самооборонівці зі зброєю в руках підуть на штурм будівлі його адміністрації. Багато хто в Україні зараз вважає, що саме ультиматум п. Парасюка став переломним моментом Революції гідності, бо якраз після цього Янукович і втік із країни.
Коли російські війська вдерлися на схід України, Володимир Парасюк добровільно зголосився стати бійцем батальйону Міністерства внутрішніх справ «Дніпро-1», був контужений і поранений у голову при спробі виходу з оточення, потрапив у полон до російських військових, однак українці виміняли його разом із побратимами на полонених проросійських терористів. Тож не дивно, що на позачергових виборах до парламенту торік він переміг у Жовківському та Яворівському районах Львівської області з результатом 56,56 %, випередивши кандидата, котрий отримав 46 %.

Авто-«невидимка»
Та водночас п. Парасюк став не тільки депутатом парламенту, а й «героєм» скандальних повідомлень у засобах масової інформації (ЗМІ). Приміром, 24 грудня 2014-го вони поширили його заяву: «Я сьогодні вранці прокинувся, а в мене побитий автомобіль. Питання: в якій країні ми живемо? І реакції — нуль».
Але журналісти, які зазвичай мають непогану пам’ять, принагідно нагадали, що коли сотник Парасюк декларував свої доходи за 2014 рік, то жодним словом не згадав про автомобіль. І таке учасникові Революції гідності, звісно ж, не личить. А вже наступного дня Роман Федик, новопризначений прокурор Львівської області, поскаржився представникам ЗМІ, що п. Парасюк, вимагаючи його відставки, висуває при цьому звинувачення, не підкріплені жодними фактами.
Але багато хто тоді солідаризувався з героєм Революції гідності, вважаючи, що він продовжує її вже в боротьбі з одіозними посадовцями, а брак доказів у нього – пояснюючи зайнятістю депутата законотворчою діяльністю.
Тим часом, парламентські журналісти поінформували, що Володимир Парасюк — один із тих депутатів, котрі прогуляли найбільше засідань Ради. А 23 лютого 2015 року мас-медіа розповіли ще й про те, чим же він займається в час своєї відсутності на робочому місці.

«Питання — рогом»
Того дня львівська онлайн-газета «Варіанти» оприлюднила аудіозапис промови депутата Парасюка на зустрічі з громадою міста Рави-Руської, яка відбулася 15 лютого. Зокрема, він сказав тоді, що вимагає від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова призначити нових керівників міліції у Жовківському та Яворівському районах Львівщини.
«Я прийшов і поставив питання рогом: «Мене люди обрали в Яворівському та Жовківському районах не просто через те, щоб я сидів у Верховній Раді, а шоби показав результат. Не хочу говорити, хто робив тут щось погане та добре, але я сказав — в двох районах має бути два гідних начальники міліції», — заявив п. Парасюк.
Запевнивши людей, що п. Аваков погодився на його ультиматум щодо заміни керівника міліції у Жовківському районі, народний обранець уточнив: «Хочу вам зараз сказати, що в Жовківському районі мені попередньо дали погодження (на) людину молоду, котра зі мною була в Іловайську, котра тут є присутня. І дасть Бог, Арсен Аваков не передумає, і ніхто не буде нам пхати палки в колеса, начальником міліції Жовківського району буде мій побратим Олександр Густіщєв — молода людина, (яка) ніколи в житті не була в системі. Він не знає тут місцевих чиновників, він не знає тут місцевих бандитів, йому все одно… Така ж ситуація буде і в Яворівському районі. Так само буде і з прокуратурою, і з іншими органами, щоб туди йшли молоді люди, до яких ви звертаєтесь, і не було панібратства».

Дилетанта — до влади!
Але, як вдалося довідатися «Варіантам», лейтенант міліції Олександр Гостішев — ровесник п. Парасюка — на момент висунення його побратимом іще навчався на третьому (!) курсі заочного відділення Державного університету внутрішніх справ. А прослужити в лавах міліції встиг тільки вісім місяців Володимир Парасюк у батальйоні «Дніпро-1».
Виходить, народний депутат наполягав на тому, щоби районне відділення міліції очолив, по суті, дилетант — лейтенант без профільної вищої освіти.
«Варіанти» також повідомили, що на тих же зборах Володимир Парасюк пообіцяв усунути з посади Ірину Верещук, міського голову Рави-Руської, котра після цього сама подала заяву на звільнення й ініціювала два судових позови проти п. Парасюка: за наклеп та образу своєї честі й гідності — і звернулась до Служби безпеки України з проханням дати оцінку діям народного депутата, які провокують, за її словами, дестабілізацію ситуації у прикордонних районах.
«Я прошу Володимира Парасюка навести конкретні факти того, що він мав на увазі, коли заявляв про те, що нібито я роздаю родичам землю. Якщо він не зможе підтвердити це, то ми зустрінемось із ним у суді», — наголосила вона. Однак депутати міської ради не прийняли відставку п. Верещук, навіть попри те що її звинувачував герой Революції гідності.
Втім, він і журналістів змусив змінити оцінку його діяльності. Приміром, у Західноукраїнській інформаційній корпорації на вимоги «сотника, котрий змінив хід історії», призначити його недовченого побратима очільником правоохоронців цілого району відреагували публікацією під красномовним заголовком «Начальника Жовківського райвідділу міліції Львівщини призначають у кращих традиціях «кумівства».

Таких — багато?
А Микола Савельєв, головний редактор львівської газети «Ратуша», прокоментував увесь цей скандал так: «Проблема — не в Парасюку, таких є багато. Вони будуть ходити та «пробивати» своїх друзів, знайомих, із котрими служили, вчилися в школі чи бавилися у дитячому садку. Проблема — у тих, хто їх призначає. Це — запитання до п. Авакова! Чому все відбувається кулуарно? За якими критеріями проходив відбір кандидатів? Який досвід роботи має ця людина? Є достовірна інформація, що з батальйону «Дніпро» п. Густіщев звільнився за власним рапортом, у якому пояснив, що його не влаштовує графік роботи й оплата. А в Жовківському районі його влаштовує графік роботи й оплата? Які заслуги — у цього чоловіка, що він буде працювати на підполковницькій посаді? Чи знає він оперативно-розшукову роботу?!»
На думку п. Савельєва, таких зухвалих призначень не було за жодної попередньої влади в Україні: ні за Кучми, ні за Ющенка, ні за Януковича. «Тут вже питання – до п. Порошенка», — зауважив журналіст.

Зеленкою — в обличчя
А коли 6 травня Дмитро Загарія, начальник Львівського обласного управління міліції, поїхав у Жовкву представляти Олександра Гостищева на посаді начальника Жовківського районного управління, активісти «Правого сектору» просто не впустили у будівлю протеже п. Парасюка, котрий за фахом є фармацевтом і жодного дня не пропрацював у правоохоронних органах. «Керувати міліцією повинні професіонали, які мають довіру в місцевої громади, а не люди з медичною освітою та без належної практики. Тому «Правий сектор» виступає категорично проти призначення таких дилетантів, як п. Гостищев», — заявили протестувальники.
А 14 травня вже й Жовківська районна рада відмовилася підтримати вимогу народного депутата Парасюка ухвалити рішення щодо призначення його «побратима» на посаду начальника районного відділу міліції. Наступного ж дня Західноукраїнська інформаційна корпорація повідомила: «Після візиту нардепа Володимира Парасюка у Яворівський район і його істеричного виступу у районній раді невідомі особи облили зеленкою депутата районної ради Григорія Бабія. Зеленка потрапила депутатові в очі. Він — у лікарні».
Іван Стецькович, депутат Львівської обласної ради, котрий був присутній на сесії райради, у коментарі Західноукраїнській інформаційній корпорації розповів: «Приїхав на сесію райради нардеп Володимир Парасюк із почтом — людьми у камуфляжній формі — на машинах із бортовими номерами Антитерористичної операції. Більшість із них, очевидно, не має жодного стосунку до Яворівського району. За дивним збігом обставин, після виступу п. Парасюка на сесії в районі невідомі особи приїхали до депутата райради, директора Новояворівського ліцею Григорія Бабія й облили його зеленкою. Швидше за все, це зробили ті представники, котрі приїжджали з п. Парасюком».
Верховна Рада попереднього скликання не була взірцем парламентаризму, тому й однією з вимог Революції гідності було її переобрання. Однак нові депутати, на жаль, недалеко втекли від своїх попередників. То за що ж стояв Майдан?

Ігор Голод

About Author

Meest-Online