Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

«Палиці в колеса» конкурсу з українознавства

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

«Палиці в колеса» конкурсу з українознавства

Фінал Міжнародного конкурсу з українознавства, який зазвичай проводиться в Києві, опинився під загрозою зриву. До його відкриття залишається менш ніж тиждень, а наказу Міністерства освіти та науки (МОН), за яким конкурс має право на життя, досі немає.

Офіційна причина — положення про конкурс не затверджене освітнім відомством і не зареєстроване в Міністерстві юстиції. Проект положення «не задовольняє вимог законодавства, зокрема Положення про всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін і конкурси професійної майстерності», — ідеться у відповіді МОН.
Однак організатори й експерти вважають, що це – просто «відписки» відомства Дмитра Табачника. Конкурс проводиться вже сьомий рік поспіль з ініціативи Національного науково-дослідницького інституту українознавства та всесвітньої історії. За словами працівниці інституту Лідії Двірницької, необхідний пакет вони подали ще в липні 2012-го, проте до березня цього року через низку бюрократичних зволікань ще продовжували вносити зміни. Але тепер у зв’язку з реорганізацією МОН Мін’юст не може прийняти документи на старих бланках, а нових іще немає. Тому підписані документи втратили чинність і все треба починати спочатку, розповіла п. Двірницька. «Якби в міністерстві захотіли, це зайняло би лише кілька робочих днів. Отже, питання лежить не в суто освітній площині», — розповів Павло Полянський, голова правління Центру освітнього моніторинґу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...