Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

Нуланд відвідала Київ

Автор:

|

Жовтень 09, 2014

|

Рубрика:

Нуланд відвідала Київ

26773036bf0869ba0b2e8f3e27915e9a

Петро Порошенко 6 жовтня ц. р. провів зустріч із Вікторією Нуланд, помічником Держсекретаря США з питань Європи та Євразії. Співрозмовники обговорили стан реалізації Мінських домовленостей із врегулювання ситуації у низці реґіонів Донецької та Луганської областей. Зокрема, ішлося про необхідність встановлення абсолютного контролю над українсько-російським кордоном як ключового чинника для подальшого мирного врегулювання.

Президент України вказав на потребу відновлення роботи українських прикордонників, залучення експертів з Організації з безпеки та співробітництва (ОБСЄ) із належним технічним оснащенням до моніторингу на пунктах пропуску та по лінії кордону. «Без відновлення Україною повного контролю за кордоном неможливо досягти мирного врегулювання», — підкреслив глава української держави.
Президент відзначив необхідність вжиття невідкладних заходів із метою уникнення гуманітарної катастрофи на захоплених територіях, з огляду на наближення зимового періоду. Ідеться про відновлення постачання газу, електроенергії та продуктів харчування. Петро Порошенко також акцентував на важливості відновлення мовлення українських телеканалів у Донецьку та Луганську. А ще він подякував президентові й уряду США за «продемонстровану дуже сильну підтримку України на її шляху до свободи та демократії».
Своєю чергою, п. Нуланд висловила сподівання, що п. Порошенко відчув «підтримку американським народом прагнення українців до свободи та демократії». Співрозмовники розглянули також питання можливості збільшення макрофінансової допомоги для України з боку США та потрібність у цьому контексті ухвалення президентського антикорупційного пакету.
Як продовження домовленостей, досягнутих під час візиту Президента України до Вашинґтона 18 вересня ц. р, із президентом Обамою, Петро Порошенко та Вікторія Нуланд також обговорили питання розширення військово-технічної співпраці між Україною та США й реформу українського сектору безпеки.
Український лідер заявив, що війна в його країні триватиме, доки не буде встановлено контролю над кордонами на сході. «Немає геть ніякого прогресу в установленні контролю над українсько-російським кордоном. Ми думаємо, що без закриття кордону, без відновлення українською стороною контролю над кордоном, неможливо буде зупинити конфлікт», — заявив п. Порошенко. Тому на зустрічі говорилося й про залучення експертів Організації з безпеки та співробітництва в Європі для моніторингу ситуації в пунктах пропуску та безпосередньо на лінії кордону.
Цікаво, що напередодні зустрічі з американською гостею Президент України мав телефонні консультації з Ангелою Меркель, федеральним канцлером Німеччини. «Петро Порошенко й Анґела Меркель обговорили процес мирного врегулювання на Донбасі. Співрозмовники констатували, що відсутність сталого прогресу з виконанням Мінських домовленостей, а також продовження обстрілів із боку бойовиків ставлять під загрозу план мирного врегулювання», — сказано в повідомленні прес-служби Президента України.
У тому числі, п. Порошенко наполягав на важливості відновлення контролю за українсько-російським кордоном на окупованій ділянці, створення можливості для виконання українськими прикордонниками своїх функцій при моніторингу ОБСЄ та належному технічному забезпеченні.
Анґела Меркель і Петро Порошенко погодилися на думці, що проведення місцевих виборів у деяких районах Донецької та Луганської областей має відбуватися зідно з українським законодавством, а також в умовах сталого двостороннього припинення вогню, рівних можливостей ведення передвиборної кампанії, залучення міжнародних спостерігачів.
Також п. Порошенко подякував п. Меркель за скерування в Україну гуманітарної допомоги. Він уточнив, що 112 вантажівок із допомогою для постраждалих на Донбасі вже перетнуло український кордон і прямує до Києва. Експерти відзначили послідовність цих двох подій і вважають, що таким чином готується підґрунтя для скасування безглуздого перемир’я на Донбасі, умов якого дотримується тільки Україна.
Війна на Донбасі забрала життя понад 3 тис. українців і 700 росіян. Про це Вікторія Нуланд розповіла 7 жовтня на зустрічі зі студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка. «Україна заплатила високу ціну, і багато сімей відчули особисто цю ціну», — заявила гостя. За її словами, сьогодні Україні потрібні мир, безпека та відповідальний уряд. «Молодь почала цю боротьбу, і вам потрібно боротися за мир до кінця, боротися за чистий підзвітний уряд, вільні медіа», — сказала американська чиновниця.
Також заступник державного секретаря США зазначила, що якби виконувалися мінські домовленості, то США почали б скасовувати деякі санкції щодо Росії. «Якби мінські домовленості виконувалися, так як це було прописано, то ми почали б знімати деякі санкції», — наголосила п. Нуланд. Вона зазначила, що США наполягають на виконанні мінських домовленостей.
А ще Вікторія Нуланд розповіла, що США вітають ухвалення Верховною Радою в першому читанні пакета антикорупційних законопроектів та обіцяють спостерігати за їхнім втіленням. «Хочу висловити вдячність Верховній Раді за ухвалення антикорупційних законів», — американська гостя. При цьому помічниця держсекретаря зазначила, що законопроекти проголосовані в першому читанні, буде ще друге читання. «Ми закликаємо Верховну Раду до наступного кроку», – сказала вона.
Вікторія Нуланд, помічник Держсекретаря, закликала міжнародну спільноту не применшувати загрозу від російського втручання в Україну на тлі світової боротьби з екстремізмом і тероризмом із боку Ісламської держави Іраку та Леванту (ІДІЛ). Про це вона заявила 2 жовтня, виступаючи на Стратегічному форумі США та Центральної Європи у Вашинґтоні.
«Загроза ІДІЛ для Центральної Європи є настільки ж велика, як і загроза з боку Росії», — наголосила представник Держдепу. Вона закликала міжнародну спільноту «працювати над тим, аби зробити центральноєвропейський простір неможливим для проникнення ідей тероризму й екстремізму».
Обговорюючи можливі шляхи розв’язання конфлікту на сході України, п. Нуланд висловила переконання, що військового рішення в ньому не існує. «Ми віримо в те, що тиск, який США та Європейський Союз чинять на Російську Федерацію (РФ) за допомогою санкцій, глибоко впливає на російську економіку», — підкреслила чиновниця.
При цьому вона акцентувала на важливості виконання Мінської угоди, яку, за її словами, Україна виконує більшою мірою, ніж Росія. Коли ж домовленості буде повністю реалізовано, розпочнеться згортання деяких санкцій проти РФ, зазначила Вікторія Нуланд, додавши, що «в руках Москви — прискорення або віддалення цьогомоменту».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...