Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Опозиція заблокувала Київраду

Автор:

|

Липень 18, 2013

|

Рубрика:

Опозиція заблокувала Київраду

Народні депутати від Всеукраїнських об’єднань «Свобода», «Батьківщина» й партії УДАР 11 липня заблокували трибуну Київради. Там перебувало близько 20 депутатів, зокрема Арсеній Яценюк, Андрій Іллєнко, Ігор Мірошниченко, Олександра Кужель, Микола Княжицький. 

Не встигла секретар Київради Галина Герега відкрити засідання, як  опозиційні депутати почали скандувати “Ганьба!”, після чого заблокували мікрофони і прибрали комп’ютер, за допомогою якого проводиться голосування. У залі також були присутні нардепи від Партії регіонів, серед них – й Інна Богословська. При цьому між депутатами-опозиціонерами і депутатами від Партії регіонів сталася невелика бійка.
Із самого ранку під будівлею Київської міської державної адміністрації (КМДА), де мала відбутися сесія, зібралося більш ніж тисячу прихильників опозиції. Люди тримали прапори партій «Батьківщина», «Свобода», «УДАР» і «За Україну!» Співробітники спецпідрозділу «Беркут» у повному обмундируванні вишикувалися в три ряди під будинком КМДА на Хрещатику. Низка помічників народних депутатів намагалася пройти всередину, проте «Беркут» їх не пропустив.
Під час штовханини біля приміщення Київради п. Яценюку розбили окуляри. Про це розповів сам політик: «Вони зігнали сюди весь «Беркут», захищаючи своїх народних депутатів. Один здоровий лоб, десь метрів зо два з гаком, зловив дівчину, тому довелося з ним потягатися. Дівчину він відпустив, але окуляри постраждали».
Як писав «Міст», 30 травня Конституційний суд України оприлюднив рішення, за яким, наступні вибори до місцевих рад, нинішній склад яких був обраний на позачергових виборах, а також вибори сільських, селищних і міських голів, чиї безпосередні попередники були обрані на позачергових виборах, відбудуться одночасно на всій території України в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень рад і сільських, селищних, а також міських голів, обраних на чергових виборах 31 жовтня 2010 року.
Законодавчо визначений чотирирічний термін повноважень депутатів Київської міськради закінчився 2 червня ц. р. Однак, аби провести вибори депутатів наступного скликання, потрібне рішення Верховної Ради України. У парламенті було зареєстровано проект постанови, ініційований народними депутатами від «Батьківщини», яким пропонується призначити вибори мера Києва й депутатів Київради на 27 жовтня ц. р.

До слова
Юристи партії УДАР підготували позов до Вищого адміністративного суду з вимогою визнати протиправною бездіяльність Верховної Ради (ВРУ) у питанні призначення виборів депутатів Київради й мера Києва. У документі підкреслюється, що парламент порушує право жителів столиці обирати й бути обраними до органів місцевого самоврядування. У Партії регіонів, між тим, вважають звернення до суду передчасним — дату виборів у Києві обіцяють визначити у вересні ц. р. Рішення звернутися до суду було ухвалене партією 11 липня у відповідь на спроби Галини Гереги, секретаря Київради, провести сесію міської ради, яка закінчилися акціями протесту цивільних активістів і бійками між опозиційними та провладними депутатами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply