Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Одіозні політики йдуть у депутати

Автор:

|

Вересень 25, 2014

|

Рубрика:

Одіозні політики йдуть у депутати

Блок Порошенка

Найбільше пересудів викликали перекинчики, «регіонали» й представники «Сім’ї» Януковича в Блоці Порошенка.

Колишні не тонуть…
Чимало громадян України, щонайменше, збентежено сприйняло фігурантів виборчих списків, оприлюднених учасниками парламентських перегонів. Приміром, журналісти агенції «ЛІГАБізнесІнформ» помітили, що серед учасників партійного і мажоритарного списків, приміром, Блоку Петра Порошенка «є чимало неоднозначних політиків і осіб, які себе дискредитували». Зокрема, на 37-му місці в списку — нинішній депутат від партії УДАР Валерій Іщенко, чий помічник Георгій Ярошенко, згідно зі заявами оточення голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ігоря Коломойського, намагався проголосити себе «смотрящім» від Служби безпеки України над експортерами.
Під номером 40 у списку Блоку Порошенка — голова Одеської обласної ради, колишній соратник екс-президента Януковича з «Партії регіонів» і син скандального екс-мера Одеси Олексія Костусєва Олексій Гончаренко. Бо хоч він і підтримував Революцію гідності фактично від самого початку та ніяк не може похвалитися гарними стосунками з батьком, неприємний «осад» від його попередньої політичної діяльності все ж залишився.
На 46-му місці в списку Блоку Порошенка — активний чиновник часів Януковича Сергій Трегубенко, який, за словами журналіста інтернет-видання «Економічна правда» Дмитра Дєнкова, «має вкрай погану репутацію серед українських аграріїв через залякування і стягування з них «данини» на користь «Сім’ї» (так в Україні називають оточення колишнього президента Януковича. – Ред.).
А особливо неоднозначно виглядає ситуація з мажоритарними округами. Приміром, у 140-му в Одеській області фігурує одіозний Давид Жванія, що колись входив до найближчого оточення Віктора Ющенка, а потім став ярим «регіоналом». Затвердженням  Сергія Лещенка, журналіста інтернет-видання «Українська правда», а нині — кандидата в депутати за списком Порошенка, ще кілька тижнів тому Жванія активно намагався завадити прийняттю закону про прозорість партій та фінансування передвиборної кампанії.
Своєю чергою, у 95-му окрузі в Черкаській області висунули Сергія Любивого, помічника екс-«регіонала» Володимира Зубика, який 16 січня голосував за диктаторські закони. А в 168-му харківському окрузі балотується Віталій Немилостивий, відомий тим, що в часи перебування парламентської фракції «Батьківщини» в опозиції до Януковича перейшов із неї на бік тодішньої влади.
Водночас, в Івано-Франківську в 83-му окрузі на вибори йде Олександр Шевченко, який запам’ятався широкій громадськості тим, що відправив у нокдаун у Верховній Раді лідера Радикальної партії України Олега Ляшка, ще й використовуючи при цьому нецензурну лексику перед камерами. Окрім того, як директор комплексу «Буковель», який належить Ігорю Коломойському, Шевченко вважається наближеною до цього олігарха особою.
Журналісти агенції «ЛІГАБізнесІнформ» запевняють також, що в деяких округах політсила Порошенка вирішила допустити перемогу одіозних політиків, виставивши проти них відверто слабких супротивників. Так, проти Олеся Довгого, відомого члена «молодої команди» колишнього київського мера Леоніда Черновецького, у 102-му окрузі в Кіровоградській області висунули непрохідного кандидата Вадима Бондаря.
Аналогічна ситуація складається й у 135-му окрузі в Одесі, де проти рейтингового скандального «регіонала» Сергія Ківалова поставили його колишнього о маловпізнаваного днопартійця, а нині — «порошенківця» — Віктора Наумчака.
«Як свідчить досвід минулих кампаній, на здачі округу можна заробити не один мільйон доларів», — зауважує при цьому «ЛІГАБізнесІнформ».

Влада не готова змінюватися?
Окрема тема, активно представлена в команді Президента, — «кумівство». Так, у 12-му окрузі у Вінницькій області в парламент балотується Олексій Порошенко, старший син глави держави, котрий теж проходив по цьому округу.
У Закарпатті під брендом Петра Порошенка виступив цілий клан впливового чиновника й депутата всіх скликань Віктора Балоги — він сам, двоє його рідних братів і один двоюрідний. А у Львівській області висунулися брати Богдан і Ярослав Дубневичі, котрі тепер — також у Блоці Порошенка.
Чимало застережень викликають і висуванці від Радикальної партії Олега Ляшка. Зокрема, у першій десятці її виборчого списку значиться політолог Ігор Попов, який ще не так давно активно співпрацював тепер уже з колишнім міністром в уряді «реґіоналів» Віктором Балогою.
До двадцятки списку «радикалів» потрапив колишній телеведучий, прихильник лівих поглядів і людина, котра 1991 року не голосувала за незалежність України у Верховній Раді, — Марк Гресь. Оглядач київського журналу «Главком» Станіслав Груздєв зауважив, що в прохідній частині свого списку п. Ляшко «сховав» і Олександра Юракова, соратника «сірого кардинала» ПР Антона Пригодського. У восьмому ж десятку виборчого списку Радикальної партії можна побачити прізвище Миколи Голомші, колишнього заступника генерального прокурора України часів Януковича.
Політолог Олексій Якубін прокоментував появу згаданих вище персоналій у виборчих списках так: «Укотре ми побачили ціну обіцянок перезавантажити владу й оновити списки. Тому, на мою думку, це ще раз стало засвідчило, що влада не готова змінюватися, вона готова тільки до косметичного ремонту. А по суті, влада ладна й далі грати в політичну гру, яку вона вела останніми роками в Україні, — гру в демократію. Правду кажучи, мені здавалося, що все-таки деякі прізвища будуть присутні у списках не настільки нахабно. Здавалося, що деякі одіозні політики введуть у списки своїх ставлеників, але самі не йтимуть у парламент. Але ми побачили, наприклад, список Балог — усю родину. Ми побачили нюанси, пов’язані з родинними зв’язками».
А щодо ще однієї тенденції — внесення до виборчих списків командирів добровольчих батальйонів, котрі воюють на Донбасі, — політолог зауважив: «Щоб увійти в ритм парламентського життя, потрібен як мінімум рік. Виходить, що якщо ці люди дуже захочуть стати політиками, то вони за наш рахунок будуть рік вивчати, як працює парламент. А країна чекатиме, доки комбати навчатимуться. На мою думку, це вчергове засвідчує, що головне для наших партій — привернути увагу виборців».

Міністри теж вимагають мандатів
Не схвалює Олексій Якубін і участі в парламентських перегонах тих, хто вже обіймає високі посади в країні. «Наприклад, той же Віталій Кличко, багато представників Київської ради — навіщо вони знову йдуть на вибори в Раду? Ви ж щойно обиралися до Київради! Займайтеся Києвом», — обурюється експерт.
Та не встиг він це заявити, як українські засоби масової інформації хором повідомили, що на вибори йде аж дві третини уряду — на чолі з його керівником Арсенієм Яценюком. Згідно з оприлюдненими списками, найбільше представників виконавчої влади йде в парламент разом із прем’єр-міністром і його «Народним фронтом». Зокрема, це — міністр Кабміну Остап Семерак, керівник Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр соціальної політики Людмила Денисова, міністр юстиції Павло Петренко та міністр інфраструктури Максим Бурбак (останній — як мажоритарник).
Та й партія «Свобода» внесла до свого виборчого списку віце-прем’єра Олександра Сича, міністра природних ресурсів Андрія Мохника та міністра агропромислового комплексу Ігоря Швайку. Тоді як перший віце-прем’єр Володимир Гройсман і міністр освіти Сергій Квіт спробують потрапити в парламент із Блоком Петра Порошенка. Відтак, у голови багатьох українців закралася підозра, що в такі важкі для держави часи усі ці міністри не так урядуватимуть, як піаритимуться.
Між тим, результати останнього опитування Центру соціальних і маркетингових досліджень «Социс» засвідчили, що рейтинґ Блоку Порошенка за три останніх місяці істотно зріс. А партія п. Ляшка, навпаки, втрачає підтримку серед населення.
Згідно зі згаданим дослідженням, Блок Порошенка підтримує 26,8 % від загального респондентів і 45,7 % тих, хто визначився з вибором і візьме участь у голосуванні; Радикальна партія Олега Ляшка набирає 8,1 і 13,7 %, відповідно; «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка отримає 4,8 (8,1 %) голосів, Всеукраїнське об’єднання (ВО) «Батьківщина» Юлії Тимошенко — 4,7 % (8,1 %), Народний фронт Арсенія Яценюка — 3,3 % (5,6 %). Таким чином, до наступного складу Верховної Ради України, імовірно, проходить п’ять політичних сил — Блок Порошенка, Радикальна партія Олега Ляшка, «Громадянська позиція», ВО «Батьківщина» та «Народний фронт».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply