Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Офіційні результати парламентських виборів

Автор:

|

Листопад 13, 2014

|

Рубрика:

Офіційні результати парламентських виборів

Результати голосування

Центральна виборча комісія (ЦВК) оприлюднила офіційні результати парламентських виборів у багатомандатному загальнодержавному окрузі та в 196 мажоритарних округах. Загалом за підсумками виборів до складу Верховної Ради України (ВРУ) VIII скликання обрано 421 народного депутата, 225 із них — за партійними списками, 196 — у мажоритарних округах. При цьому партія «Блок Петра Порошенка» (БПП) отримала 132 депутатських мандати, «Народний фронт» — 82, Об’єднання «Самопоміч» — 33, «Опозиційний блок» — 29, «Радикальна партія Олега Ляшка» — 22, Всеукраїнське об’єднання (ВО) «Батьківщина» — 19, ВО «Свобода» — 6. Від партій «Сильна Україна», «Заступ», «Воля» та «Правий сектор» обрано по одному народному депутату в мажоритарних округах. Крім того, у 94 мажоритарних округах пройшли депутати, котрі балотувалися як самовисуванці.

На позачергових виборах народних депутатів України в багатомандатному загальнодержавному окрузі подолало бар’єр 5 % і ввійшло до парламенту шість партій — «Народний фронт», БПП, Об’єднання «Самопоміч», «Опозиційний блок», «Радикальна партія Олега Ляшка» та ВО «Батьківщина». Згідно з протоколом ЦВК про результати виборів у багатомандатному загальнодержавному окрузі, який підписали всі 15 членів комісії, за партію «Народний фронт» проголосували 22,14 % виборців, за БПП — 21,81 %, за Об’єднання «Самопоміч» — 10,97 %, за «Опозиційний блок» — 9,43 %, за «Радикальну партію Олега Ляшка» — 7,44 %, за ВО «Батьківщина» — 5,58 %. Відповідно, «Народний фронт» отримав 64 депутатських мандати, БПП — 63, «Самопоміч» — 32, «Опозиційний блок» — 27, Радикальна партія — 22, «Батьківщина» — 17. Загалом за пропорційною складовою обрано 225 народних депутатів.
ВО «Свобода» забракло лише 0,29 % голосів, аби потрапити до нового парламенту. До парламенту також не пройшли Комуністична партія України, яка набрала 3,88 % голосів, партія «Громадянська позиція» (лідер — Анатолій Гриценко) — 3,1 %, партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна» – 3,11 %, партія «Всеукраїнське аграрне об’єднання «Заступ» (лідер — Віра Ульянченко, колишній соратник Президента Ющенка) — 2,65 %, партія «Правий сектор» — 1,8 %. Усі інші 17 партій зібрали істотно менше за 1 % голосів виборців кожна.
При цьому варто зазначити, що «Народний фронт» є лідером симпатій виборців у Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській і Чернівецькій областях, БПП — у Вінницькій, Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Херсонській, Чернігівській областях і місті Києві, «Опозиційний блок» — у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській і Харківській областях.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply