Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Німеччина посилить тиск на Україну

Автор:

|

Жовтень 03, 2013

|

Рубрика:

Німеччина посилить тиск на Україну

Результати виборів до бундестагу дають підстави говорити про беззаперечну перемогу Консервативного блоку Християнсько-демократичного союзу та Християнсько-соціального союзу, лідером яких є Анґела Меркель. Коаліція консерваторів набрала 41,5 % голосів німецьких виборців. І хоча цього недостатньо для отримання абсолютної більшості в бундестазі й п. Меркель доведеться таки формувати коаліцію із Соціал-демократичною партією Німеччини, стало зрозуміло: на Київ у особі президента Януковича чекають непрості часи.

Сподівання не справдилися
Після посилення тиску Партії реґіонів (ПР) на своїх політичних опонентів, унаслідок чого було заарештовано Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, Берлін зайняв жорстку позицію щодо офіційного Києва. Фактично Анґела Меркель особисто виступила ініціатором блокування ініціатив Києва підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС), яка може стати для України порятунком від політичного й економічного тиску з боку Росії, а також відкрити нові можливості для українського бізнесу в Європі.
Вимоги Берліна — прості: припинити політично мотивовані переслідування лідерів опозиції, дозволити п. Тимошенко пройти лікування в німецькій кліці «Шаріте», яка, між іншим, розташована навпроти вікон кабінету німецького канцлера. Київ тягнув час із ухваленням цих важких для нього рішень. «Не для того садили, щоби відпускати», — такою була позиція лідерів ПР.
Торговельна війна, ініційована Росією щодо України в серпні 2013 року, аби переконати Київ у тому, що в разі підписання з ЄС Угоди про асоціацію на українську економіку чекає колапс, дещо пом’якшила категорично налаштовану щодо України Німеччину. Під час проведених у першій половині вересня 2013 року дебатів у Європейському парламенті на тему тиску Росії на країни «Східного партнерства» від одіозного німця Елмора Брока, представника найбільш радикально налаштованої до керівництва України Європейської народної партії, а також інших євродепутатів жодного разу не прозвучало прізвище «Тимошенко».
Така ситуація, вочевидь, розслабила Київ. До того ж низка українських політиків, у тому числі міністр закордонних справ України Леонід Кожара, у якого ніяк не складаються відносини з Берліном через його партійну приналежність, щиро вірили в поразку партії Анґели Меркель. Не є таємницею те, що ПР мала сподівання, що п. Меркель програє вибори й політична авансцена в Німеччині буде переформатована. А як відомо, будь-які зміни відкривають нові можливості.

Анґела зміниться — усе забудеться?
Але цього разу ПР не пощастило. Коаліція консерваторів набрала 41,5 % голосів німецьких виборців, показавши, таким чином, найкращий результат від моменту об’єднання 1990 року Західної та Східної Німеччини.
У цій ситуації Києву, швидше за все, доведеться готуватися до якихось серйозніших, ніж раніше, субстантивних речей, які зможуть переконати керівництво Німеччини в необхідності нарешті підписати Угоду про асоціацію з Україною. Це — вирішення питання з лікуванням Юлії Тимошенко на території Німеччини.
Цілком імовірно, що після повернення з Нью-Йорка Віктор Янукович отримає новий чіткий меседж із Берліна, який, надихнувшись нещодавньою перемогою на парламентських виборах, знову нагадає про те, що «Юлю треба відпустити».
Виходячи зі стратегічних інтересів країни, та й з особистих теж, президенту варто було би по-новому оцінити всі «за» й «проти» такого рішення та прислухатися до власної політичної інтуїції, яка, до речі, його рідко коли підводила. Інакше не опинився би він у президентському кріслі навіть після подій 2004 року, які сколихнули весь світ своїм цинізмом і нахабством.
Група глобальної розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/580

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply