Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

Нова допомога МВФ — малоймовірна

Автор:

|

Грудень 24, 2014

|

Рубрика:

Нова допомога МВФ — малоймовірна
Вільям Мюррей

Вільям Мюррей

Незважаючи на заклик Вільяма Мюррея, представника Міжнародного валютного фонду (МВФ), виділити Україні додаткову фінансову допомогу, навіть дата надання передбачених програмою двох наступних траншів поки що невизначена. Це випливає зі звіту роботи попередньої місії МВФ, яка перебувала в Києві з 11 по 25 листопада.

На думку експертів, команда фонду, що працювала в листопаді (зараз в Україні приїхала нова місія МВФ. — Ред.), оцінила результати роботи уряду як невтішні, оскільки Україна провалила виконання багатьох структурних питань, рекомендованих фондом.
Журналісти мали змогу ознайомитися з висновками листопадового візиту місії МВФ, проаналізувавши її основні вердикти та зауваження щодо виконання меморандуму Національним банком та урядом України. Як і під час літнього перебування місії, за підсумками листопадового візиту до Києва працівники МВФ були змушені констатувати: їхні прогнози щодо розвитку ситуації в Україні знову були надмірно оптимістичними.
По-перше, сильніше, ніж прогнозувалося, впала гривня. Унаслідок цього прискорилася інфляція. По-друге, через суттєве зниження експорту більшим, ніж очікувалося, виявився дефіцит поточного рахунку. По-третє, як результат цих процесів і масштабних інтервенцій на міжбанківському ринку гіршими за прогнози виявилися справі з обсягом міжнародних резервів.
Крім того, один із наймасштабніших провалів полягає в тому, що через девальвацію, зростання обсягів імпорту газу та скорочення доходів від його транзиту більше, ніж очікувалося, зріс дефіцит «Нафтогазу України».
Як іще одну невиконану вимогу МВФ у фонді вказують боротьбу з корупцією й ефективність державного управління. Фахівці МВФ вважають, що прийнятий у жовтні ц. р. закон про Національне антикорупційне бюро — недостатньо добрий. Тож хоч формально Україна і виконала запропонований структурний план, проте у Вашинґтоні цього не визнали.
Отже, Україна знову не змогла виконати цілої низки умов, що їх Київ мав залагодити до цього візиту місії. Однак попередня місія відзначила і «плюси»: за три перших квартали 2014-го валовий внутрішній продукт скоротився в річному вимірі на 3,8 % менше, ніж очікувалося. Незважаючи на це, працівники МВФ очікують падіння української економіки.

Роман Ганкевич, Zaxid.net

До слова
Засідання Європейської ради, заплановане на 19 грудня у Брюсселі, постановили не проводити. Лідери Європейського Союзу (ЄС) обговорили всі питання під час спільної вечері напередодні. Про це повідомив Дональд Туск, президент Європейської ради.
Від суботи у більшості європейських дипломатів уже розпочалися різдвяні канікули; вочевидь, це стало для них стимулом роз’їхатися якнайшвидше. У заключному рішенні саміту Україні було присвячено два абзаци. ЄС нагадав, що в грудні ц. р. виділив Києву 500 млн EUR макрофінансової допомоги та пообіцяв продовжити її надання. Водночас, у рішенні підкреслюється, що гроші виділятимуть лише за виконання Києвом вимог Міжнародного валютного фонду.
Окремо саміт підтримав постанову Єврокомісії про збільшення гуманітарної допомоги для жителів східної України. Що ж до ролі у конфлікті Росії, то ЄС не подав жодних нових сигналів, а лише закликав усі сторони виконувати Мінські домовленості.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply