Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 21, 2018

Ніяких виборів для проросійських сепаратистів не буде

Автор:

|

Червень 30, 2016

|

Рубрика:

Ніяких виборів для проросійських сепаратистів не буде

Анґела Меркель

Анґела Меркель, канцлер Федеральної Республіки Німеччина (ФРН) погодилася, що вибори на Донбасі зараз провести неможливо. Про це вона заявила 27 червня ц. р. на спільному брифінгу з Володимиром Гройсманом, прем’єр-міністром України, підчас його перебування з офіційним візитом у Берліні. «Мова йде не лише про політичні, а й про інші питання. Зараз вибори не можуть відбутися з об’єктивних причин, на Донбасі зараз небезпечно. Нам потрібно виробити спільні кроки, що стосуються примирення та встановлення режиму припинення вогню», — сказала вона. Щодо чергового раунду політичних перемовин канцлерін зазначила, що ще нічого точно не вирішено, тому вона не може дати точної відповіді, коли вони відбудуться.
ФРН тривалий час активно виступала за якнайшвидше проведення місцевих виборів в окупованій росіянами частині Донбасу. Франк-Вальтер Штайнмаєр, німецький міністр закордонних справ, навіть намагався встановлювати для офіційного Києва кінцеві терміни проведення голосування в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), окупованих росіянами. Наприклад, в листопаді 2015 року він заявляв, що місцеві вибори в ОРДЛО можуть відбутися «не пізніше лютого» 2016-го. Пізніше йшлося про «першу половину цього року».
Прем’єр-міністр України наголосив на необхідності об’єднання зусиль світової спільноти для імплементації мінських угод та реінтеграції окремих районів Донецької та Луганської областей. «Наше завдання сьогодні — об’єднати зусилля і далі продовжити імплементацію, щоб якомога краще забезпечити реінтеграцію, хотів би підкреслити — реінтеграцію українського Донбасу, — наголосив глава українського уряду. — І хотів би зараз сказати на весь світ, що українська влада, центральна влада, абсолютно з величезною повагою ставиться до українського Донбасу та жителів, громадян України, котрі сьогодні, на жаль, перебувають у полоні у російських бойовиків. І наше основне завдання — зробити все для того, щоб ми могли встановити стійкий мир на континенті».
Очільниця німецького уряду, своєю чергою, зазначила, що ФРН продовжить підтримку України в межах «Нормандського формату» у складі України, Франції, ФРН і Російської Федерації. «Коли говорять про те, що у нас є конфлікт на сході України, то хочу всіх поправити, що це — не конфлікт на сході України, це — конфлікт на сході Європи, який не менше загрожує всьому демократичному світу», — нагадав п. Гройсман під час свого виступу у Фонді імені Кербера в Берліні цього дня. За його словами, конфлікт може бути вирішено лишень спільним тиском світової спільноти на РФ. Гість знову зазначив, що альтернативи мінським угодам наразі немає.
Володимир Гройсман та Анґела Меркель обговорили проведення в ФРН та Україні українсько-німецьких бізнес-форумів. «Йшлося про економічну конференцію восени, також ми хотіли б провести конференцію в Києві за участю представників німецького бізнесу», — зауважила канцлерін. За її словами, для збільшення німецьких інвестицій в Україну велику роль відіграє проведення реформ, зокрема судової реформи.
Прем’єр-міністр зазначив, що одна з конференцій відбудеться в жовтні ц. р. «Хочу наголосити, що ФРН є лідером із інвестування в Україну — ми маємо кілька тисяч підприємств із німецьким капіталом, які доволі успішно працюють. Ми це дуже цінуємо, і послання німецькому бізнесу таке: ми дуже хочемо, щоб їхній бізнес в Україні був успішним», — зауважив п. Гройсман.
Водночас Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр і міністр реґіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, зауважив, що ФРН зараз є головним партнером України в справі впровадження принципів інтегрованого міського розвитку, які базуються на принципах Лейпцигської хартії. «Пріоритетними сферами є енергоефективність, транспортна інфраструктура та мобільність. У цих напрямках уряд ФРН вже надає Україні фінансово-технічну допомогу. Ми розраховуємо, що географія проектів буде збільшуватися», — сказав чиновник.
Після зустрічі з Міхаелем Мюллером, правлячим бургомістром Берліна, він повідомив, що в межах Заяви про спільні наміри щодо співпраці між українських відомством і Міністерством навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів ФРН успішно реалізується Угода про реалізацію міжнародного проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».
«Почали діяти чотири проекти з товариством із міжнародної співпраці GIZ із інтегрованого розвитку чотирьох українських міст. Таким чином, Житомир, Вінниця, Полтава та Чернівці впродовж трьох років отримають європейські концепції розвитку. Бюджет проекту — 5,85 млн EUR — забезпечать Федеральне міністерство економічної співпраці та розвитку ФРН і Державний секретаріат із економічних питань Швейцарії», — повідомив п. Зубко.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...