Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

Окупаційна влада Криму провела «місцеві вибори»

Автор:

|

Вересень 18, 2014

|

Рубрика:

Окупаційна влада Криму провела «місцеві вибори»
Так українці голосували у Криму

Так українці голосували у Криму

Російська Федерація (РФ) пробує поглибити беззаконня в Криму, вирішивши провести 14 вересня ц. р. так звані вибори до органів місцевого самоврядування. Про це заявив Євген Перебийніс, директор Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ (МЗС) України. А Генеральна прокуратура України (ГПУ) додала, що відкриватиме карні провадження проти всіх осіб, причетних до організації виборів на території Автономної Республіки Крим (АРК).

«Тимчасово окупована територія України є невід’ємною її частиною, на яку поширюється дія Конституції та законів України. Будь-які органи, їхні посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їхня діяльність вважаються незаконними. Проведення виборів на тимчасово окупованій території України з метою формування незаконних органів влади фактично є захопленням державної влади», — ідеться в заяві ГПУ. У відомстві також наголосили, що за організацію виборів на півострові, згідно з Кримінальним кодексом України, передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін до десяти років.
Остерігаючись низької явки на «вибори» до «Державної ради Республіки Крим» і «Севастопольських міських законодавчих зборів», окупанти дозволили кримчанам голосувати за російськими, українськими й навіть радянськими паспортами. Бюлетені для голосування надруковано трьома мовами — російською, кримськотатарською й українською.
Виборці, котрі все ж таки вирішили взяти участь у цьому балагані, активно висловлювали свою політичну позицію, «прикрашаючи» бюлетені написами: «Путін, поверни Крим на місце», «Слава Україні» – і тризубами. Фотографії таких бюлетенів опублікував на своїй сторінці у Facebook кримський журналіст Шевкет Наматуллаєв. Кримські татари взагалі не брали участі у цих незаконних заходах.
За даними «Виборчої комісії Криму», за місця в «Держраді Криму» боролися 12 партій. Явка на «вибори» начебто становила близько 60 %. Володимир Константинов, голова «Держради республіки», заявив, що 70 % голосів виборці віддали за партію «Єдина Росія». Дмитро Медведєв, прем’єр-міністр РФ, цю інформацію підтвердив.
Так звані вибори, які влаштувала РФ на території АРК, є нелегітимними, а їх результати з юридично-правової точки зору — нікчемними, і не матимуть жодних наслідків для нинішнього статусу півострова та Севастополя. Про це йдеться в заяві МЗС. «Міністерство зовнішніх справ України рішуче засуджує проведення Російською Федерацією 14 вересня 2014 року так званих виборів у Госсовєт у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та м. Севастополі», — заявили у відомстві.
«Закликаємо міжнародне співтовариство засудити проведення так званих виборів у АРК і м. Севастополі. Очікуємо також, що цивілізований світ дасть належну оцінку протиправним діям російської окупаційної влади, що продовжує утиски, дискримінацію та репресії кримських татар, українців і представників інших національностей, котрі не змирилися й ніколи не змиряться з окупацією Криму», — сказано в заяві міністерства. Також у відомстві заявили, що усі причетні до організації та проведення «виборів» особи нестимуть відповідальність, згідно із чинним законодавством України. «Уже існує велика кількість доказів і свідчень, які підтверджують порушення російською стороною взятих на себе міжнародних зобов’язань у галузі прав людини, за які їй доведеться відповідати», — наголосили у МЗС.

Євген Клен

Так кримців залхочували прийти на «вибори»

Так кримців залхочували прийти на «вибори»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply