Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Обама назвав Порошенка «мудрим вибором»

Автор:

|

Червень 12, 2014

|

Рубрика:

Обама назвав Порошенка «мудрим вибором»
Петро Порошенко й Барак Обама

Петро Порошенко й Барак Обама

У Варшаві 4 червня відбулася майже годинна зустріч президента США з новообраним главою української держави. Барак Обама зазначив у розмові, що Україна може бути блискучою та процвітаючою демократією, якщо США та світове співтовариство їй допоможуть. Він висловив сподівання, що Петру Порошенку вдасться вивести країну з кризи.
Глава Білого дому вважає, що обрання п. Порошенка Президентом було «мудрим вибором» для України в скрутний час. «Я був глибоко вражений баченням ситуації п. Порошенком, зокрема, через його великий досвід у бізнесі», — сказав п. Обама.
Президент США також сказав, що обговорив з українським колегою план із відновлення миру й економіки України. За словами п. Обами, зустріч лідерів «Великої сімки» у Брюсселі — важлива демонстрація підтримки Президента України з боку міжнародної спільноти. Барак Обама впевнений, що всі країни мають підтримати п. Порошенка та його уряд, включно з допомогою у військовій та правоохоронній сфері задля подолання нинішніх викликів.
США пообіцяли надати Україні допомогу на 5 млн USD у вигляді технічного оснащення, яке дуже потрібне в протистоянні з проросійськими бойовиками. За твердженням Білого дому, США серед іншого допоможуть бронежилетами й приладами нічного бачення.
Раніше Петро Порошенко провів зустріч із президентом Польщі Броніславом Коморовським. Глава України виклав своєму польському колезі власне бачення мирного вирішення кризи на сході країни. Петро Порошенко має намір ініціювати діалог із представниками українського сходу. Для цього він хоче якомога швидше провести перевибори у Верховну Раду та місцеві ради. Своєю чергою, президент Польщі висловив підтримку європейського курсу України, реформ і модернізації. Також п. Порошенко зустрівся з державним секретарем США Джоном Керрі.
Візит до Польщі став першою закордонною поїздкою Петра Порошенка після того, як 25 травня ц. р. він переміг на виборах президента. Барак Обама прибув до РП, щоби відзначити 25-ту річницю закінчення комуністичної ери в цій країні. Однак на тлі погіршення відносин між Вашинґтоном і Москвою після російської анексії Криму його візит має особливе значення. Президент США тепер намагається переконати колишні радянські держави, що Вашинґтон підтримає їх у разі «ймовірних провокацій» із боку Росії. Він заявив про плани виділити 1 млрд USD на дислокацію американських військ у Європі у відповідь на дії Росії в Україні. У НАТО також запевнили, що вдосконалюватимуть свої оборонні можливості.
Раніше Барак Обама зазначав, що запропонує Петрові Порошенку підтримку української економіки з боку США, якщо Росія перекриє газ. «Я хочу почути від нього (Порошенка. — Ред.), що, на його думку, буде найбільш помічним, — сказав президент США. — Ми багато часу присвятимо українській економіці».
За словами лідера США, Москва може повернути собі колишню довіру, однак застеріг, що «подальші російські провокації» означатимуть нові втрати для РФ, включно з можливими новими санкціями. «Росія є відповідальна за те, щоби налагодити конструктив з українським урядом у Києві, аби припинити потік бойовиків і зброї в східну Україну», — підкреслив п. Обама.
Бі-бі-сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply