Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 20, 2020

Обираємо майбутнє!

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

Обираємо майбутнє!

Явка на вибори буде рекордною для України

25 травня ц. р. громадяни України обиратимуть заміну для втікача з посади президента України — Януковича.

Головна перешкода — російська
20 травня Дмитро Медведєв, прем’єр-міністр Російської Федерації (РФ), зробив заяву про позачергові президентські вибори в Україні, призначені на 25 травня. «Якщо мислити легально, юридично, то необхідно розуміти, що ці вибори є результатом антиконституційної зміни влади. Януковича ніхто від влади не усував, імпічменту не було, він сам не писав заяви про звільнення, він – живий, отже, він — президент України. Тому в Москві не визнають легітимності діючих в Києві уряду та виконувача обов’язків президента», — сказав він.
Ба більше, російські диверсанти, закинуті в Донецьку та Луганську області України, а також місцева «п’ята колона» ще 24 квітня заздалегідь заявили, що навіть катуватимуть заручників, аби тільки не допустити проведення президентських виборів на південному сході країни. Мета цієї деструктивної позиції Москви та її прибічників – зрозуміла: змусити нову владу федералізувати Україну, тобто роздробити її на автономні «молекули», васальні щодо РФ. Відтак, озброєні бойовики намагаються зірвати президентські вибори в тих населених пунктах, де їм удалося отаборитися в адміністративних приміщеннях.
Тим часом, прес-служба Центральної виборчої комісії (ЦВК) повідомила, що, станом на 12-ту годину дня 20 травня, у Донецькій області з 22 окружних виборчих комісій не працює шість — у самому Донецьку, в Артемівську, Краматорську Горлівці, Єнакієвому й Торезі. Ще п’ять — також у Донецьку, Горлівці, Шахтарську й Старобешевому — під загрозою захоплення.
Натомість, у Луганській області з 12 окружкомів захоплено й заблоковано п’ять — у Луганську, Краснодоні, Красному Лучі й Антрациті, а під загрозою захоплення — іще три: в Алчевську, Свердловську й Стаханові. На 11-ту годину вівторка, за інформацією голови окружної комісії №59 у Маріуполі Донецької області, озброєні люди захопили члена однієї з дільничних комісій округу, завдавши йому тілесних ушкоджень. Олександр Черненко, голова Комітету виборців України (КВУ), пояснив, що голів окружкомів у східних реґіонах викрадають, аби ті відмовлялися працювати на виборах.

Нормально — уже неможливо?
Відтак, Арсен Аваков, виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ, наголосив, що всі учасники виборів мають усвідомлювати: нормально провести голосування в деяких реґіонах України вже неможливо. Зокрема, він звернув увагу на тойфакт, що деякі виборчі дільниці в Донецькій і Луганській областях захоплені сепаратистами й були випадки викрадення членів або голів виборчих комісій.
Водночас посадовець зазначив, що непроведення виборів на цих дільницях не означає, що загалом вибори в Україні не відбудуться. За його словами, правоохоронці умовно поділяють країну на три частини: та, де вибори проходитимуть спокійно й у звичайному порядку; та, де вибори можуть супроводжуватися зростанням напруги та провокаціями; і та, де нормально провести голосування буде надзвичайно складно. Міністр, однак, запевнив, що правоохоронці мають план дій щодо кожної зі зазначених ситуацій. Арсен Аваков також звернув увагу журналістів на те, що останнім часом у східних реґіонах почастішали випадки ксенофобії, і попередив іноземних громадян, що їхня присутність у цих реґіонах може бути проблематичною.

Саботаж КПУ і ПР
Завадити проведенню президентських виборів намагаються й усунуті від влади комуністи та Партія регіонів (ПР). таку інформацію оприлюднив Анатолій Бойко, голова Одеської обласної організації КВУ. За його словами, заміни членів дільничних виборчкомів від комуністів і «реґіоналів» по всій Одеській області відбуваються масово та постійно. «Основні причини замін — відмова членів комісій виконувати свої обов’язки або їх систематична відсутність на засіданнях комісій. Постійні неявки членів комісій на засідання можуть свідчити про саботаж і ймовірну спробу зриву дня голосування. Нагадаю, що виборчі комісії не можуть працювати за відсутності кворуму. У день голосування й при підрахунку голосів відсутність кворуму особливо небезпечно у зв’язку з високою ймовірністю опротестування та невизнання результатів виборів», — уточнив п. Бойко.
За його даними, найчастіше фіксуються випадки систематичного невиконання обов’язків членами комісій від кандидатів у президенти Михайла Добкіна та Петра Симоненка. У зв’язку із цим обласна організація КВУ закликала штаби кандидатів у президенти й окружні виборчі комісії реґіону сформувати кадрові резерви потенційних членів дільничних виборчкомів для оперативного доповнення їхнього складу в день виборів.
«Це (доповнення) необхідне в разі спроби зриву процесу голосування та підрахунку голосів із боку деяких кандидатів у президенти шляхом організації неявки своїх представників на виборчі дільниці або їх офіційного відкликання зі складу комісій», — підкреслив п. Бойко.
Утім, Михайло Охендовський, голова ЦВК, запевнив, що вибори в травні зірве хіба що запровадження надзвичайного стану в країні. А його заступник Андрій Магера стверджує, що вибори, призначені на 25 травня, можна провести навіть при надзвичайному стані. Та в Адміністрації президента вважають, що для того, щоби запроваджувати надзвичайний стан на сході та південному сході України, немає підстав. Адже, згідно зі законом про вибори, ЦВК зобов’язана встановити результати виборів, не залежно від кількості виборчих дільниць і навіть округів, на яких голосування не було організоване та проведене з тих чи інших причин.

Прізвище глави держави вже відоме?!
Між тим, київська газета «Україна молода» констатує: «25 травня українці прийдуть на виборчі дільниці обирати Президента, прізвище якого вже відоме. Згідно з останніми опитуваннями центру Разумкова, Петра Порошенка готові підтримати 48 % виборців, котрі визначилися з кандидатом і братимуть участь у голосуванні. За Тимошенко — лише 15 %».
Поразка Тимошенко в другому турі буде ще нищівнішою, стверджує також столичне видання. Питання полягає лиш у тому, чи відбудеться повторне голосування взагалі. Аби здобути президентство ще в першому турі, п. Порошенку треба набрати понад 50 % голосів. Дедалі більше експертів і громадських діячів висловлюється на користь завершення виборчої кампанії вже 25 травня.
І річ навіть не в сотнях мільйонів гривень додаткових витрат у нинішні скрутні часи. «Україна молода» цитує пояснення політичного аналітика Бориса Кушнірука: «Ми зіштовхнулися з найбільшою в нашій сучасній історії загрозою втрати державності. Росія захопила й анексувала Крим. Існують надзвичайні ризики зовнішньої аґресії з її боку та вторгнення російських регулярних військ на материкову частину України. Причому російське керівництво обґрунтовує необхідність таких дій тим, що, мовляв, в Україні — правовий і політичний хаос. Очевидно, що протистояти цьому ми можемо демонстрацією єдності демократичних проукраїнських сил, які просто зобов’язані хоч би тимчасово відкинути власні політичні амбіції й образи.» Лише таким чином можна провести президентські вибори в один тур і зламати плани Путіна з дестабілізації України, переконаний політолог.
«Це — зрозуміло: що довше триватиме виборча кампанія, то більше часу матиме Кремль на зрив виборів, — погоджується із цією думкою «Україна молода». — Тоді як обрання нового легітимного Президента означатиме набагато ефективніші дії України зі стабілізації ситуації на сході та кращий діалог зі західними партнерами. Адже до компетенції глави держави належать саме безпекові та зовнішньополітичні питання, а не встановлення розміру соціальної допомоги чи визначення пенсійного віку».
«Закінчення виборів уже 25 травня було би бажаним варіантом. Адже крім того, що другий тур розтягне виборчу кампанію в часі, він може підвищити градус конфліктності всередині українського політикуму, – звертає увагу на ще одну проблему політолог Максим Розумний. — Можливі різні інформаційні війни, які зовсім не потрібні нині Україні та шкодять національній консолідації».
Однак видання цілком слушно зауважує: «Тимошенко вже зараз веде активну війну проти Порошенка. Щоправда, поки що це дає протилежний ефект. Довкола фаворита президентської кампанії продовжують єднатися інші відомі політики, наприклад, Юрій Луценко та Микола Томенко. Та й розрив між Порошенком і Тимошенко збільшується».
Євген Магда, експерт із Центру суспільних відносин, коментує це так: «Не відповідаючи на нападки Тимошенко, Порошенко демонструє відповідальність. Водночас, його козирем є створення альянсу з Віталієм Кличком, це — гарна відповідь на суспільний запит щодо об’єднання політиків демократичного табору».
На думку аналітиків, визначальними для перемоги Петра Порошенка вже в першому турі можуть стати голоси тих, хто наразі ще не вирішив, за якого кандидата голосувати. Соціологи кажуть, що таких виборців — понад 13 %.

Ігор Голод

До слова
Штаб кандидата в Президенти Порошенка анонсує присутність на дільницях у день виборів мобільних групи для забезпечення спокою. Волонтери перебуватимуть у місцях голосування не залежно від політичних уподобань того чи іншого реґіону України. Такі групи стежитимуть, аби на дільницях не було провокацій і люди спокійно могли прийти та проголосувати, а також запобігатимуть фальсифікаціям, оперативно реагуючи на них. Однак ці групи не підмінятимуть собою функцій правоохоронців. «Програма, яку ми запускаємо в день виборів, дасть змогу повною мірою забезпечити об’єктивні, справедливі результати, які були зафіксовані дільничною виборчою комісією. Щоби на етапі перевезення чи вже на етапі остаточних підрахунків на рівні окружних виборчих комісій не відбувалися якісь дивні зміни в цих протоколах», — пояснив Роман Зварич, заступник керівника штабу Петра Порошенка з правових питань.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply