Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Новим главою Адміністрації Президента України став механік космічних двигунів

Автор:

|

Вересень 01, 2016

|

Рубрика:

Новим главою Адміністрації Президента України став механік космічних двигунів
Ігор Райнін

Під час представлення нового глави Адміністрації Президента на його адресу пролунала низка компліментів

Під час засідання Національної ради реформ, яке відбулося 29 серпня, Петро Порошенко оголосив про відставку Бориса Ложкіна, глави своєї адміністрації та повідомив про рішення призначити її новим керівником Ігоря Райніна, голову Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА).

Народитися у Вінниці
Несподіванкою це рішення глави держави не стало. Борис Ложкін давно рвався назад у бізнес, а журналісти складали списки його ймовірних наступників. Серед кандидатур називали: народного депутата з фракції «Блок Петра Порошенка» (БПП) Сергія Березенка, лідера фракції БПП Ігоря Гриніва, кервнику Служби безпеки України Василя Грицака, першого віце-спікера Верховної Ради Ірину Геращенко, посла України в США Валерія Чалого і першого заступника голови Адміністрації Президента (АП) Віталія Ковальчука.
Власне найбільша інтрига закрутилася навколо кандидатури останнього. Голова виборчого штабу Петра Порошенка на президентських виборах 2014 року досі залишається на другорядних ролях. Саме п. Ковальчука, а не харків’янина Райніна багато експертів бачили в кріслі глави Адміністрації Президента. На посаді першого заступника голови АП Віталій Ковальчук відповідає за реґіональну політику, йому підконтрольні голови обласних і районних адміністрацій. Крім того, як пише «Українська правда», він курує політичні проекти: «Наш край», який розмиває рейтинґ «Опозиційного блоку» на Сході України, та «Народний контроль», який на Заході відбирає голоси у «Самопомочі».
Але — не склалося. «Щоб працювати з п. Порошенком, треба або 20 років його знати, прийти з «Рошену», або народитися у Вінниці. Ковальчук не підходить за жодним параметром», — розводить руками один із співрозмовників «Української правди».
Також подейкують, що спротив призначенню п. Віталія главою президентської адміністрації чинив прем’єр-міністр. Навесні цього року п. Ковальчук став кандидатом на посаду першого віце-прем’єра, але проти цього призначення категорично виступив Володимир Гройсман, який начебто боявся, що п. Ковальчук перетягне на себе управління урядом.

Нічого не зміниться
Але всі ці розклади — в минулому. Тепер головне запитання: що зміниться в українському політикумі з приходом в Адміністрацію Президента тепер уже колишнього очільника Харківської області? Загальна думка політологів: нічого.
«Адміністрація Президента не має прописаних у Конституції повноважень і тому в історії роль цього органу визначалась особистістю її керівника. АП/Секретаріат часів Медведчука, Литвина, Балоги, Рибачука, Льовочкіна чи Клюєва — це різні адміністрації, хоча президенти були ті самі. Особливість політичного моменту в тому, що п. Порошенко особисто займається цілодобовим керуванням власного політичного процесу. Певно, так лишатиметься і надалі. Тому після відставки п. Ложкіна не буде великих змін, ні в політиці, ні в АП. Інтрига відставки п. Ложкіна — в тому, що інтриги не буде», — пише у Facebook Сергій Таран, політолог, директор Міжнародного інституту демократій.
Врешті, одразу після приходу до влади Петро Олексійович заявляв, що в його адміністрації працюватимуть насамперед менеджери, а не політики, і що АП не буде політичним центром. «Насправді Петрові Порошенкові в АП потрібні суто технічні фігури, адже і так в адміністрації нічого не відбувається без відома гаранта. Тому яскравих політичних особистостей там не варто очікувати», — впевнений Віктор Небоженко, директор соціологічної служби «Український барометр».

Між олігархами і нардепами
Головним завдання Ігоря Райніна на новій посаді стане те саме, що до нього успішно робив Борис Ложкін — кулуарні домовленості з непублічними центрами впливу в українській політиці. «Борис Ложкін був головним парламентером у розмовах із фінансово-промисловими групами. З Рінатом Ахметовим він «регулярно п’є чай». Має хороші стосунки з дніпропетровською групою «Приват» Ігоря Коломойського, близько знайомий із «харківськими», — інформує сайт 112.ua. До речі, за словами джерел «Української правди», чи не вперше про бажання п. Ложкіна піти з АП заговорили восени минулого року, коли він ледь не грюкнув дверима через арешт Геннадія Корбана, соратника п. Коломойського.
Як пише «Українська правда», ще однією важливою місією Бориса Ложніка був збір голосів за важливі голосування у Верховній Раді. Останній приклад — прийняття змін до Конституції в частині судочинства та голосування за призначення Юрія Луценка генеральним прокурором.
Чи вдастся Ігорю Райніну ефективно вирішувати всі ці вкрай делікатні завдання — покаже час. Зрештою, його покровитель Борис Ложкін, котрий і рекомендував голову ХОДА на нову посаду, залишається в руках Президента. Він очолить Національну інвестиційну раду, яка була створена для покращення інвестиційного клімату в країні, та залишиться позаштатним радником глави держави. «Хтось писав, що Ложкін втомився. Навпаки — я відчуваю наснагу зробити велику інвестиційну роботу, щоб Україна стала Меккою іноземних інвестицій», — заявив він на Нацраді реформ.

Ігор Берчак

Особова справа
Ігор Львович Райнін народився 6 серпня 1973 року в Харкові. На початку 1990-х працював техніком-наладчиком газового обладнання. 1997-го закінчив Харківський авіаційний інститут ім. Жуковського, фах — «Двигун і енергетичні установки космічних літальних апаратів», кваліфікація — інженер-механік. 2000 року закінчив Харківський філіал Національної академії державного управління при Президентові України, магістр за спеціальністю «державне управління». Кандидат наук з державного управління. Заслужений економіст України (2014), нагороджений орденом «За трудові досягнення» IV ступеня (2007).
Кар’єру чиновника розпочав 2001-го в управлінні економіки ХОДА. Як пише сайт gordonua.com, у квітні 2010 року, незабаром після приходу до влади Януковича і звільнення Арсена Авакова з посади голови ХОДА, п. Райнін був призначений генеральним директором Національного наукового центру «Інститут метрології». Але коли прийшов на роботу, співробітники просто не пустили його в будівлю. На їхню думку, п. Райнін був призначений «без необхідних погоджень», до того ж, «без досвіду наукової роботи». Після цього він пішов на лікарняний і в червні був звільнений.
На місцевих виборах восени 2010 року був обраний до Харківської обласної ради від партії «Батьківщина», але особливою активністю не відзначався. Хоча пізніше в інтерв’ю харківському сайту «Главное» розповідав, що з 2010-го по 2014 рік «був у жорсткій опозиції до режиму Януковича».
Після Революції гідності Ігор Райнін отримав посаду заступника голови ХОДА, у листопаді 2014-го його призначили в Адміністрацію Президента заступником п. Ложкіна, але вже в лютому 2015-го повернули до Харкова на посаду очільника області. Того ж місяця він очолив місцеву організацію БПП «Солідарність». Як пише сайт gordonua.com, під його керівництвом БПП програв місцеві вибори в листопаді 2015 року: отримав сім із 84 місць у міській раді та 20 із 120 — в обласній. Проте БПП показав непоганий результат у районах області, і чутки про звільнення п. Райніна за підсумками виборів у кінцевому підсумку не підтвердилися. В липні 2015-го правоохоронці Харківської області отримала лист від невідомого чоловіка з попередженням про підготовку замаху на главу ХОДА Райніна. «Кілера» так і не знайшли.

Довідка про доходи
Ігор Райнін 2015-го задекларував 923 тис. 570 грн доходу. Про це свідчить його декларація про доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік, яку наводить «Українська правда». З них 128 тис. 170 грн склала заробітна плата (приблизно 10 700 грн на місяць). Решта 795 тис. 400 грн вказані в графі «дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна». Згідно з документом, глава АП має квартиру площею 74,3 кв. м. Сім’я Райніна (дружина і син) 2015 року заробила 75 тис. 525 грн. Ні чиновник, ні члени його сім’ї не мають і не орендують ніяких транспортних засобів. На рахунках в банках та інших фінансових установах в Ігора Райніна є 62 141 грн. Відомо, що дружина Райніна, 41-річна Ганна, працює в товаристві з обмеженою відповідальністю «Навчально-науковий виробничий центр «Охорона праці», засновниками якого є батьки чоловіка — Лев і Ганна Райніни. 17-річний син Анатолій професійно займається тенісом.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...