Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Ні обіцянок, ні пробачень

Автор:

|

Квітень 30, 2015

|

Рубрика:

Ні обіцянок, ні пробачень

Ганна Гопко

Повідомлення, що сім’я народного депутата Ганни Гопко володіє вісьмома квартирами, не могло не збурити прогресивну громадськість. Більшість електорату та підпільні мільйонери обурилися не так прикрим фактом наявності нерухомості, як тим, що ця інформація не стала надбанням громадськості ще до обрання п. Гопко депутатом.

Не є таємницею, що політика вимагає колосальних фінансових ресурсів. Водночас, кандидати у депутати всіляко намагаються не афішувати своїх статків. Їдучи на зустріч із виборцями, залишають машини за два квартали, ховають годинники у кишенях спеціально для такої нагоди куплених дешевеньких піджачків і синтетичних курточок. Натирають білі ніженьки незручним недорогим взуттям, вимикають звук на телефонах тощо. І все – заради того, щоби не бентежити «народ».
До Революції гідності практика перевдягання передбачала лише один варіант — бідно та негарно. Щоби не позаздрили чи, боронь Боже, не врекли. Перевдягання супроводжувала така сама невибаглива програма: демократи мали здолати комуністів, реформатори — систему, ющенківці — банду, свободівці — чужинців. І тоді мало настати щастя.
Час минав, керували «самі свої», а щастя не наставало. Всі більш-менш притомні розуміли, що, попри всім відому українську працелюбність, валовий внутрішній продукт не зростає, а доданої вартості — мізер. До працелюбності вартувало б додати трохи дисципліни і розуму. Але вголос про це говорити не пасувало, всі ж – «із народу». Люди ж-бо не дурні, вони не виберуть того, хто скаже: «Доки не утеплите будинку, платитимете за тепло щораз більше». Вони обирають тих, хто обіцяє: «Виділимо кошти всім за потребами, нікого в біді не покинемо». Далі просто перестали обіцяти і перейшли на високі матерії: нас єднає мова, час єднатись, єдина сила, сильна команда. Як співав Віктор Павлік: «Ні обіцянок, ні пробачень…»
Попри зміну влади і перемогу на Майдані власники медіа не змінилися і продовжують формувати порядок денний для громадян, котрі досі вірять, що є «громадська думка», а не реакція електорату на потрібні подразники. Разом із тим, не врахувати змін у суспільстві було би недалекоглядно, навіть маючи свій медіа-холдинг, тому на наступних виборах українці мають всі шанси спостерігати оновлену традицію переодягання. Звісно, реквізит «бідосі» з минулих кампаній залишиться актуальним, як і батькова вишиванка чи матусин рушничок, але з’являться у цьому вертепі й нові персонажі, звичайно, взяті з реального життя, але самі прототипи у ньому, за рідкісними винятками, і залишаться. У нас же — професійна політика.
Ніхто не захоче говорити своєму виборцю про те, що жити комфортно коштує недешево. І що єдина альтернатива для неефективних житлово-експлуатаційних контор — прибуткові приватні підприємства. Тим більше не скажуть, що для того, щоби ніхто не зводив під боком кіосків чи новобудов, необхідно, аби земля стала власністю об’єднання співвласників багатоквартирного будинку з усіма наслідками: податками, витратами на прибирання і благоустрій. Навіщо генеральний план, правила благоустрою, землевідведення, якщо є «народ» і «мешканці»?
Значна частина суспільства таки змінилася і вимагає змін. І ті, хто роками пропонував гіменце в різних обгортках, зрозуміли, що старі виборчі технології можуть і не спрацювати. Попри загальнонаціональні рейтинги і ток-шоу замало бути просто примазатися до відомого бренду (мовою професійних зрадників — «підставити плече президенту/прем’єру/команді»). Але правила, за яким простіше буде «очолити рух», ніж шукати компромісу між мрією та реальністю, ніхто не скасовував. Відповідно, чекаємо на «вертеп».
Тому потрібно формувати запит на людей, котрі обіцятимуть і впроваджуватимуть реформи, а не рай на землі за чотири роки каденції. Котрі не намагатимуться виглядати більшими сантехніками, ніж працівники водоканалу, а пропонуватимуть приклад для наслідування. Той, хто почне формувати такий попит, може дещо втратити на наступних виборах, але однозначно відіграється потім.

Назар Кісь, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply