Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

Опозиція партизанить, влада — тероризує

Автор:

|

Січень 01, 2014

|

Рубрика:

Опозиція партизанить, влада — тероризує

Національний екологічний центр України звернувся до Генеральної прокуратури України (ГПУ) із вимогою покарати організаторів провладного мітинґу в Маріїнському парку. За словами експертів, мітинґувальники так засмітили парк, що це призвело до його деградації. 

«Це є порушенням законодавства. Умисне знищення або пошкодження територій, узятих під охорону державою, й об’єктів природно-заповідного фонду карається штрафом або позбавленням волі до трьох років», — заявив Олексій Василюк, заступник голови організації. Нагадаємо, що прихильники «реґіоналів» залишили після себе в Маріїнському парку купи сміття й навіть повалені ліхтарі.
А антимайданівці, котрі їхали з Києва в Запоріжжя, улаштували бунт у потязі. Вони не випускали з вагона організаторів поїздки, котрі обіцяли їм мільйони за участь у акції й не заплатити за мітинґ, і нецензурно лаялися. Люди були готові були їх розірвати. Додому антимайданівці поверталися власним коштом. На відео видно, що один з організаторів, помітно нервуючи, спілкується з кимось телефоном, аби дізнатися, що робити в складній ситуації. Далі він розповів, що у Запоріжжі скликають екстрену нараду. Проте відповідь не влаштувала антимайданівців, і вони взялися зривати стоп-крани й бити скло. Також прикріпили до скла аркуші паперу з написом: «Вимога № 1 — відставка Януковича!»
Тим часом, громадські активісти створили в Інтернеті мапу, на якій позначено будинки й офіси, що належать представникам української влади та людям, котрі з ними пов’язані. На онлайн-карті, зокрема, є маєтки та особняки президента України Віктора Януковича, міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, генерального прокурора Віктора Пшонки, міністра екології Едуарда Ставицького й відомого багатія Ріната Ахметова. «Тут указано будинки, дачі, офіси, партійні осередки людей, що мають стосунок до Партії реґіонів (ПР). Що з цим робити — придумайте самі», — написано в поясненні до мапи.
А в ніч на 27 грудня в центрі Харкова згорів автомобіль активіста Євромайдану. «Близько третьої години у дворі будинку на вул. Данилевського, 31, знову підпалили машину. Це – авто волонтерів, котрі постійно готують гарячий чай і бутерброди для мирних зібрань нашого Євромайдану біля пам’ятника Шевченка. Chevrolet Lacetti вартістю близько 10 тис. USD згоріло повністю», — повідомив Володимир Чистилін, один з ініціаторів харківського Євромайдану.
Того ж дня в Луганську було зірвано показ короткометражки про Межигір’я з альманаху «Відкритий доступ», який мав відбутися в межах місцевого Євромайдану. Про це повідомила активістка Олександра Дворецька. За її словами, кінопоказ був запланований ще на середу, однак на місці акції кілька осіб під керівництвом Сергія Сафо, членом організації Віктора Медведчука «Український вибір», встановили звукову техніку для «караоке», що заважала перегляду стрічки. У четвер провокатори повторили свої дії, тож учасники акції перейшли в інше місце — до скверу ВЛКСМ. Туди теж прийшла група молодиків, й один із них облив зеленкою екран, на якому мали показувати кіно. Пізніше інший парубійко залив чаєм ноутбук активістів. Учасники акції затримали хуліганів та передали їх міліції. Окрім того, на зібрання також прибули люди, котрі називали себе луганськими козаками, і перешкоджали показу, розмахуючи перед глядачами нагайкою.
У центрі Дніпропетровська 27 грудня о 21.15 невідомі розбили скло автомобіля організатора Євромайдану Івана Маркевича. Про це повідомив Віктор Романенко з громадської організації «Євромайдан. Дніпропетровськ». За його словами, з авто пропав відеореєстратор. «Після пікетування прокуратури ми прийшли в офіс і проводили засідання правління нашої організації. Авто перебувало біля офісу. Засідання тривало не більше години. За цей час і стався злочин», — сказав активіст. Пан Романенко пов’язує злочинні дії з активізацією пікетів біля будівель ГУ МВС у Дніпропетровській області та прокуратури. При цьому міліція вважає пошкодження автомобіля хуліганством. Проте активісти Євромайдану переконують у залякування.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply