Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Нова ВРУ стартує 27 листопада

Автор:

|

Листопад 26, 2014

|

Рубрика:

Нова ВРУ стартує 27 листопада
Юхим Звягільський — насйстарший народний депутат

Юхим Звягільський — насйстарший народний депутат

Аби парламент запрацював, необхідно, щоб у ньому було дві третини складу — 300 народних депутатів, а їх уже зареєстровано 397.

Із президією визначилися
19 листопада ц. р. Володимир Гройсман, керівник депутатської групи з підготовки першого засідання Верховної Ради України (ВРУ) восьмого скликання, повідомив, що він і його колеґи постановили провести перше засідання новообраного парламенту в четвер 27-го. «Відкриє першу сесію, згідно з Конституцією, чинний голова Верховної Ради (Олександр Турчинов. — Ред.). Після цього засідання почергово будуть вести члени тимчасової президії», — поінформував він.
Володимир Гройсман також попросив Центральну виборчу комісію (ЦВК) «організувати роботу так, аби 27 листопада можна було проводити засідання парламенту», а обраних депутатів — щоби прискорили оформлення необхідних документів та подання їх до ЦВК. І 25 листопада ЦВК відзвітувала, що, станом на цей день, нею вже зареєстровано 397 депутатів парламенту, залишилося провести цю процедуру лише з 25.
Цю інформацію прокоментувала юрист Ганна Маляр в ефірі київської радіостанції «Голос столиці»: «Для того, щоби Верховна Рада мала змогу працювати, необхідно обрати дві третини складу парламенту, тобто 300 нардепів, тому парламент може розпочати роботу».
Того ж 25 листопада інформаційна аґенція УНІАН пояснила, що, «згідно із законодавством України, до обрання керівництва новообраної Верховної Ради пленарні засідання веде тимчасова президія парламенту».
А неназване інтернет-виданням «Українська правда» джерело в «Народному фронті» (НФ), політичній силі, яка перемогла на виборах за партійними списками, повідомило, що там визначились зі своєю кандидатурою в президію ВРУ на перше засідання: цю місію доручили Андрію Парубію, колишньому коменданту Євромайдану, керівнику його «Самооборони» й екс-секретарю Ради національної безпеки й оборони України. Той же інформатор підтвердив «Українській правді», що від «Блоку Петра Порошенка» (БПП) до складу президії Верховної Ради ввійде віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман, від «Самопомочі» — Олег Лаврик, від «Опозиційного блоку» — Олександр Вілкул, від Радикальної партії — Олег Ляшко, від Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Батьківщина» — Андрій Кожем’якін.

Порядок денний — теж відомий
До слова, останній із них повідомив журналістам напередодні: «Що ж до порядку денного з відкриття першої сесії восьмого скликання, то він ітиме за реґламентом. Тобто всі питання, які мають бути розглянуті, будуть розглянуті. Першим буде розглянуто питання створення тимчасової президії парламенту, далі з доповіддю виступить голова Верховної Ради сьомого скликання Олександр Турчинов, потім піде питання, пов’язане зі створенням фракцій. Після цього буде оголошено перерву, протягом якої буде створена коаліція. А після коаліції вже будуть всі ті питання, які необхідно буде розглядати — це лічильна комісія, питання порядку денного тощо. Усього на порядку денному парламенту на четвер 27 листопада — 12 питань».
Дещо раніше п. Гройсман повідомив, що ухвалили рішення щодо порядку складання присяги народними депутатами України: «Її буде складено, згідно з Конституцією України, таким чином: усі депутати, присутні в залі, одночасно зачитають присягу народного депутата України. Вони її підпишуть, і це питання буде закрито».
Проте навряд чи це рішення поставило крапку в розмовах про те, чи дозволять депутати-патріоти приводити їх до присяги 81-річному Юхиму Звягільському (на фото), соратнику колишнього президента України по Партії реґіонів, котрий, згідно з Основним Законом України, має на це формальне право, оскільки він — найстарший за віком народний обранець, але якому опоненти відмовляють у моральному праві на це?
У зв’язку із цим Сергій Соболєв, представник ВО «Батьківщина» в депутатській групі з підготовки першого засідання ВРУ, зазначив: «Що стосується того, хто відкриватиме перше засідання, то, за Конституцією України, перше засідання нової Ради має відкривати найстаріший депутат — ним є Юхим Звягільський. Це вказано в Основному Законі, і сьогодні ми остаточно визначимося з тим, хто відкриє першу сесію. Але гадаю, що це все ж буде найстаріший депутат…» Як бачимо, інтриґа з цього приводу все ще залишається.

Політв’язень присягне заочно
Натомість уже відомо, як складатиме присягу обрана до парламенту за партійним списком «Батьківщини» ув’язнена в Росії льотчиця Надія Савченко. «Наша партія вийшла з пропозицією щодо висвітлення на табло присяги, яка буде підписана рукою Надії Савченко. Усі політичні сили, котрі пройшли до новообраного парламенту, погодилися із цим. ЦВК уже зареєструвала п. Савченко народним депутатом, а набуття нею цього статусу після складення присяги дасть Україні додаткові важелі, щоби пришвидшити її звільнення. Надію Савченко буде запропоновано обрати представником України в Парламентській асамблеї Ради Європи», — повідомив
п. Кожем’якін.
Між тим, станом на 25 листопада, усе ще не було остаточно відомо, де саме в сесійній залі Ради сидітимуть депутати з різних фракцій. «Щодо розсадки зараз ведеться робота технічної групи. І я вважаю, що це питання буде врегульовано — воно не є таким важливим, але разом із тим має враховувати позиції всіх фракцій, які будуть працювати в парламенті. Гадаю, що в середу вже буде затверджено питання розсадки у залі для проведення в четвер засідання першої сесії Верховної Ради», — повідомив із цього приводу п. Гройсман.
А п. Соболєв ще 24 листопада інформував: «Уже є п’ять варіантів розсаджування депутатів, кожен із яких ми сьогодні розглянемо. Сподіваюся, ми домовимося, що на місцях комуністів будуть сидіти самовисуванці, «Батьківщина» сидітиме там же, де й сиділа. «Опозиційний блок» хоче зайняти місця депутатів Партії реґіонів. Ключове питання: ми сідаємо секторами чи сідаємо сегментами?»

Спікер — на 99 %
24 листопада київський телеканал «Еспресо.TV» запевняв із посиланням на анонімне джерело, що віце-прем’єр України Володимир Гройсман уже погодився на посаду спікера Верховної Ради. «Під час нинішньої коаліціади засоби масової інформації (ЗМІ) писали, що п. Гройсман і
п. Яценюк — головні кандидати на прем’єрське крісло. Раніше п. Яценюк запропонував партнерам по майбутній коаліції кандидатури членів майбутнього уряду. Володимиру Гройсману обіцяв посаду віце-прем’єр-міністра з адміністративної реформи. А наприкінці жовтня ЗМІ повідомляли про те, що БПП і НФ досягли коаліційної угоди щодо принципів формування уряду та керівництва парламенту. Так, прем’єром залишається Арсеній Яценюк, котрий сформує уряд «під себе», а БПП залишаться контрольні інститути влади. Спікером парламенту стане Гройсман, він же буде й лідером більшості», — розповів телеканал.
Того ж дня кореспондент аґенції ЛІҐАБізнесІнформ повідомив, що один з учасників перемовин щодо коаліційної угоди підтвердив «на 99 %», що Володимир Гройсман «буде працювати у Верховній Раді на посаді голови». Політичний консультант Катерина Одарченко теж стверджувала в ефірі телеканалу «112 Україна», що Володимир Гройсман «із 90-відсотковою ймовірністю буде спікером Ради восьмого скликання».
Описами цікавого і насиченого життя парламенту заповнені незчисленні інтернет-ресурси та шпальти газет. А поруч із цим різнобарв’ям — скупі, холодні рядки: «Сьогодні у зоні проведення проведення АТО загинуло…»

Ігор Голод

До слова
Представником від українського парламенту в Парламентській асамблеї Ради Європи стане Надія Савченко. Про це заявила Юлія Тимошенко, лідер Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». «Хочу подякувати політикам, котрі підтримали пункт звільнення всіх, хто сьогодні перебуває за ґратами у РФ, у полоні, у т. ч. і Надію Савченко, котра стала народним депутатом», — зазначила вона.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply