Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

ПАРЄ засудила карне переслідування за політичні рішення

Автор:

|

Липень 04, 2013

|

Рубрика:

ПАРЄ засудила карне переслідування за політичні рішення

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила Резолюцію щодо розділення політичної та карної відповідальності. Як повідомила Леся Оробець, представник України від опозиції, ПАРЄ засудила карне переслідування за політичні рішення. «Тому що так у країнах із перехідною демократією розправляються з опозицією. Головний приклад — справи Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Європейці — проти середньовічних методів у сучасній політиці!» — заявила п. Оробець.

Таким чином, із тексту документа зникли згадки про Україну та справи екс-прем’єра Юлії Тимошенко й екс-міністра Юрія Луценка. За поправки, запропоновані комітетом із політичних питань і демократії, на літній сесії ПАРЄ в Страсбурзі проголосувало 79 із 86 депутатів. Резолюція ж була підтримана одноголосно.
Раніше проектом резолюції, який підготував Пітер Омтзігт, депутат від Нідерландів, пропонувалося встановити, що в справах п. Тимошенко й п. Луценка було порушено принципи поділу карної та політичної відповідальності, і закликати українську владу забезпечити ефективну незалежність судової влади.
Зокрема, із тексту резолюції повністю виключено такий абзац: «Що стосується України, то карні справи, порушені проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко та колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка призвели до різкої критики з боку міжнародного співтовариства. Асамблея глибоко стурбована зловживанням системою карного правосуддя країни в переслідуванні політичних опонентів. Асамблея вважає, що в обох випадках було порушено принципи розділення політичної та карної відповідальності».
Під час минулого обговорення було висловлено пропозицію, що резолюція повинна мати загальний характер без згадування конкретних країн і імен, а конкретно взятим країнам потрібно присвятити окремі доповіді.
Відтак, проголосована резолюція спрямована на те, щоби гарантувати політикам захист від карного переслідування за політичні рішення. «Парламентська асамблея вважає, що демократія та верховенство права вимагають того, аби політики були надійно захищені від карного переслідування за свої політичні рішення. Політичні рішення підлягають політичній відповідальності, остаточне ж рішення належить виборцям», — наголошується в документі.
Також повністю переписано абзац, яким раніше пропонувалося закликати українську владу вжити конкретних заходів щодо забезпечення ефективної незалежності судової влади, зокрема шляхом виконання відповідних рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи та якнайшвидшого виконання в повному обсязі відповідних рішень Європейського суду з прав людини. У проголосованій резолюції згадка про Україну повністю зникла.

До слова
1 липня донька Юлії Тимошенко Євгенія заявила, що екс-прем’єр потребує термінової операції. «У підсумку клінічного обстеження, яке провели німецькі лікарі з «Шаріте», було встановлено, що у зв’язку з погіршенням здоров’я моєї мами з рецидивом болів у спині, пов’язаних із грижею, вони рекомендують операцію, яка має запобігти проявам рецидивів у майбутньому», — повідомила вона.
Лікарі з берлінської клініки підтвердили, що у випадку Юлії Тимошенко потрібне оперативне втручання. Відповідну заяву німецьких медиків 1 липня оприлюднила Мануела Цінгль, представник клініки. «З огляду на те, що п. Тимошенко через уже відому хворобу спини почала знову скаржитися на гострі болі під час руху, і беручи до уваги застій у прогресі лікування протягом останніх тижнів, лікарі «Шаріте» вважають за доцільне проведення операції», — ідеться у відповіді берлінських фахівців. У клініці також зазначили, що про свою позицію лікарі «Шаріте» поінформували інших членів міжнародної медичної комісії ще під час останнього візиту до Харківської центральної клінічної лікарні «Укрзалізниці» 21 червня. «Однак п. Тимошенко й далі відмовляється від проведення операції на території України», — констатували німецькі фахівці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply